واکنش تند نتانیاهو به اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان در آمریکا

با افزایش اعتراضات دانشجویی در آمریکا به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم طرفداران فلسطینی در دانشگاه‌های آمریکا را «یهودستیز» دانست و با «وحشتناک» خواندن این اعتراضات گفت که تظاهرات «باید متوقف شود.»

واکنش تند نتانیاهو به اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان در آمریکا

اعتراضات با برپایی اعتراضات و کمپ‌های چادری در دانشگاه کلمبیا و درخواست برای پایان همکاری دانشگاه با تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان سلاح به رژیم صهیونیسیتی به دلیل جنایات در غزه آغاز شد و کمتر از یک هفته به دانشگاه‌های سراسر آمریکا رسید. این اعتراضات منجر به تعلیق گسترده و دستگیری صدها دانشجو در نیویورک، تگزاس و کالیفرنیا شده است.

آمریکا، متحد نزدیک رژیم صهیونیستی و ارائه دهنده اصلی کمک‌های نظامی است. نتانیاهو در بیانیه‌ای گفت: «آنچه در دانشگاه‌های آمریکا اتفاق می‌افتد وحشتناک است.

نتانیاهو مدعی شد: اوباش یهودی ستیز، دانشگاه‌های پیشرو را تصرف کرده‌اند. آنها خواستار نابودی اسرائیل هستند. آنها به دانش آموزان یهودی حمله می کنند. آنها به اعضای هیئت علمی یهودی حمله می‌کنند. این بی وجدانی است. باید متوقف شود.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، او پاسخ چند رئیس دانشگاه را «شرم آور» خواند  و گفت که باید کارهای بیشتری انجام شود.

نتانیاهو گفت: «آنچه در حال حاضر مهم است این است که همه ما، همه ما که ارزش‌ها و تمدن خود را گرامی می‌داریم، کنار هم بایستیم و بگوییم دیگر بس است.»

از زمان عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر و پاسخ نظامی رژیم صهیونیستی به دلیل بحران انسانی بوجود آمده در غزه، دانشگاه‌های آْمریکا  کانون بحث‌های فرهنگی شدید شده‌اند. 

حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از 33000 شهید برجای گذاشته است که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • ناشناس
  0

  حمله بدونه برنامه ریزی درست و عدم پیش بینی عواقب جنگ بنام طوفان الاقصی که خانه فلسطینی ها را ویران کرده است. چه کسی پاسخگو است؟ با شعار کار پیش نمیرود مهمترین شاخصه حاک خوب بودن داشتن درایت است

 • ناشناس
  0

  آخه اون احمقا اواز دهل راازدور میشنوند .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها