مشاور ارتباطات امنیت ملی کاخ سفید

آمریکا در حمله به کنسولگری ایران هیچ نقشی نداشت

مشاور ارتباطات امنیت ملی کاخ سفید با تاکید بر اینکه آمریکا در حمله رژیم اسراییل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه هیچ نقشی نداشته است، گفت واشنگتن از حمله این رژیم به یک خیریه آمریکایی در نوار غزه خشمگین است.

آمریکا در حمله به کنسولگری ایران هیچ نقشی نداشت

«جان کربی» مشاور ارتباطات امنیت ملی کاخ سفید گفت: «ما هیچ نقشی در حمله به دمشق نداشتیم. ما به‌هیچ‌وجه ممکن در آن دخیل نبودیم.» او همچنین اظهار کرد که ایالات متحده پیش‌بینی روشنی از واکنش احتمالی ایران به این حمله ندارد.

رژیم صهیونیستی روز دوشنبه ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد. بر اثر این حمله ۱۳ تن از جمله سردار سرتیپ پاسدار «محمدرضا زاهدی» و سردار سرتیپ پاسدار «محمدهادی حاجی رحیمی» به شهادت رسیدند.

علاوه بر این، کربی اظهار کرد دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از تهدید نظامی بالقوه در نوار غزه باخبر بوده و نیروهای ایالات متحده را در نوار غزه مستقر نخواهد کرد.

این مقام آمریکایی در یک نشست خبری گفت: «به‌خوبی می‌دانیم که غزه یک منطقه جنگی است. اولویت اصلی رئیس‌جمهور حفاظت از نیروها و رهبران نظامی ما خواهد بود و آن‌ها وارد غزه نخواهند شد.»

بااین‌حال، کربی تصریح کرد که نیروهای آمریکا در نزدیکی ساحل غزه مستقر شده‌اند تا ارسال کمک‌های بشردوستانه را به این باریکه تسهیل کنند.

کربی در ادامه با اذعان به خطراتی که در نوار غزه در جریان است، اعلام کرد یکی از کارکنان یک خیریه آمریکایی که امروز در نوار غزه هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت، شهروند آمریکایی دو تابعیتی بوده است.

رژیم صهیونیستی یک سازمان خیریه آمریکایی به نام «آشپزخانه مرکزی جهانی» را در نوار غزه هدف قرار داد که به کشته‌شدن هفت‌تن از ملیت‌های مختلف منجر شد.

پیام مهم شبانه ایران به آمریکا

این سازمان که از هفتم اکتبر تا امروز، وظیفه امدادرسانی و تحویل کمک‌های بشردوستانه در نواز غزه را برعهده داشت، فعالیت‌های خود در این باریکه را به حالت تعلیق درآورده است.

کربی در این نشست خبری با طرح این ادعا که واشنگتن از کشته‌شدن غیرنظامیان در حمله رژیم صهیونیستی خشمگین شده، گفت: «تایید می‌کنم که یکی از (کشته‌شدگان) شهروند دو تابعیتی آمریکا بوده؛ اما نتوانستم درباره ملیت تمامی کشته‌شدگان با مقامات مربوطه گفت‌وگو کنم. همچنین تا آنجا که من مطلع هستم، احتمال دارد تعداد تلفات افزایش یابد.»

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 16
 • فریادی
  1

  کربی خیالش راحته قبل از حمله تماس گرفته می شود

 • ناشناس
  2

  تقصیرخودشون بوداین توسری تادیگه فلسطینی رواسیروغارت وسپرنکنن سهمیه بگیری رباخورهموطن کش

 • ناشناس
  1

  قربونت بشن

 • ناشناس
  0

  باورنمیکنیم همون طور که پدافند روسیه ونیروهای خالی وخاموش میشن

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   اینم سیاست خارجی قهوه ای

 • ناشناس
  1

  یه روزدرمیون نوبت توسری زدن ایناس بعدالتحریر شیعه پاکستان اوکراین روسیه اسرائیل

 • ناشناس
  0

  اینا اونها را میزنن میگن ما نیستیم و اونها اینارو میزنن میگن کار ما نیس. وضعیت خوبی نیست

 • ناشناس
  0

  چقدر مواضع آمریکا ورژیم اشغالگر یکسان است وحاکی ازآنست که دراقدام تروریستی کاملا فکرشیطانی درپشت آن نهفته است وقتی ازصهیونیست سوال میشود که محلهای دیپلماتیک چرامورد حمله واقع شده که براساس قوانین بین المللی منع شده است پاسخ میدهد که ما سفیر ایران را دررصد داشتیم وقتی ازمحل خارج شد زدیم.یعنی اینکه برای بعداز ترور کردن هم پاسخ به سوالات بین المللی را آماده کرده بودند که آمریکا باید ازلفظ نگرانی استفاده کند وبا مواضع صهیونیستها یکسان بود .اینکه گفته اند ما آنها را دررصد اطلاعاتی خود داشتیم وکاملا زیرنظربودند نباید مدیران امنیتی ایران با ترورهای مکرر تغییرات تاکتیکی برای طعمه قرار دادن صهیونیستها استفاده کنند؟ نباید امنیتی ها که سالها دانش امنیت آموخته اندو باید درمیدان عمل خصوصا وقتی بو ورنگ بین المللی بخود میگیرد با حساسیت بیشتر حتی شماره های نفس آنها را دریک ماموریت دراختیار داشته باشند؟ .واکنش به ترور وهدفمند یک امر طبیعی است واین مساله را صهیونیستها میدانند .مدیریت هوشمندانه پاسخ به ترور درابعاد برون مرزی مطمئن هستیم اتفاق خواهد افتاد اما نه به آنگونه که نتانیاهو آرزوی انجام آن را داشته باشد. امیدوارم کمک کند تا رژیم اشغالگر ازدرون متلاشی شود .

 • ناشناس
  0

  قدرت نظامی اینه دقیق میزنه الکی هم تهدید نمیکنه نگفته میزنه جیزه دست نزن

 • ناشناس
  0

  پشت تمام اتفاقات مکرر تروریستی عوامل داخلی وخارجی حضور مستمر دارند .تاکتیکها ی امنیتی وفریب برای تحصیل اطلاعات وشناسایی عوامل داخلی وخارجی وزدن آنها ازنظرمن مهمتراز ترور کردن است .ایران دراین حوزه ضعیف عمل میکنه ظاهر اتفاقات اینطوری نشان میدهد.امنیت بصورت گسترده نیازمند امکانات گسترده منطقه وجهانی دارد بد نیست که دقیقا بررسی شود .تا شاهد ازدست دادن فرزندان ایران عزیز نباشیم یا اگر ازدستشان دادیم احساس کنیم ضربه سختی را متحمل شده اند .

 • حسن . بیسواد.
  0

  به نظر من داره فیلم بازی میکنه تا ایران با خیال راحت به اسرائیل حمله بعد وارد عمل بشه.

 • حسن . بیسواد.
  0

  به نظر من اسرائیل پاره ای از آمریکا است.جنگ با اسرائیل جنگ با آمریکا است.آمریکا یعنی دو قاره ی قدرت مند دنیا.

 • ناشناس
  0

  چی ؟ ترسیده دآآش .

 • ناشناس
  0

  ما هم باور کردیم ،حتما امریکا وروسیه وانگلیس ‌و فرانسه مطلع بوده اند از حمله ،چرا پدافند روسیه خاموش بوده ‌چراهای دیگر

 • چای دبش باغ ازگل
  0

  گزینه نظامی ندارید برای ما؟؟؟

 • ناشناس
  0

  ساکت شو جنایتکار دروغگو

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها