تحلیل زبان بدن پوتین در مصاحبه جنجالی با کارلسون / نگاه مسلط با خنده‌های عصبی!

کارشناسان زبان بدن پیام‌های پنهان پوتین را در مصاحبه‌ای با تاکر کارلسون آشکار می‌کنند.

تحلیل زبان بدن پوتین در مصاحبه جنجالی با کارلسون / نگاه مسلط با خنده‌های عصبی!

 واکنش‌ها به اولین مصاحبه پوتین با خبرنگار غربی یعنی تاکر کارلسون ادامه دارد. رهبر روسیه در این گفتگو حالت‌های مختلفی از زبان بدن را به نمایش گذاشت که مورد توجه کارشناسان این حوزه قرار گرفت.

 

یک کارشناس زبان بدن گفت: ولادیمیر پوتین در مواجهه با تاکر کارلسون مسلط و راحت ظاهر شد.

پروفسور پاتریک استوارت به نشریه سان گفت که کارلسون، مجری برنامه تلویزیونی مانند یک بچه مدرسه‌ای آماده ظاهر نشد و نتوانست با جنگی روانی رهبر روسیه را به چالش بکشد.

 

 

تحلیل زبان بدن پوتین در مصاحبه پر سر و صدا/ بدون ساعت، نگاه مسلط با خنده‌های عصبی!

مصاحبه آزاردهنده و پیچیده دو ساعته رهبر روسیه با کارلسون تاکنون بیش از ۷۴ میلیون بار تماشا شده است.

مجری سابق فاکس نیوز پس از دو سال به دنبال آن بود تا روایت یک سویه رسانه‌های غربی را کنار بزند و حقیقت جنگ اوکراین را به نحوی بهتر به معرض نمایش بگذارد.

با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند که پوتین در این مصاحبه شبکه‌ای از دروغ‌های بی اساس را مطرح کرده است.

استوارت، کارشناس تشریح رفتار و زبان بدن از دانشگاه آرکانزاس، گفت که پوتین در این مصاحبه نشان داد که از هیچ گونه چالشی از جانب تاکر کارلسون نمی‌هراسد.

تحلیل زبان بدن پوتین در مصاحبه پر سر و صدا/ بدون ساعت، نگاه مسلط با خنده‌های عصبی!

او استدلال کرد: این یک مصاحبه نبود. تاکر کارلسون مخاطب کسی بود که در رویکرد خود نسبت به ولادیمیر پوتین زودباور و ساده لوح به نظر می‌رسید. پوتین به راحتی توانست شرایط توافق را تعریف کند، توجهات را به خود جلب کند و کارلسون را دچار فرسایش کند.

استوارت با تحلیل زبان بدن پوتین گفت: او با برداشتن فوری ساعتش و قرار دادن آن روی میز بین خود و کارلسون، حالت آرام خود را نشان داد. این پیام قدرتمندی را ارسال کرد که زمان مسئله‌ای نبود.

وی افزود: پوتین با چالش چندانی روبرو نشد و به راحتی بر گفتگو مسلط شد. کارلسون من را به یاد دانش‌آموزی انداخت که تکالیف خود را انجام نداده بود و فقط می‌توانست سؤالاتی بپرسد که از سخنران پشتیبانی می‌کرد!

تحلیل زبان بدن پوتین در مصاحبه پر سر و صدا/ بدون ساعت، نگاه مسلط با خنده‌های عصبی!

حتی زمانی که کارلسون موضوعات سخت تری را دنبال می‌کرد، استوارت بررسی کرد که پوتین چگونه آن‌ها را با تاکتیک‌های طفره رفتن هدفمند هدایت می‌کرد - با استفاده از طنز و خنده برای اجتناب از پاسخ دادن.

وقتی از او پرسیده شد که آیا از سوی غرب احساس خطر می‌کند، از جمله تهدید هسته ای؛ استوارت بررسی کرد که چگونه دست‌های پوتین تکان می‌خورد و به سمت صورتش می‌رود، که نشان‌دهنده میزانی از ناراحتی بود.

پوتین در این مصاحبه مشت خود را به سمت پیشانی برد قبل از اینکه دستان خود را باز کند، اما سپس به سرعت خود را جمع کرد و به مجری گفت آیا قرار است یک شو داشته باشیم یا یک گفتگوی جدی؟

تحلیل زبان بدن پوتین در مصاحبه پر سر و صدا/ بدون ساعت، نگاه مسلط با خنده‌های عصبی!

استوارت گفت که این باعث شد کارلسون بخندد و پوتین به سوالی که می‌خواست پاسخ دهد. این تاکتیک زمانی تکرار شد که کارلسون پرسید که آیا روسیه پشت حادثه خط لوله گاز نورد استریم در سپتامبر ۲۰۲۲ بوده است یا خیر.

استوارت خاطرنشان کرد: پوتین خندید و سپس درباره اینکه کارلسون شخصاً مسئول است، شوخی کرد.

یکی دیگر از متخصصان برجسته زبان بدن، اریک باسی، استدلال کرد که در تصویر مرد قوی پوتین شکاف‌هایی وجود دارد.

استاد ارتباطات استراتژیک در دانشگاه فن آوری تگزاس گفت پوتین در حال حاضر فردی با اعتماد به نفس به نظر نمی‌رسد.

او اشاره کرد که وقتی چشمانش «در اطراف اتاق جستجو می‌کردند» یا «از تماس چشمی» با کارلسون «اجتناب می‌کرد»، عناصر ناراحتی و عصبی وجود داشت.

این کارشناس اضافه کرد که حرکات عجیب و پر پیچ و خم پا‌های پوتین نیز نشانه احتمالی او بود که می‌خواهد ناراحتی را پنهان کند.

پیش از مصاحبه مورد انتظار، خبرنگار سابق بی‌بی‌سی در مسکو به سان اعلام کرد که کارلسون نمی‌دانست پوتین چقدر در مصاحبه مسلط و کاربلد است. جیمز راجرز، مدرس دانشگاه سیتی گفت که کارلسون در حال انجام "ریسک بزرگ" بود.

وی در پایان گفت: تاریخ نشان می‌دهد افراد زیادی بوده اند که می‌خواستند با مقامات کرملین گرم بگیرند و حرفی از آن‌ها بیرون بکشند، اما آن‌ها باید به این فکر کنند که تاریخ چگونه آن‌ها را قضاوت می‌کند. مصاحبه با مردی انجام شد که مغز متفکر دوسال جنگ اوکراین بوده و کارلسون باید نگران میراث خود باشد.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • ناشناس
  0

  ترامپ پوتین نژاد ؛؛ مبارکه

 • بهنام
  1

  درود بر پوتین که پوزه زنلسکی و اروپا و آمریکا و غرب را به خاک مالیده و حریفش نیستند .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها