هواپیمای ۵ زندانی آمریکایی بازداشتی در ایران، وارد دوحه شد/ ویدئو

شبکه قطری الجزیره امروز (دوشنبه) خبر داد هواپیمای حامل پنج جاسوس آمریکایی که بر اساس توافق تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن آزاد شده‌اند، وارد فرودگاه دوحه شده است.

پس از تایید «محمد رضا فرزین» رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر واریز شدن ۶ میلیارد دلار منابع مالی آزادشده ایران از کره جنوبی در ۲ بانک قطری، خبرگزاری رویترز امروز (دوشنبه) خبر داد پنج جاسوس آمریکایی سوار هواپیمای قطری شدند تا از ایران به دوحه، محل تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا منتقل شوند.

خبرگزاری فرانسه هم به نقل از یک مسئول آمریکایی خبر داد «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در چارچوب توافق تبادل زندانیان تهران و واشنگتن پنج زندانی ایرانی را عفو کرده است.

پیش از این، رسانه ایرانی «نور نیوز» خبر داده بود ۲ نفر از پنج زندانی آزاد شده ایرانی که در جریان مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی آزاد شدند و قصد سفر به ایران داشتند، بر اساس برنامه از پیش تعیین شده وارد دوحه، پایتخت قطر شدند. همزمان سه زندانی ایرانی دیگر نیز که ساکن آمریکا بودند، آزاد شدند.

«علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز درباره توافق تهران-واشنگتن گفت: طی مذاکرات فشرده‌ای که در طول چند سال گذشته به صورت غیرمستقیم بین ایران و آمریکا انجام شد، یکی از موضوعات مهم تبادل زندانیان و آزادسازی منابع مالی ایران بود.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: در جریان این تبادل پنج زندانی ایرانی که به صورت غیرقانونی توسط دستگاه‌های امنیتی آمریکا تحت تعقیب و بازداشت قرار گرفته‌اند، آزاد می‌شوند.

باقری با بیان این‌که تعدادی از این افراد به کشور باز می‌گردند و تعدادی از آن‌ها به خاطر این‌که از قبل در آمریکا زندگی می‌کردند، در آمریکا باقی خواهند ماند، ادامه داد: ایران و دولت سیزدهم نسبت به سرنوشت تمام ایرانیان حتی ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، اهتمام و توجه ویژه دارد.

باقری در پایان گفت: امیدواریم آزادی این زندانیان ایرانی از دست آمریکا باعث شود که آمریکایی‌ها این مسئله را به خوبی متوجه شوند که بیش از این به اقدامات غیرقانونی خود در تحت تعقیب قرار دادن ایرانیان به خاطر انجام دادن اقدامات قانونی در آمریکا ادامه ندهند.

حجم ویدیو: 1.85M | مدت زمان ویدیو: 00:00:58 | دانلود ویدیو
منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 9
 • ناشناس
  1

  جالبه ازجاسوس با پول میشه گذشت اما اتش زن سطل زباله را نه !!!

  نظرات شما -
  • خب
   0

   اینا همیشه دروغ گفتن در هر چیزی که باشه

 • ناشناس
  0

  همه اینها چپاول وغارت سرمایه ایران است ....

 • همرزم هادی
  0

  شنیده ایم زندانیان ایرانی ترجیع داده اند درآمریکا بمانندپیش خانواده معلومه چه خبره اینها زندانی آمریکا بودند یا زندانی ایران؟

 • همرزم هادی
  2

  ایکاش اینها هم مثل زندانی های ایرانی ترجیع می‌دادند توی ایران بمانند🦧

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   ترجیح

  • ناشناس
   0

   مگر مغز بووووووق خوردند که در ایران بمانند ،،،ببینید آمریکا با زندانیانی ایران چه کرده که باز هم دوست دارند در آنجا بمانند ،،،

 • من
  0

  عجب مملکتی و عجب دادگاهای اسلامیی داریم فقط پول

 • شیلا
  6

  زنده باد سپاه همیشه باعث افتخار کشور ایران عزیزمان است. یا علی

سایر رسانه ها