زن شجاع سال آمریکا یک مرد تراجنیـستی است/ حمله به بانوی اول آمریکا ؛ شرم آور و غیرقابل قبول است/ ویدئو

فرماندار آرکانزاس در توییتی نوشت: «روز جهانی زن است، زمان خوبی برای یادآوری این موضوع است که دموکرات‌ها حتی نمی‌توانند به شما بگویند زن چیست».

جیل بایدن، بانوی اول آمریکا و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه (۸ مارس) به دلیل اهدای جایزه به یک مرد بیولوژیک و ظاهرا تغییر جنسیت‌ داده از آرژانتین به عنوان «زن شجاع سال» در روز جهانی زن، مورد انتقاد شدید افکار عمومی قرار گرفتند.

به گزارش شبکه‌ خبری فاکس نیوز، بر اساس بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه ایالات متحده، مراسم سالانه جوایز بین المللی زنان شجاع امسال در کاخ سفید از ۱۱ زن فوق العاده از سراسر جهان که برای ساختن آینده ای روشن تر برای همه تلاش می کنند، تجلیل شد.

پیش از اهدای جایزه به این مرد تراجنسیتی به عنوان «زن شجاع سال»، متن معرفی سوزناکی خوانده شد که «آلبا روئدا»، آرژانتینی به عنوان یک زن تراجنسیتی معرفی شد که از کلاس‌های درس بیرونش انداختند، از شرکت در امتحان محروم شد، فرصت‌های شغلی را رد کرد، مورد خشونت قرار گرفت و توسط خانواده‌اش طرد شد. اما در مواجهه با این چالش‌ها، به تلاش ادامه داد. او برای پایان دادن به خشونت و تبعیض علیه جامعه LGBTQ به ویژه در آرژانتین بسیار تلاش کرد.

تصاویر | زن شجاع سال آمریکا یک مرد تراجنیـستی است! | حمله به بانوی اول آمریکا ؛ شرم آور و غیرقابل قبول است! | جوک‌ها خودشان را می نویسند ...

بخش عمده‌ فعالان شبکه‌های اجتماعی، به ویژه در توییتر از این ایده که فردی که به عنوان مرد به دنیا آمده بود، جایزه زنان را دریافت کند، مخالفت کردند.

فرماندار سارا هاکبی سندرز، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت آرکانزاس، در توئیتر نوشت: روز جهانی زن است - زمان خوبی برای یادآوری این موضوع است که دموکرات‌ها حتی نمی‌توانند به شما بگویند که یک زن چیست.

دانا لوش، مجری برنامه «نمایش دانا» در توییتر نوشت: واقعا چشم ما روشن از بانوی اول آمریکا بابت تشویق حذف زنان. محو کردن زنان در روز جهانی زن، آزاردهنده است.

آندریا کاترین شخصیت محافظه کار توییتر در پاسخ به دانا لوش با کنایه نوشت: روز جهانی زن: دیگر فقط برای زنان نیست.

درک هانتر ستون نویس روزنامه‌ تاون هال و شخصیت رادیویی به شوخی گفت: ظاهراً مردان در ظاهر شدن در نقش زنان، بسیار بهتر از زنان هستند. خانم ها به بازی خود ادامه دهید.

کریستوفر بدفورد از «انجمن عقل سلیم« در پاسخ به او نوشت: کشور ما را نمی توان جدی گرفت.

تصاویر | زن شجاع سال آمریکا یک مرد تراجنیـستی است! | حمله به بانوی اول آمریکا ؛ شرم آور و غیرقابل قبول است! | جوک‌ها خودشان را می نویسند ...

رایان پی ویلیامز رئیس موسسه کلرمونت در توییتی طعنه‌آمیز نوشت: جوک‌ها، خودشان را می نویسند...

کارولین لیویت مفسر اخبار و نامزد سابق کنگره این سوال را مطرح کرد: چرا دموکرات ها برای پیشبرد دستور کار «تغییر جنسیت»، اضافه‌کاری می کنند؟

باز پترسون، ستون‌نویس و نویسنده RedState نوشت: اصلا «جایزه بین‌المللی زنان شجاع» برازنده‌ رخ این آقاست.

جنیفر بارتو-لیوا، عضو هیئت تحریریه نشریه‌ مجمع ملی اسپانیایی‌تبارهای جمهوری‌خواه در توییتی نوشت: این شرم آور و غیرقابل قبول است!

تصاویر | زن شجاع سال آمریکا یک مرد تراجنیـستی است! | حمله به بانوی اول آمریکا ؛ شرم آور و غیرقابل قبول است! | جوک‌ها خودشان را می نویسند ...

روئدا در حال حاضر به عنوان نماینده‌ ویژه‌ آرژانتین در حوزه‌ موسوم به «گرایش جنسیتی و هویت جنسی» در وزارت امور خارجه این کشور فعالیت می کند.

وزارت خارجه آرژانتین در پیام خود به این مراسم نوشت که روئدا فعالانه برای تغییر نام کنفرانس ملی زنان به «کنفرانس چند ملیتی زنان و افراد لزبین، متقابل، تراجنسیتی، دوجنس‌گرا، اینترسکس و افراد غیر دودویی» تلاش کرده است تا نام کنفرانس ملی زنان را تغییر دهد تا شامل هویت‌های جنسی متنوع! و افراد مختلف، دگراندیش و غیردودویی شود.

حجم ویدیو: 1.47M | مدت زمان ویدیو: 00:00:31 | دانلود ویدیو
منبع: همشهری
شبکه‌های اجتماعی
نظرسنجی
به نظر شما "بهترین‌ تصمیم سال" کدام تصمیم بود؟