امیرعبداللهیان:

توطئه‌ای که با هدف ایجاد جنگ تروریستی و در نهایت تجزیه ایران بود شکست خورد

وزیر خارجه ایران گفت: خوشبختانه توطئه‌ای که براساس اسناد دقیق و موجود در دستگاه دیپلماسی، با هدف ایجاد جنگ تروریستی و در نهایت تجزیه ایران بود، شکست خورد.

 حسین امیرعبداللهیان در نشستی خبری به تشریح سیاست خارجی کشورمان پرداخت.

امیرعبداللهیان در دومین نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: سیاست خارجه با محوریت نگاه به همسایگان و آسیا محور در مسیر درستی قرار دارد. در 14 ماه گذشته حجم تبادلات تجاری ما از اروپا تا آسیا از 37 درصد تا 571 درصد رشد داشته است. بخش عمده رشد خارج از نفت و سنتی بوده است.

خوشبختانه توطئه‌ای که براساس اسناد دقیق و موجود در دستگاه دیپلماسی، با هدف ایجاد جنگ تروریستی و در نهایت تجزیه ایران بود، شکست خورد.

76 مرکز تروریستی و ضدانقلاب در اقلیم کردستان فعال شدند

یک دیپلمات عالی رتبه غربی اظهار داشت که آمریکا در عراق در سال‌های اخیر در دوره نخست وزیری عادل عبدالمهدی توانست با آوردن 30 هزار زن به میدان التحریر و به کارگیری ظرفیت‌های مجازی دولت عبدالمهدی را ساقط کند. این مقام غربی مدعی بود که در  قبال جمهوری اسلامی ایران هم فرصت بزرگی برای آمریکا و تعداد اندکی کشورهای اروپایی می‌بینند.

دخالت‌های خارجی در 8 هفته گذشته در اوج خود قرار داشت. 76 مرکز تروریستی و ضدانقلاب در اقلیم کردستان فعال شدند و سلاح‌های آمریکایی و اسرائیلی وارد ایران شد.

دو مرتبه در تهران و بغداد با مقامات عراق و اقلیم نشست‌هایی داشتیم و توافق‌هایی به عمل آوردیم. دوستان ما در عراق متعهد شدند این گروه‌های تروریستی را دور و در فاصله زمانی تعیین شده خلع سلاح کنند.

مادامی که تهدیدی از سوی کشورهای همسایه متوجه ما باشد نیروهای مسلح به اقدامات خود ادامه خواهند داد، ما نیز به گفتگوها ادامه خواهیم داد.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی