نخست وزیر اسرائیل برای نخستین بار با تشکیل کشور مستقل فلسطین موافقت کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، برای نخستین بار ادعای موافقت تل آویو برای تشکیل کشور مستقل فلسطین را مطرح کرد و در عین حال گفت: به شرط آن که امنیت اسرائیل تضمین شود، منعی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین وجود ندارد.

یائیر لاپید این مطلب را روز پنجشنبه در سخنرانی خود در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرد.

وی برای نخستین بار، از تشکیل کشور مستقل فلسطین و راه حل دو دولت سخن گفت.

لاپید ادعا کرد: دستیابی به توافق با فلسطینیان براساس راه حل دو دولت، راه حلی مناسب است.

وی افزود: به شرط آن که امنیت اسرائیل تضمین شود، منعی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین وجود ندارد.

وی در بخشی از سخنانش، با تکرار ادعاها درباره ایران و بدون اشاره به زرادخانه های مملو از سلاح های اتمی به عنوان بزرگ ترین تهدید برای خاورمیانه، با اشاره تلویحی به ایران، مدعی شد که تهدید هسته ای، بزرگ ترین تهدید برای اسرائیل و جهان است.

وی گفت که ایران با حمایت از جنبش های حماس و حزب الله، آنها را به حمله علیه اسرائیل در نقاط مختلف جهان تشویق و ترغیب می کند.

لاپید با ادبیاتی تکراری و سخنانی بی اساس درباره ایران، مدعی شد که تمام جهان باید از طریق اقدام نظامی، ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای بازدارند.

وی مدعی شد: باید ایران بفهمد که اگر برنامه هسته ای خود را توسعه دهد جهان با دیپلماسی و گفت و گو با آن برخورد نخواهد کرد بلکه با اقدام نظامی به آن پاسخ خواهد داد.

لاپید گفت: جهان گزینه راحت تر را در قبال ایران را انتخاب کرده اما اسرائیل نمی تواند چنین کاری انجام دهد و هرکاری برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی خواهد کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخشی از حرف هایش به حوادث اخیر ایران اشاره کرده و، حادثه فوت  مهسا امینی را با ماجرای حمله به سلمان رشدی مقایسه کرد.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 20
 • گزینه نظامی علیه رژیم صهیونیستی باید روی میز باشد
  9


  گزینه نظامی علیه رژیم صهیونیستی باید روی میز باشد

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   فعلا که باید خرابی هایی که انفجار نطنز به وجود اومده رو درست کنیم

  • خفه شو!
   0

   چی گیرت میاد اینقدر برطبل جنگ می کوبی؟؟؟!
   کودکان و زنان فلسطینی و یمنی و ...چه گناهی کردند که هرروز و هر شب باید صدای بمب و موشک تنشون رو بلرزونه!
   کم فتنه گری کنید! از اینور آرامش و آسایش رو از مردم خودمون گرفتین از اونور هم آرامش منطقه رو!
   خدا نابودتون کنه الهی آمییییییییییین!

 • 7

  آمریکا قهرمان مبارزه با تروریست را ترور کرد/ برخی کشورشان را محل فعالیت تروریست‌ها کرده‌اند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   ایا اگر داعش به کاخ بشار اسد و دوستان عراقی تان نزدیک نمی شد،باز هم مدعی مبارزه با آن بودید؟؟؟بخاطر منافع نا مشروع خودتان و دفاع از یک دیکتاتور این کار را کردید

 • 3

  کسانی که دچار استکبار می‌شوند، این‌ها نه فقط ظلم به خودشان می‌کنند بلکه ظلم به جوامع می‌کنند. امروز جامعه بشری از استکبار رنج می‌برد.

 • ناشناس
  1

  خدارو شکر
  امیدواریم همه جای جهان صلح و آرامش باشه!
  اگه این اتفاق بیفته باعث خوشحالی ما ایرانی هاست!
  یکی از دلایل خوشحالیمون هم اینه دیگه سیاستمدارانمون دست از سر فلسطین بر می دارن البته اگه این وسط موش ندوونن بذارن به نتیجه برسه!

 • 4

  این جریان تروریستی۱۷ هزار نفر را به شهادت رساندند و رئیس جمهور، نخست وزیر و امامان جمعه بسیاری از شهر‌های ایران و... را ترور کردند. آن‌ها مثل داعشی که امروز دست به جنایت می‌زند، ۱۷ هزار نفر را ترور کردند. چرا برخی کشور خود را محلی برای ادامه فعالیت این کشور‌ها تبدیل کرده اند.

  نظرات شما -
  • مغزت درگیره چیه؟.؟
   0

   فکر کنم هفده هزار نفر یک نفر کمتر باشد .مرد حاجی هفده هزار نفریک شهر است ...اسامی اعلام کن دروغ نگویید لطفا.

 • 4

  مردم منطقه با ارتباط کشورهایشان با رژیم صهیونیستی مخالف هستند
  قطعاً مردم منطقه با ارتباط کشورهایشان با رژیم صهیونیستی مخالف هستند و هرگونه ارتباط با این رژیم، خنجری بر مردم فلسطین است. معتقدیم این دولت‌ها در زمینه عادی سازی روابط با رژیم صهیونسیتی، سخت در اشتباه هستند.

 • 5

  ترور حاج قاسم، ترور فرمانده قهرمان مبارزه با داعش بود
  داعش، عراق و سوریه و بسیاری از کشور‌ها را به آتش کشید، ولی جوانان برومندی از ایران، افغانستان و برخی کشور‌های منطقه از جان خود گذشتند و داعش را نابود کردند که فرماندهی آن‌ها سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی بود و ترور حاج قاسم، ترور فرمانده قهرمان مبارزه با داعش بود.

 • مهدی کریمی
  0

  آخه به ایران چ ربطی داره بابا مردم خودت نون نداره بخور

 • ناشناس
  0

  احتمالا در ادامه طرح موسوم به ابراهیم بدنبال عادی سازی روابط با اکثر قریب باتفاق کشورهای خاورمیانه هستند تا در تقابل با ج.ا.ایران به یک ائتلاف فراگیر دست یابند

 • عباس رشیدی
  0

  مرگ بر اغتشاشگران بی دین بی مذحب ولعنت خدا بر آنهایی وطن فروش وبی غیرت هستن اینها حرام زاده هستند خدا لعنت کند برآنها انشاالله به سزای اعمالشان می رسند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   امیدوارم چشمات رو خوب باز کرده باشی و اون یک کامیون سوغات مسئولانی که مثلا رفتن سازمان ملل صدای مردم ایران باشند رو دیده باشی!
   طبق گفته ی قرآن شماها **صم بکم عمی فهم لا یرجعون**
   هستین!

 • 0


  فلسطین متعلق به ساکنان اصیل این سرزمین مقدس است

 • نقی
  0

  پهباد شاهد چه کار کرده که تو خشتک زدند دیوث ده بار وعده سر خرمن دادید عمل نکردید حالا دیدید که موشک وپهباد های مقاومت بیچاره تان می کند صحبت از دو دولت می کنید

 • 0

  از توافق خوب استقبال نمی‌کنیم چون به خاطر که مشکل ایران با آمریکا و هم اروپا با توافق خوب هم حل نخواهد شد و حل نمی شود.

 • محمد
  0

  امنیت شما کی تضمین میشه؟موقعی که تمام کشورهای خاور میانه ضعیفتر از شما باشندحتما والا معنی نداشت خودت بمب اتم داشته باشی ودیگران نه

 • ناشناس
  0

  خدا را شکر اختلاف تشکیلات خودگردان فلسطین و دولت اسرائیل با این موضع گیری اخیر نخست وزیر فعلی اسرائیل در حال به محاق رفتن است! تنها مانع آتش بس و اتحاد بین فلسطینیان و یهودیان اسرائیل صرفاً حکومت ایران و گروههای نیابتی وابسته به او هستند.