دولت هائیتی سوخت را گران کرد مردم خانه های مقامات را غارت کردند

معترضان به دفتر تلویزیون ملی هائیتی و دفتر آرشیو ملی حمله کردند و آنها را غارت کردند و بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها و سازمان های دولتی در معرض غارت و آتش سوزی قرار گرفتند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی تصمیم دولت هائیتی برای افزایش بهای سوخت، مردم این کشور به خیابان ها ریخته و خشونت و غارت سراسر این کشور را فرا گرفت. معترضان به اقدام دولت حتی به انبار سازمان ملل هم رحم نکرده و آن را غارت کردند.

این انبار که وابسته به برنامه غذای جهانی وابسته به سازمان ملل است، در شهر «گوناییف» سومین شهر بزرگ هائیتی واقع شده است و حاوی 1400تن مواد غذایی بود.

برنامه غذای جهانی حمله به دفترش و غارت انبار در گوناییف را محکوم کرد و تأکید کرد که این مواد غذایی برای مدارس، خانواده و کودکانی اختصاص یافته بود که اوضاع آنها در کشوری که غرق در بحران هاست،شکننده است.

مدیر برنامه غذای جهانی در هائیتی گفت که مواد غذایی غارت شده برای تغذیه نزدیک به 100هزار کودک تا پایان سال اختصاص پیدا کرده بود.

حوادث غارت در مکان های دیگری از گوناییف و«سان مارک» رخ داد که دو شهر اصلی در منطقه «آرتیبونیت» هستند. 

روزنامه «لو نوفیلیست» نیز نوشت که ساختمان خدمات پروژه ها  وابسته به سازمان ملل و چندین مدرسه، دانشگاه دولتی و شرکت های دولتی در معرض تخریب و غارت قرار گرفتند.

روز پنجشنبه معترضان به دفتر تلویزیون ملی هائیتی و دفتر آرشیو ملی حمله کردند و آنها را غارت کردند و بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها و سازمان های دولتی در معرض غارت و آتش سوزی قرار گرفتند.

مردم خشمگین هائیتی همچنین خانه های افراد نزدیک به حکومت و نیز محل اقامت وزیر برنامه ریزی و همکاری خارجی را نیز مورد حمله قرار داده و غارت کردند.

منبع: جماران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  1

  به دلیل جو پلیسی و وحشت پنهان برای مردم در امریکا و کشورهای غربی که در هر روز قیمت انرژی بر اساس قیمتهای جدید نفت افزایش پیدا می کند این حوادث اتفاق نمی افتد

 • 2

  دیر یا زود این شلوغیها هم برای تحریم روسیه در کشورهای اروپائی هم اتفاق می افتد

 • ناشناس
  0

  هائیتی کجاست که مرد دارد ؟