تروئیکای اروپایی:

ایران درخواست های غیر واقع بینانه در مذاکرات وین نداشته باشد

سه کشور اروپایی در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند تا آنچه را که آنها "درخواست‌های غیرواقع‌بینانه‌ای" نامیده اند، در مذاکرات وین بر سر احیای برجام نداشته باشد.

به نقل از العربیه،؛ آلمان، انگلیس و فرانسه روز جمعه(۱۴ مرداد) در بیانیه‌ای اعلام کردند: مذاکرات امروز در وین به منزله دور جدیدی از مذاکرات نیست. این‌ها گفت‌وگوهای فنی هستند.

تروئیکای اروپایی در این بیانیه آورده‌اند: متن بر روی میز است. ما ازسرگیری مذاکرات نخواهیم داشت. ایران باید الان تصمیم بگیرد و تا زمانی که فرصتش وجود دارد، توافق را نهایی کنند. ما از ایران می‌خواهیم که درخواست‌های غیرواقع‌بینانه‌ای خارج از چارچوب برجام نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، مذاکرات ایران و ۱+۴ در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزیران خارجه، از روز پنجشنبه(۱۳ مرداد) در وین پس از یک دوره وقفه طولانی در گفت‌وگوهای مستقیم، از سر گرفته شد.

آخرین بار ایران و آمریکا با حضور نماینده اتحادیه اروپا در دوحه با یکدیگر مذاکره کردند اما نتیجه ملموسی از این مذاکرات به دست نیامد.

رایزنی‌ها و تماس‌ها در این مدت به صورت تلفنی و مکتوب میان ایران و آمریکا با هماهنگی نماینده اتحادیه اروپا انحام شده است و گفته می‌شود در این دور از مذاکرات پیشنهاد و ایده‌ای از نماینده اتحادیه اروپا به ویژه روی میز قرار دارد.

بر خلاف ادعای طرف آمریکایی مبنی بر اینکه ایران تمایلی جهت نهایی کردن توافق نشان نداده است، اما در ماه‌های گذشته، چه در مکاتبات و تماس‌های غیرحضوری با هماهنگ‌کننده و چه در سفرهای وی به تهران و چه در جریان نشست دوحه، هیأت ایرانی در مورد موضوعات باقی‌مانده با رویکردی سازنده و رو به جلو حاضر بوده است.

در واقع حل‌نشدن برخی موضوعات ناشی از عدم تصمیم‌گیری آمریکا و اصرار دولت این کشور بر مواضعی بوده است که خواسته‌های اصولی ایران را که مبتنی بر برجام است، تأمین نمی‌کند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • ناشناس
  4

  همه ایران.رو فدای یک گروه نظامی که کارش دخالت تو کشورهای دیگه اس میکنن

  نظرات شما -
  • بهنام
   1

   زررررررررررررررررررررررررررررت به تو و رفیق‌های آلبانی ‌نشین که داری

 • 4

  مردم کیلو چند؟ حسابهاشون پره و املاکشون غیر قابل محاسبه چندین ساله که ایران و ایرانی مهم نیست منافع اشخاص مهمه...

 • 🐜
  0

  این حرفهاچیه روسیه و چین کمونیست باید تصمیم بگیرندبعدا ایران پاسخ دهد اختیارمادست کمونیستها میباشد آهای. انگلیس آلمان فرانسه کمی فرصت دهید

 • 🐜
  0

  نه ایران اصلا درخواستی ندارم فقط زودتمامش کنید اگر دنیارامچل خودتون نکردین

 • ناشناس
  0

  آنها اروپایابهتره بگم بله قربان ونوکردست به سینه آمریکاواسرائیل بعلاوه چندکشورعربی حاشیه خلیج فارس عربستان عمارات بحرین همه اینهادارندباهماهنگی تنگاتنگ شبانه روزی درقضیه برجام میخواهند که بافشارحداکثری برایران توافقی ضعیف وپرازابهام رابه ماتحمیل کنندکه اولا برنامه هسته ای مارابعدازچنددهه تلاش خستگی ناپذیردانشمندان ماآن رابه دلخواه اسرائیل وآمریکا ازکارساقط کنند وآن رابی خاصیت بکنندودوما تامی توانند ایران راازمزایای برجام محروم کنندوسوماباتسلط برآژانس که امری کاملا ثابت شده است حداقل برای ماازطریق آژانس هرروزیک قطعنامه ویاهروزیک درخواست بیجا ودههاوشایدصدهاترفندهای دروغ بی اساس وغیرمنطقی برضدماعلم میکنند وخلاصه اینکه چیزی که نصیبمان نمیگرددهیچ همیشه ودرهمه حال به آنها بدهکاروپاسخگوبایدباشیم یعنی چنان خوابی برای مادیده اندکه تاابد مادرمقام دادن پاسخ بآنهاوبدهکارآنها خواهیم بودواین مساوی است باعهدنامه ترکمن چای وگلستان ودرعصرمعاصربنامعهدنامه برجام که جزننگ وپشیمانی برای ماوفرزندان این مرزوبوم درتاریخ ثبت وماندگارخواهدشد.

سایر رسانه ها