انتقاد شدید صدیقی از صداوسیما در خصوص ترویج بی‌حجابی

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: ما از صدا و سیما بسیار گله داریم. بسیاری از اقدامات فرهنگی مخرب، مربوط به صدا و سیما می‌شود، اما این نهاد با بی‌توجهی به ارزشهای اسلامی، اقدام به تولید و پخش برخی فیلم‌ها و محتواهای مخرب فرهنگی می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی، در نخستین جلسه شورای مرکزی امر به معروف و نهی از منکر اصناف کشور که با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو در این ستاد برگزار شد، «امید» و «حرکت» را گام‌های اساسی و مهم در احیا و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: «گام آغازین در این راه، امید است.

انقلاب اسلامی در شرایطی اتفاق افتاد که هیچ زمینه ظاهری وجود نداشت. تا حدی که حضرت امام وقتی آن حرکت انقلابی را آغاز کردند، بسیاری از حوزویان و حتی مجتهدان بزرگ، این حرکت را حرکتی تند می‌خواندند.

اما چون ایشان هدف مشخص و تکلیف الهی خویش را تشخیص داده بودند، از این ناهنجاری‌ها و مخالفت‌ها باکی نداشتند. برای همین اقدام به قیام لله و حرکت کردند و نتیجه را تنها از سوی خدا می‌دانستند.

صدیقی، «حرکت» را معلول امید دانست و گفت: «طبق نصّ صریح آیات قرآن کریم، کسی که به حضور و وجود خدا توجه داشته باشد، ناامید نمی‌شود، بنابراین لازم است همه دستگاه‌ها و نهادها، یکدیگر را به حرکت ترغیب کرده و از یأس و ناامیدی اجتناب کنند و هرگز مسئولیت خود را به دوش دیگران نگذارند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: نتیجه برگزاری جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر با نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی، مصوبات مشخصی در این حوزه بود.

اما تا زمانی که در جامعه، تقاضای عمومی نباشد، حرکتی که آغاز شده، اثرات زیادی نخواهد داشت، بنابراین همه دستگاه‌ها باید مشکلات ناشی از بدحجابی را مطرح کرده و برای درمان آن فراخوان دهند.

لازم است در این زمینه گفتمان ملی و حکومتی را رقم بزنیم و همه را در این جهت، حساس کرده و غیرت عمومی را بیدار کنیم.

وی افزود: اگر در هر برهه‌ای، مردم عقاید و ارزش‌های خود را در معرض تهدید ببینند، حتماً به میدان می‌آیند و حضور اصناف در این جلسه نیز بیانگر تکمیل حلقه‌های غیرت است.

صدیقی، بدحجابی و بی حجابی را از جمله جرایم مشهود برشمرد و گفت: در این زمینه، خلأ قانونی وجود ندارد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی 32 دستگاه را موظف کرده تا برای اصلاح وضعیت عفاف و حجاب اقدام کنند، اما برخی از این دستگاه‌ها در انجام این وظیفه کوتاهی کرده‌اند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در ادامه با انتقاد از عملکرد رسانه ملی افزود: ما از صدا و سیما بسیار گله داریم.

بسیاری از اقدامات فرهنگی مخرب، مربوط به صدا و سیما می‌شود، اما این نهاد با بی‌توجهی به ارزشهای اسلامی، اقدام به تولید و پخش برخی فیلم‌ها و محتواهای مخرب فرهنگی می‌کند.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 22
 • درخشان
  3

  کارشنسهای فوق تخصص منتظر نظر شما هستیم

 • محمد گلکار خوزانی
  0

  باسلام
  فکری واسه گرانی و تورم افسارگسیخته کنید.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   نهایت تخصص اینها درهمین مسائل است وبس اگرغیراین بودوضعیت ایران ومردم اسفبارنبود

 • داد
  0

  باید نهادهایی مانند امر به معروف و سازمان تبلیغات اسلامی که در این ۴۳ سال با وجود هزینه های چند هزار ملیاردی هیچ کار مثبتی انجام نداده اند منحل شوند .

 • ناشناس
  3

  بنده ی خدا توی صدا و سیما نفر چند بار ازدواج و طلاق داشته، برنامه ی خانوادگی در بهترین ساعت بهش میدن که مردم رو بخندونه

  اگر این چنین فردی بیل زن بود باغچه خودش را بیل میزد

  بعد هم چند ده میلیارد تومان میگیره و کف استدیو ولو میشه و میخنده و برا مردم شکلک در میاره

  از نظام و جامعه و همه هم طلبکاره

 • ناشناس
  0

  اصلا کسی تلویزیون میبینه ؟ بس که برنامه هاش سانسور شده است . بس که فیلتر میشه . حالا باز هم میگید همین صدا و سیمایی که همه ی شبکه هاش روحانی ها دارن برنامه می ذارن هم به اندازه ی کافی سانسور نشده ؟؟؟؟؟؟؟

 • بهار
  0

  این مگه هنوز زندس

 • مهدی
  0

  شما لطف کنید به فکر حجاب خانواده خودتان باشید.مردم خودشان به فکر حجاب خودشان هستند.به کسی ربطی نداره که من چه می‌پوشم. ننگ بر افکار طالبانی اینجا ایران است.برید افغانستان نقاب بزنند خانمها تون.

 • ناشناس
  0

  به همه چیز اهمیت میدن و توی بوق میکنند به غیر از معیشت مردم..

 • محمد مهاجری
  9

  سلام ، حدود ۷و ۸ سال قبل که اولین زنان ساپورت پوش به خیابانها پا نهاندند ، برخی از نمایندگان و علما و بزرگان دینی تذکر دادند اما مانند همین الآن برخی گفتند مگر همه ی مشکل کشور حل شده است و فقط همین مشکل باقی مانده است و این شد که با همین توجیهات امروز حتی ، بی حجابی را هم توجیه میکنند و اگر جلوی رواج بی حجابی گرفته نشود ، به زودی شاهد یک اندلس دیگر خواهیم بود ، البته این امر واجب ، باید در کنار مبارزه سرسختانه جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم باشد

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   برو افغانستان

  • ناشناس
   1

   چرا محمد مهاجری منفی میزنیم نمی گیره

  • ناشناس
   0

   فقط زر مفت میزنی.

 • مش جمعه
  0

  عالیجناب ،صدا و سیما که از آن شماست و طی چندسال گذشته فیلمی که تولید نکرده است.ی کم بفکر یارانه من باش که قطع شده و هرچه اعتراض کردم بجای نرسید.

 • شش
  8

  آلبانی نشینا یه نفس....حالا حمله

 • ناشناس
  0

  چرا نظرات رو پخش نمی کنید

 • ناشناس
  1

  وقتی انسان به سیمای روحانیت شیعه ۵۰۰ سال پیش در حکومت شاهان نگاه میکند، انوار الهی را درک میکند، ولی در حال حاضر سیمای امثال صدیقی ها، هیچ اثری در افزایش معرفت الهی ندارد، چون بیت المال را حیف و میل، و احکام خداوندی را برای تامین نظرات شخصی خود مصادره میکنند، و مدام بر طبل استضعاف گستری میکوبند، و در عین حال دیگران را به صبر و نماز دعوت میکنند.

 • ریس الدین روزبهانی
  0

  صدیقه جان تو دیگر چرا

 • امین
  0

  الان تمام مشکلات مردم ایران فقط شده بد حجابی والا اگر بگن معشیت و فقر و درست میکنن همون خانم آمریکایی انجلینا هم حاضر بخاطر مردم ایران حجاب بزاره مردم دارن از فقر دست با میزن با این گرونیا شما دارید میگید چی شما اگر خدا شناس بودید به فکر جسمشون بودید که هر روز هی میمیره ونابود میشه نه به فکر لباسی که روی جسمه میپوشنه البته حقم دارید مخواید اون چهره زرد و رنگ پریده ملت از گرسنگی پیدا نباشه لعنت به هر کسی که عامل گرونیه انگار هر چه این مملکت بده شما نادیده میگیرید فقط حجابشو میبینید شما ها از اسم خدا و پیغمبر و امامان دارید سو استفاده میکنت

 • ناشناس
  0

  گرانی تورم اختلاس دزدی ، اعتیاد ، دروغ ، ریا، مردم را به فلاکت رسانده اینها را هم ببینید ،

 • مراد
  0

  یکی از این آخوند بپرسد بدحجابی بدتر است و یا اختلاس و رانتخواری و وفلاکت کشیدن مردم توسط آخوندهای امثال تو .

 • ناشناس
  0

  الحمدولله عقل وشعورتون بیشتر از حجاب ونجس وپاکی رشد نمی کند .