علم‌الهدی: فضای مجازی مالامال از توهین به مسئولان و ایجاد دغدغه برای نظام است / یک درصد ضعیف وجود دارند که واقعاً نقد دارند و حاضرند علیه نظام و مسئولین، فضای مجازی را آلوده کنند / دشمن دارد به دولت پیغمبر و اسلام سنگ می‌زند

امام جمعه مشهد گفت: برادران و خواهران، دشمن با اسلام سکولار کاری ندارد با اسلام سیاسی کار دارد، این فضای مجازی که درست کردند، مالامال از توهین به اشخاص و مسئولان، ایجاد دغدغه برای نظام و ایجاد نارضایتی و سیاه‌نمایی برای مردم است.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز نوزدهم دی‌ماه اشاره و اظهار کرد: توجه به این روز و حوادث آن برای ما به‌خصوص برای نسلی که آن روز را درک نکرده است، اهمیت بسیاری دارد.

وی، نوزده دی ماه ۵۶ را سرآغاز زنجیره حرکت‌هایی دانست که به سقوط رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد و ادامه داد: قدرت‌های آن روز جهانی اعم از قدرت امپریالیستی آمریکا و قدرت‌های الحادی شوروی و چین از این رژیم حمایت می‌کردند اما در مقابل مردم به پاخاسته با دست خالی شکست خورد.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: آن قدرت به خاطر پوچ بودن از داخل و بر اثر تراکم فساد و جنایت و همچنین نفرت عموم ملت سقوط کرد و مردم به‌خاطر غیرت دینی و حمایت و امداد الهی و پیروز شدند.

 

غیرت دینی ضامن تحقق حکمرانی دینی

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب در دیدار مجازی با مردم قم بر دو نکته «غیرت دینی» و «هدف و مقصد جنگ نرم» تأکید داشتند، خاطرنشان کرد: غیرت دینی به این معناست که ما «ضعف و ناتوانی دین»، «دشمنی خدا» و «سقوط ارزش‌ها» را تحمل نکنیم؛ کسی که غیرت دینی دارد، نمی‌تواند ببیند اسلام ناتوان شده و مورد حمله قرار گرفته یا نظاهر و تجاهر به فسق انجام شود و بی‌تفاوت باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که پیروزی انقلاب اسلامی به معنای تشکیل حکومت اسلامی است، اضافه کرد: حکمرانی دین این است که دین در زندگی اجتماعی ما حکمرانی کند، یعنی حلال، حرام و واجب خدا در زندگانی ما اجرا بشود.

وی یادآور شد: «اسلام سیاسی» یعنی حکومت و حکمرانی اسلامی در جامعه پیاده شود پس ضامن غیرت دینی، وجود اسلامی سیاسی است.

 

دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که اسلام سکولار، اسلام ضد غیرت دینی است، گفت: افرادی که در مدیریت جامعه و کشورشان دنبال غیر اسلام، نظام‌های لیبرال دموکراسی و نظام‌های دیگر هستند، بی‌غیرت دینی هستند.

وی تصریح کرد: دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی هستند و با اسلام سکولار دشمنی ندارند، هرچه می‌خواهی نماز بخوان، هرچه می‌خواهی دعا بخوان، آمریکا دشمن نیست اما اگر طرفدار اسلام سیاسی شدی که چرا در مقابل تهاجمات و تجاوزات نابکرانه یک غده سرطانی منطقه مثل صهیونیست‌ها، ملت فلسطین باید رنج ببیند، آمریکا دشمن است.

وی با اشاره به سیاه‌نمایی‌ها و توهین به شخصیت‌های نظام اسلامی در فضای مجازی، اظهار کرد: این فضای مجازی که مالامال از توهین به اشخاص و مسئولین و ایجاد نارضایتی و سیاه‌نمایی برای مردم است را دشمن درست کرده است.

وی افزود: ۸۵ درصد فضای مجازی از خارج کشور پر می‌شود و ۱۵ درصد داخل کشور است؛ برادرم و خواهرم این که شما دارید در فضای مجازی توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور و توهین به دولت به افراد و اشخاص مسئول نظام را مطالبه می‌کنید این جنگ دشمن است این میدان دشمن است دشمن دارد حمله می‌کند این درد دل مردم نیست.

 

برخی در فضای مجازی حرف دشمن را بازگو می‌کنند

آیت‌الله علم‌الهدی فضای فعلی شکل گرفته در فضای مجازی را میدان جنگ دشمن توصیف کرد و افزود: متأسفانه درصدی از مطالب در این فضا نیز بازنشر حرف‌های خارجی است که از روی احساسات و ندانسته انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که دشمن در این جنگ نرم، اسلام سیاسی را هدف گرفته است، خاطرنشان کرد: دشمن می‌بیند اگر اسلامی سیاسی در این کشور براندازی شود و نظام از بین برود، بر همه چیز مردم مسلط می‌شود، کسانی که دست دست به قلم هستید نباید در مقابل حمله به پیغمبر و اسلام بی‌تفاوت باشند.

 

طوری نقد شود که بهانه به دشمن ندهیم

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که نقد در این مملکت آزاد است و باید نقد انجام شود، تصریح کرد: این درست نیست بنده حرفی بزنم، کسی نقد نکند و بگویم هرچه گفتم درست است، دولت کار خودش را انجام دهد و بگوییم کسی نقد نکند و هر کار کرده درست است، باید نقد بشود به‌خصوص دستگاه‌های نظارتی و مجلس باید نقد کنند اما حواسشان باشد نقدی نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند.

وی با بیان این‌که نباید طوری نقد کرد که دشمن به استناد حرفی که یک آقای مسئول یا آقایی در مجلس می‌زند، بهانه به دست دشمن داد، گفت: برادری که به یک حرف و عملکرد نقد دارد نباید برود در صف دشمن بایستد، طوری نقد کند که دشمن استفاده نکند و در عین حال نظر خود را نیز بیان کند

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 84
 • منمک
  2

  من آنم که رستم بود پهلوان

 • ناشناس
  3

  شما دوباره مردم را خنداندید تشکر همیشه از این کارا بکن

  نظرات شما -
  • یکی از مردم
   2

   هر چی بیشتر از این حرفها بزنن(هر کدامشون باشه) مردم بیشتر توهین میکنن و حق هم دارند

 • ناشناس
  2

  آقای علم الهدی! اجازه بدهید طبق اصل مترقی قانون اساسی با نظارت بی طرفانه بازرسان سازمان ملل متحد همه پرسی و رفراندوم در ایران در خصوص: ۱- ادامه یا عدم ادامه موجودیت شما ۲- رضایت یا عدم رضایت از نحوه عملکرد ۴۳ ساله شما برگزار شود تا با چشمان خود ببینید اکثریت قاطع ملت ایران یک درصدی هستند یا شما و امثال شما!!!

 • هم
  2

  کسی به پیامبر توهین نمی کند .شما خودتان میفرماید این حکومت پیامبر ی است .اگر حکومت پیامبر هم اینطوری بی عدالتی بوده که نبوده ،مردم این حکومت پیامبری را نمی خواهند

  نظرات شما -
  • احسنتم
   1

   اینا با این گفتارو کردارشون دشمن واقعی اسلام و پیامبر(ص) هستند که این حکومت سراسر ظلم‌ و ستم را با حکومت اسلام و پیامبری خدا(ص) یکی می پندارند

  • ناشناس
   0

   غلط کردن اینها صدسال سیاه هم نمیتوانند حکومت پیامبر عزیزمان را پیاده کنند کی پیامبر گفتند به مردم دروغ بگید کی پیامبر گفتند مردم را اذیت کنید کی پیامبر گفتند مردم را کتک بزنید زندانی کنید کی پیامبر عزیزمان گفتن از دهن مردم خودتان بزنید بدید به فلسطین حسن نصراله کی پیامبر عزعزیمان گفتند مردم را زجر بدین دروغ به مردم بگین فقر بیارید سره سفرهاسی مردم کی پیامبر عزعزفرمودن زندگی را به مردم سیاه کنید کی پامبر فرمودت غارت کنید دوزدی کنید اختلاس کنید کی پایمبر فرمودن سفرهای مردم را سیاه و زندگی مردم را سیاه کنید این اقا از پول زیاد داره میترکه اینها دشمن مکردم هستند و نام اسلام هم خراب کردن

 • ناشناس
  5

  همان کسانی که در رسانه های حرف و شعار ضد دشمن می زنند و می دهند و همان کسانی هستند که همه جانبه با دشمن مذاکره و همکاری کردند و هنوز هم مذاکره و همکاری می کنند.
  دشمن، دولتمردان و مسئولان و نمایندگان مجلس برای ما یکی هستند.

 • امین حامی
  1

  سلام- اقای محترم اقای اقاها - اقای بزرگ اقای تپلف اقای با فرهنگ اقای بزرگمنش بسه دیگه- یا امار ندارید یا دارید و شر میگویید - بازم بگیم برنج درجه یک کیلویی 25 هزار تومان شده 62 هزار تومان بازم بگیم خونه ایی که در اتوبان محلاتی منطقه 14 متری 3 میلیون بوده شده متری 22 میلیون تومان بازم بگیم جوانها چه پسر و چه دختر دارن مثل ربات کار میکنن و شماها........... راستی قبر هم پولی هستش اقای.............

 • محمد.،،
  1

  سنگی که شما به اعتقادواسلام وپیغمرزدید درتاریخ بینظیره.الان هم نگران خودتونید

 • نظرگو
  1

  من نمیدونم این یک درصدی واقعا نقد دارن چرا تاثیرشون روی معیشت مردم بیشتر از نود و نه درصد مسئول سالم هست

 • ناشناس
  70

  فضای مجازی یک فساد و یک فاجعه بزرگی است.

  نظرات شما -
  • رستم
   2

   فضای مجازی یاور مظلوم و دشمن ظالم است.

 • 46

  عملکرد و رفتار بی مورد و بی ارزش روحانی، ظریف و عراقچی در مذاکره متاسفانه مشکلات مردم ایران را با آمریکا و متحدانش بیشتر کرده است.

  نظرات شما -
  • پطر صغیر
   0

   ما 43 ساله چوب ملت بی سوادی مثل ترو داریم میخوریم که نفهمیدی اگه مذاکره با آمریکا توسط روحانی و ظریف واقعا بد بوده پس الان چرا دارن مذاکره میکنن؟! آقای رئیسی مگه نمیگفت نباید منتظر برجام باشیم و باید اتکا بخود داشته باشیم! پس چرا الان پای میز مذاکره هست و صد درصد برجام امضا میشه؟ چون میخوان برجام ظریف و روحانی بکام اصول گرا بشه! تا طیف منفور خودشون رو بچشم ملت عزیز کنن

 • ناشناس
  2

  حاج آقا دکتر زیبایی کجا میری ؟!

 • علم الهدی
  1

  همه باید از دوماد من تعریف کنند

 • علم الهدی
  2

  دلخوش به این مقدار نباشید ایندفعه لنگ و نون خشک به شما میدهیم‌

 • ناشناس
  50

  اگر غربی ها دلسوز ما بودند ما را تحریم نمی کردند.
  غربی ها ملت ایران را تروریسم می خوانند، اما مسئولان به دنبال مذاکره با غربی ها هستند چرا؟

 • ناشناس
  2

  شما به خود خدا وپیغمبر و ایمه سنگ نزنید مردم نمی زنند .اگه یک درصدند چرا یه همه پرسی جرات ندارید برگزار کنید ؟عملکرد شما مردم را از دین و اعتقاداتشون بری کرده نه دشمنان .

 • ناشناس
  1

  چی شد؟ برای روحانی توهین به دولت مشکل نداشت الان شد توهین به دولت پیامبر؟

  نظرات شما -
  • سلام
   1

   خدایش خیلی گاگولیم که پای منبر این شیخک می ریم

 • غریبه
  2

  دولت پیغمبر ؟؟؟؟؟؟ فقط همین کم داشتیم

 • ناشناس
  27

  فرانسه بارها به پیامبر توهین کرده است و اما روحانی، ظریف و عراقچی وغیره با سران بی فرانسه مذاکره و همکاری کردند چرا؟

 • چرا حسن روحانی حرفش را در مورد مذاکره با آمریکا عوض کرد؟
  16

  چرا حسن روحانی حرفش را در مورد مذاکره با آمریکا عوض کرد؟

 • 8


  فرانسه: ایران با عدم بازگشت سریع به مذاکرات، برجام را به خطر می‌اندازد

 • 26  واکنش‌های جهانی به اظهارات اسلام ستیزانه مکرون
  مقامات و چهره‌های سیاسی کشورهای جهان، حمایت امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از مواضع ضد اسلامی مجله شارلی ابدو را محکوم کردند.
  ولی متاسفانه دولت حسن روحانی با تلفنی با سران بی ادب فرانسه گفت وگو کرد.

 • 24

  اهانت به پیامبر اکرم(ص) به بهانه آزادی بیان!

 • 5


  حسن روحانی: حاضرم به خاطر مردم با هر شخصی دیدار کنم

 • تت
  2

  پیامبر شدین تحویل نمیگیرین،خودتی و....

 • 33


  50 درصد ایرانی ها در فضای مجازی فقط از عکس های بی حجاب زنان و دختران استفاده می کنند ولی متاسفانه برخی ایرانی از استفاده در فضای مجازی فرهنگ ندارند

 • تقی معمولی
  1

  اولا آقای علم الهدی این شما هستید که در فضای مجازی سیر میکنید مردم عادی در فضای واقعی دارند هر روز گرانی ها را با گوشت وپوست لمس می‌کنند وشما هستید که از گرانی ها یا خبر ندارید یا اگر داشته باشید برایتان مهم نیست چون تا حالا یک وعده با شکم گرسنه نخوابیده اید
  ثانیا تا همین دیروز که روحانی رئیس جمهور بود همه جور نقد وفحشی از دید شما مجاز بود حالا که داماد گرامی شما رئیس جمهور شده هرنوع نقدی دشمنی با پیغمبر است چطور مردم ببیند که یک فرد بیسواد با شش کلاس سواد فرد بیسواد و بدون تخصص را در پتروشیمی به کار بگمارد و صدایشان در نیارد

 • شرمنده ملت
  1

  دشمن ما شمایید شما خون مردم رو دارید می مکید ما یک درصد نیستیم ما۹۹درصدیم شما ایران رو به خاک سیاه نشاندید

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   دشمن مردم و سفرهای مردم و زندگی مردم شماها هستین فقط شماها هستین مردم در خارج دشمنی ندارن دشمن مردم و زندگکی مردم شماها هستین شماهستین شماها هستین شماها هستین خون مردم به جوش آمده از دست همتون مردم همسایه ها دنیا شماها شیطانهای بزگ را نمیخواهند آتیش به قبر همتان از کوچیگ تا یزرگتان زندگی مردم را گرفتین سفرهای مردم را گرفتین به اسم اسلام کدام اسلام اسلام شماها را هیج کسی قبول نداره

 • ناشناس
  23

  هیچ کس به دنبال جنگ نیست
  آمریکا جنایتکار هم حق دخالت و مداخله در امور داخلی کشورها را ندارد.
  باید با آمریکا برخورد کرد.

 • ناشناس
  1

  خدای من دوباره بعد از ظهر جمعه شد و مجبوریم به ایده پردازی های شکمی گوش کنیم

 • ممد
  1

  امان ازجهل وخودپسندی بس است نادانی/////////////////////////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • 24


  آمریکا از شهریور ماه سال 1359 تاکنون به همراه کشورهای اروپایی و کشورهای عربی و صهیونیست ها و در سایه سکوت سازمان های بین المللی تهدیدی برای ایران و کل منطقه خاورمیانه بوده است.

 • دلسوز
  1

  علم الهدا شما اگر تاب شنیدن انتقادات مردم رابه خودتان ندارید ونمی توانید جواب قانع کننده به احاد مردم بدهید چرا صورت مسله را پاک می کنید شما اگر واقعا اگر از اسلام دم می زنید پس گوش شنوا وجواب عدالت محور به انتقادات داشته باشید ماه که برای همه زیر ابر باقی نمی ماند این حرفی که شما میزنید عین دیکتاوری است که توان وجرات حرف اناقادی ومخالف را ندارد پس خواهشا مغلطه نکنید واساس وجدان وعدالت در مورد مردم فکر کنید

 • هفت لنگ بختیاری
  11

  تو جان و جانانی

 • ناشناس
  14


  اهانت به پیامبر اکرم(ص) توسط فرانسه جنایتکار به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت کشورهای اسلامی بوده است.!

 • 2

  پشت میز نشستن مسئولان وغیره مشکلات مردم را حل نخواهد کرد
  پشت میز نشستن مسئولان وغیره مشکلات کشور را حل نخواهد کرد

 • ناشناس
  2

  چه گردن کلفت و شکم برآمده ای ای آیت الله دکتر سید!!!؟؟

 • 17


  حمله شیمیایی به ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله کار صدام، آمریکا، غرب و با کمک مالی کشورهای عربی بود.

 • ناشناس
  1

  حاج آقا فضای مجازی زیر پوست این حکومت گل و بلبل نشون میده

 • ناشناس
  2

  دشمن دانا به از نادان دوست

 • ناشناس
  9

  مسلمان واقعی کره شمالی است، نه کشورهای عربی

 • 15

  کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از سال 2001 تاکنون عامل اصلی تروریسم در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان بودند و هنوز هم هستند.

 • ایمان
  1

  شما تمام صداهای مخالف خود را اگر بتوانید خفه میکنید.
  مردمی که با تصمیمات جاهلانه شما بدبخت شده آمد مگر جای دیگری برای گفتن حرفهایشان دارند؟قبل انقلاب دست کی رو ماچ کرده بودی؟

 • رحمان آب شنگل
  2

  یعنی شما دولت ومسئولین ووضعیت کنونی را با دوران پیامبر وائمه یکی میدونید؟؟!!پارتی بازی اختلاس بی عدالتی،بیکاری ،گرانی تورم ،اقازاده بازی ،دادماد بازی و.....مردم را بیشتر از این از اسلام بری نکنید

 • ناشناس
  15


  آمریکایی ها و کشورهای اروپایی و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات به دنبال جنگ داخلی در افغانستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن وغیره بودند و هنوز هم هستند.

 • ناشناس
  14

  سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه هشت نفر دیگر با مداد جمعه ( 13 دی 1398) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
  ولی متاسفانه از دی ماه سال 1398 تاکنون ایران، عراق و سازمان های بین المللی هیچ اقدامی اساسی نکردند چرا؟

 • ایرانی آباد و آزاد
  2

  این فضای مجازی و تلگرام و توئیتر و اینستاگرام و واتساپ و.... شده آینه دق افول گرایان و تندروها و اختلاس گران و کاسبان تحریم..... چون مردم را متحد و آگاه میشن و این چیزی است که شماها از ان وحشت دارید...

 • خسته
  2

  شما نمی توانید بجای مردم صحبت کنید شما مقابل مردم هستید دوران شماها تمام شده مردم آگاه و هوشیار شده اند

 • امید
  1

  ضربات پی در پی که شما به اسلام زدید و میزنید کفار و یهود هم نزدند.

 • حسن کریمی
  1

  ای زبردست زیردست آزار
  گرم تا کی بماند این بازار
  به چه کار آیدت جهانداری
  مردنت به که مردم آزاری

 • فریاد
  2

  فضای مجازی نقطه آغاز پایان شماست

 • ناشناس
  1

  یعنی عکس دیگه ای نبود،من تا این عکسو میبیتم خندم میگیره

 • حبیب ا...انصاری
  1

  باسلام تورا به خدا مقام معظم رهبری تورا به جدت قسمت میدم تورا به خدا تریبون نماز جمعه مشهد را دیگه حالا بدهید به ی روحانی جوان وفهیم ودوست داشتنی مردم قسمت میدم اقدام کنید

 • مجید عبوسی
  2

  فقط برگزاری رفرندام زیر نطر سازمان ملل چاره کار شما آخونداست

 • ناشناس
  1

  درصدرو برعکس گفتی . فقط 1% موافق شمایند

 • ناشناس
  3

  ایکاش من هم شش کلاسی بودم و داماد ایشان بودم، و رییس جمهور بودم، و در لباس پیامبر بودم، و دنیا و آخرت را باهم داشتم، یعنی هم اینجا هزاران حوری داشتم و هم اون دنیا.

 • ناشناس
  0

  گر توقران بدین نمط خوانی ببری رونق مسلمانی سعدی بزرگ. آب اجل که هست گلوگیر خاص و عام هم برگلوی شما نیز بگذرد سیف فرغانی شاعر عهد مغول

 • عادل
  1

  میخواستی حق مردم خرج لبنان فلسطین عراق سوریه همه تروریست های دنیا بدی از شما مردم گرسنه تعریف هم بکنند ولاه تو دیگه اوجیبا هستی خوشگله

 • عال
  1

  راستی ِغیرت دینی به تونگفت نانوس ایرانی را نگو باید بدی به عربا اگر هر ایرانی بجر تو این حرف زده بود خودکش میکرد

 • ناشناس
  8


  ترامپ به همراه پامپئو، پنتاگون، نتانیاهو و بن سلمان شریک جرم ترور سلیمانی وغیره در فرودگاه بین المللی بغداد بوده است.

 • ناشناس
  1

  وزیر خارجه ایران از شروع همکاری 25 ساله ایران با چین خبر داد یعنی ایران تا 25 سال دیگر به حراجی رفت تا علم الهدی تا اون مدت حسابی بخوره

 • عاشق
  2

  دوست دارم میشه بابای من بشی هرشب جوک بگی وبخندیم یه مقدارم از اون دلارها به من بدی بابا جون اگه حضانت من قبول کنی منم تورو Dadyصدات میکنم واسه مادرم بنده هم شوگرDady میشی جذاب دوست داشتنی

 • کارگر مفلوک
  1

  په نه په ، انتظار داشتی با این همه جنایتی که در حق مستضعفین مملکت روا داشته اید، و بدبختی که کارگران را به آن مبتلا کرده اید، از شما تقدیر و تشکر به عمل آید؟تنها کسانی که از جنابعالی تشکر می کنند، پاسداران و چپاولگران بیت المال و کارخانه داران رانتی هستند.

 • انسانم آرزوست
  1

  در مورد فقر دامن گیر خانوارها حرف بزن از تخصص و کار بلدی حرف بزن از رانت خورها حرف بزن از حوزه های علمیه فوق فوق لاکچری حرف بزن از شرمندگی پدران در خانواده ها حرف بزن از خودکشی ...

 • ناشناس
  1

  ببینید چی کارکردید که بجای تقدیر وتشکر وفش وبدنام میشنوید شما میدانید ولی مردم نمیدانن

 • ناشناس
  0

  آقای علم‌الهدی دردولت دوازدهم شما چطور مردم را به خیابان ها ی ایران کشاندی و کشور را به لب پرتگاه بردید و هزینه گزافی بر نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردید شما دردنیا.آخرت‌پاسخی‌ندا رید

 • ناشناس
  0

  چون فضای مجازی باعث شده دروغهاتون برملا بشه ،بده

 • دلتنگ
  0

  مسئولین بی لیاقت کشور چیزی غیر از نا سزا حقی بر گردن مردم ندارن علم الخدا این شکمو از کجا اوردی مردم نون شب ندارن توقع سپاسگذاری داری رضا شاه رو شما بی لیاقت ها رو سفید کردین

 • ناشناس
  0

  دشمن اصلی مردم شماها هستین ای دروغگوها ای بی رحمها ای خیانتکاران به مردم ای دروغگوها دشمن اصلی مردم شماها هستین دشمن زندگی مردم شماها هستین مردم ایران جز شماها دشمنی ندارن در دنیا دشمن زندگی مردم

 • ناشناس
  0

  تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.

 • ناشناس
  0

  نه میخواین با این دروغ هاتون از شما تشکر و قدردانی هم بکنند عجب رویی دارین ، مردم امروزی مردم 43 سال پیش نیستندیادگرفتن خوب و بدو میفهمن

 • بابک
  0

  تراوشات ذهن تو هم توهین به مردم ایران و نه البته پاچه خواران ولایت اسلامی است

 • مگه!!
  0

  چرا این همه پیامبر بوجود امد؟ ؟!!!124000نفر!!!!!مگه همان پیامبر اولی کارش ایراد داشته که خدا فرد دیگری را به پیامبری برگزید؟؟؟؟!!!قطعا نه!!!پس بایدمشکل به بعد از فوت آنها و تعیین جانشین های ایشان باشد ؟!!!نه ه ه؟؟؟ الان بیشتر جنگ ها بین مسلمانان ،!!یا با مسلمانان هست !!درسته!!؟؟!!چرا؟؟؟؟ مانند چینی ها و. میانمار!!!
  قطعا اگر پیروان حضرت آدم )همانند خود ایشان طرز تفکر داشتند ،هیچ جنگی در نمی گرفت،،،چه رسد به مابقی آنها ،،،،حتی رهبران بت پرست معبد آمون

 • بابایی
  0

  اگر راست می گویی ونمی ترسید یکبار دیگه بیایید رفراندوم بزارید تاعیارشما تو ایران مشخص بشه

 • مظلوم
  0


  قاضی که حق وحقوق مظلوم را در دادگاه پایمال و ضایع می کند دیگر به درد مردم و کشور نمی خورد.
  قاضی در نمازخانه قرآن و نماز می خواند ولی اما در مورد بررسی و رسیدگی به پرونده شاکی متاسفانه حق مظلوم را پایمال و ضایح می کند چرا؟

 • هفت لنگ بختیاری
  3

  درود براقای علم الهدی که همیشه حرف حق میزنه

 • سوال؟؟
  0

  چرا این همه پیامبر بوجود امد؟ ؟!!!124000نفر!!!!!مگه همان پیامبر اولی کارش ایراد داشته که خدا فرد دیگری را به پیامبری برگزید؟؟؟؟!!!قطعا نه!!!پس بایدمشکل به بعد از فوت آنها و تعیین جانشین های ایشان باشد ؟!!!نه ه ه؟؟؟ الان بیشتر جنگ ها بین مسلمانان ،!!یا با مسلمانان هست !!درسته!!؟؟!!چرا؟؟؟؟ مانند چینی ها و. میانمار!!!
  قطعا اگر پیروان حضرت آدم )همانند خود ایشان طرز تفکر داشتند ،هیچ جنگی در نمی گرفت،،،چه رسد به مابقی آنها ،،،،حتی رهبران بت پرست معبد آمون

 • فرهاد موسی زاده
  0

  فکر میکنم این مرد سواد رسانه ای پاس کرده و بلده