فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

اگر جنگ تحمیلی امسال رخ می‌داد، کمتر از هشت روز طول می‌کشید

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از موفقیت این نیرو در آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیرفلزی کامپوزیتی و توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک خبر داد و تاکید کرد: اگر جنگ هشت‌ساله استکبار جهانی علیه ایران در سال ۱۴۰۰ رخ می‌داد، در کمتر از هشت روز به پایان می‌رسید.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده عصر پنجشنبه (۲۳ دی) در دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، ضمن ارائه گزارشی از آخرین پیشرفت‌های دفاعی و نظامی کشور بویژه در حوزه هوا و فضا، گفت: اخیرا آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیر فلزی کامپوزیتی که توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک را دارا است، با تلاش دانشمندان ایرانی و متخصصین نیروی هوافضای سپاه با موفقیت انجام شد.

وی ضمن تبریک این موفقیت راهبردی به ملت ایران، با بیان اینکه در حوزه فضایی دو عامل مهم، یکی ماهواره و دیگری ماهواره بر است که کار ساده‌ای هم نیست، افزود: ما دوسال پیش اولین پرتاب ترکیبی مایع و جامد را انجام دادیم که موتور اول مایع و دوم و سوم جامد بود.

حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه این دستاورد سبب افزایش بیشتر انرژی موشک و صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد، خاطر نشان کرد:  این فناوری فقط در چهار کشور جهان وجود دارد در تمام حوزه‌های مرتبط به هوافضا تولید قدرت ادامه دارد و ایران به قدری در مسئله هوافضا و ماهواره پیشرفت کرده است که این اقتدار با ترور ، تهدید و تحریم از بین رفتنی نخواهد بود.

فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز این امکان فراهم شده است با موتورهای ارزان ماهواره‌های زیادی را در مدار قرار دهیم.

حاجی‌زاده با بیان اینکه امروز قدرتی داریم که اگر صدام همین امروز و در سال ۱۴۰۰ جنگ را بر ما تحمیل می‌کرد، به جای هشت سال هشت روزه جنگ را تمام می‌کردیم و این معیار توانمندی ما است، اظهار کرد: امروز به جایی رسیده‌ایم که فرمانده سنتکام می‌گوید در شرایطی که ما تحریم‌های اقتصادی فلج کننده را به اجرا گذاشتیم، ایران یک موشک بالستیک درجه یک ساخت و با پهپادهای ایرانی برتری هوایی آمریکا را با چالش مواجه کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: آمریکایی‌ها توان موشکی ایران را وحشتناک توصیف می‌کنند و عملیات عین‌الاسد را شاهد این توانمندی می‌دانند که این مساله نشان‌دهنده عجز آن‌ها در برابر ایران است.

وی پیشرفت‌های به‌دست آمده را محصول هدایت‌ها و تدابیر حکیمانه  رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا دانست و خاطرنشان کرد : در مجموعه نیروهای مسلح و سپاه این تدابیر جدی گرفته می‌شود و نتیجه آن بحمدلله این قدرت امروز در کشور متولد شده است.

حاجی‌زاده افزود: اگر می‌خواستیم دنباله‌روی دشمنان باشیم سالیان سال زمان می‌گذشت تا به پیشرفت های محدود دست یابیم؛ اما امروز با راه‌های میان‌بر، با کسری از هزینه‌های خارجی‌ها به چندین برابر قدرت دست یافته‌ایم و این می‌تواند الگویی برای سایر بخش‌ها باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه فضایی اولین بار بعد از ۱۰ سال، جلسه شورای عالی فضایی به ریاست رییس‌جمهور محترم تشکیل شد، گفت: ایشان شش ساعت برای جلسه و بازدید از توانمندی های حوزه فضایی کشور وقت گذاشتند و مسیر آینده را روشن، هموار، تصویب و مشخص کردند و ان‌شالله در آینده شاهد موفقیت‌های خوبی خواهیم بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن مقایسه وضعیت امروز دفاعی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران با قبل از انقلاب اسلامی، گفت: در جنگ جهانی اول بر اثر قحطی که انگلیسی‌ها بر ملت ایران تحمیل کردند، حدود هشت میلیون نفر جان خود را از دست دادند و این یک هولوکاست واقعی است که متاسفانه مطالبه نمی‌کنیم.

منبع: ایسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 86
 • محکمه
  3

  شما که از ترس واکنش آمریکا جوانان رشید را به شهادت رساندید با چه رویی باز از جنگ حرف میزنید.ثروت هم خود احمق پنداری میآرد ؟

  نظرات شما -
  • کی بود کی بود من نبودم پس کی بود اپراتوربود
   1

   راست میگه 8روز طول نمی کشید!!!!چون هرچی موشک داریم همشونو توسرخودمون می ریخت.

  • ناشناس
   0

   جناب سردار همه ما دچار ضایعه وخسارت شدیم وبا بدن ناقص وگرفتار درد ناشی از .....وووبی کفایت داریم زندگی می کنیم جنگ ۸ روز و۸ سال وقتی اوضاع همه اش جنگی وناامن باشد چه فرقی با هم دارند.

  • داروغه ناتینگهام
   0

   به قرآن اگه بدونید بی پولی یعنی چی؟؟ چون عمارت هاتون تو انگلیس و آمریکا و کانادا آماده س و بچه ها تون برای دیدنتون روزشماری می کنن

 • ناشناس
  28

  آمریکا بزرگترین حامی دولتی تروریسم درجهان است.
  آمریکا بزرگترین کشور حامی اصلی تروریسم درجهان است.
  عربستان سعودی بزرگترین کشور حامی مالی تروریسم در منطقه خاورمیانه و جهان است.

 • ایرانی
  4

  جنگ اگر نبود امثال شما باید گوسفند می چرخاندند.

 • ناشناس
  21


  آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، امارات و اسرائیل از شهریور ماه سال 1359 تاکنون عامل اصلی ایجاد جنگ و ناامنی در منطقه بودند و هنوز هم هستند.

 • 15

  آلمان جنایتکار در جنگ تحمیلی هشت ساله با کمک آمریکا جنایتکار به رژیم جنایتکار صدام دیکتاتور سلاح شیمیایی می داد.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   والان هم همین کشور ،جنایتکاران وآدم کش رادردادگاههای مستقل محاکمه می کند ،صدام ازشرکت های خصوصی غرب مواد شیمیایی تهیه می کردصدام جانی بود مثل اسید پاش ها نه فروشندگان اسید.

  • سینا
   5

   منگول ناشناس! آیا همون شرکت آلمانی می‌تونست به جای صدام به ایران، سلاح نه، یه فشنگ بفروشه؟ در دوران جنگ به ما سیم خاردار هم نمی‌فروختن! اینشتین راست می‌گفت که خریت آدمها ته نداره

  • به کاربر ناشناس
   0

   لعنت برکسی که باعث ایجاد جنگ بین ایران و عراق شد.

 • ناشناس
  14  و این در حالی است که از سال 2011 تاکنون برای همه مردم منطقه خاورمیانه و مردم دنیا ثابت شده است که رژیم عربستان سعودی همراه با چند کشور دیگر و به سرکردگی آمریکا و در سال سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی از تروریست ها در سوریه، لبنان، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کند و همچنان نیز ادامه می دهد.

  نظرات شما -
  • 1

   نه فقط برا یه مشت حمار ثابت شده است .

 • 10

  دستگاه دیپلماسی کشورمان باید مدارک و مستندات متقن جنایات منافقین در ترور 18 هزار شهید را به تمام سازمان‌ها و کشورهای مطرح دنیا ارسال کند تا دنیا را به تحویل باقیمانده این آدم‌کش‌ها به ایران ترغیب کند و این جانیان به سزای ننگین خود برسند.
  دولت باید شکایت‌های خانواده‌های بیش از 18 هزار شهید ترور توسط منافقین داعشی‌صفت را در مجامع حقوقی بین‌المللی پیگیری بکند، نه مذاکرات وین وبرجام و خواستار مجازات باقی ماندگان این گروهک خیانتکار بشود.

  نظرات شما -
  • 0

   اونوقت جنایتکاران هواپیمای مسافر بری چی ؟

  • 0

   شاید به فشفشهاتون بنازید اما از پشتیبانیی که مردم در زمان جنگ کردند وحالا خوابش را هم نمیتوانید ببینید غافل گشته ای .نگاه به 4تا دوروبریاتون نکنید که عمدتا منفعت طلبان هستند که با یه ترقه به دامان شیطان بزرگ پناهنده خواهند شد .همانطور که دارید میبیند اکثر عزیز دردانه ها جگر گوشه هایشان در دل دشمنند .

 • 9


  همه کشورهاي عربي منطقه از صدام حمايت مي کردند
  همه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس درباره حمایت از صدام حسین علیه ایران اتفاق نظر داشتند
  کشورهای حوزه خلیج فارس به صدام پول می‌دادند تا با ایران بجنگد
  صدام مورد حمایت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بود حتی قبل از آمدن تحریم هم مورد حمایت همه جانبه آنها بود و به صدام پول می‌دادند تا با ایران بجنگد.
  متاسفانه برخی ایرانی ها هنوز هم از اهانت ها و خیانت های و جنایت های کشورهای عربی جنایتکار به همراه کشورهای غربی جنایتکار حمایت همه جانبه از صدام درس عبرت نگیرند چرا؟
  جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی کشورهای عربی و کشورهای غربی را در جنگ تحمیلی هشت ساله را فراموش کردند چرا؟

 • 15

  در جنگ تحمیلی هشت ساله بیش از 80 کشور در جهان به سرکردگی واشنگتن و در سایه سکوت سازمان های بین المللی و با کمک های مالی کشورهای عربی منطقه از رژیم سابق عراق همه جانبه حمایت می کردند.
  مذاکره با آمریکا و متحدانش جرم، حرام و خیانت است و هم اهانت، توهین و بی احترامی به مردم ایران بوده است.

 • 14


  آمریکا جنایتکار همراه با چند کشور دیگر و در سایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی خیانتکار از سال 1332 تاکنون در امور داخلی ایران دخالت می‌کند و همچنان نیز ادامه می دهد.

 • 13


  آمریکایی ها جنایتکار از شهریور ماه سال 1359 تاکنون به همراه کشورهای اروپایی و کشورهای عربی منطقه مسئول ایجاد ناامنی در منطقه هستند.
  مذاکره ایران با آمریکا و کشورهای اروپایی و... متاسفانه 100 درصد فقط دولت حسن روحانی مقصر بوده است.
  ایران هم نباید با آژانس همکاری کند متاسفانه دولت حسن روحانی متاسفانه در این مدت 8 سال به همراه ظریف، عراقچی و مسئولان همه جانبه با آژانس و... همکاری کرده است ولی اما آژانس متاسفانه تاکنون ایران را در توافق هسته ای، برجام و... متهم می کند شرم آور و تاسف بار است.

 • 12

  آمریکا جنایتکار همراه با چند کشور جنایتکار دیگر از سال 1332 تاکنون بزرگترین تهدید برای ملت ایران بوده است.
  رئیس بی ادب مجمع عمومی سازمان ملل متحد خیانتکار از رفتار آمریکا و متحدانش چشم پوشی می کند و ضد علیه ایران قطعنامه صادر می کند.
  تاکنون هزاران شکایت ها و اعتراض های در مورد تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی آمریکا و متحدانش توسط کشورها مختلف درمنطقه خاورمیانه و جهان به سازمان ملل متحد، شورای امنیت سازمان ملل متحد، شورای حقوق بی بشر سازمان ملل متحد و دادستان کل دیوان کیفری بین المللی ارسال شده است ولی متاسفانه تاکنون هیچ خبری بررسی، پیگیری و رسیدگی نیست و تاکنون هم نبوده است چرا؟
  حرف دل همه مردم دنیا

 • 14

  مذاکره ایران با آمریکا، کشورهای اروپایی و... در مورد صلح آمیز هسته ای از ابتدا غلط و اشتباه بود و مقصر اصلی فقط دولت حسن روحانی بوده است.

 • ناشناس
  10

  آمریکا: برنامه‌های هسته‌ای ایران تهدیدی علیه صلح بین‌المللی است/ و این در حالی است که آمریکا و متحدانش از سال 1945 تاکنون و درسایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی در سراسرمنطقه خاورمیانه و جهان جنایت می کنند، آدم می کشند و هم دست به اقدامات تروریستی می زنند و همچنان نیز ادامه می دهند.

 • دولت و نظام از خون شهدای منا نخواهد گذشت/ ولی متاسفانه از سال 1394 تاکنون هنوز هم هیچ خبری نیست چرا؟
  5

  دولت و نظام از خون شهدای منا نخواهد گذشت/ ولی متاسفانه از سال 1394 تاکنون هنوز هم هیچ خبری نیست چرا؟

 • داود
  2

  تو از خون اینهمه آذم خجالت نمیکشی

 • ناشناس
  9


  در پاسخ به ژان ایو لودریان بی ادب وزیر خارجه فرانسه جنایتکار
  و این در حالی است که فرانسه جنایتکار سگ دست نشانده رژیم کودک کش سعودی از سال 2015 تاکنون در نقض توافق هسته ای کنار آمریکا جنایتکار بوده است.
  و این در حالی است که فرانسه جنایتکار سگ دست نشانده رژیم کودک کش سعودی از سال 2017 تاکنون در نقض برجام کنار آمریکا جنایتکار بوده است.
  فرانسه جنایتکار از سال 1945 تاکنون ثابت کرده است که نوکر آمریکا جنایتکار در جهان بوده است.
  فرانسه جنایتکار به همراه کشورهای غربی و کشورهای عربی منطقه از سال 1980 تاکنون از گروهک تروریستی ضد انقلاب و گروهک تروریستی منافقین در عراق و کشورهای اروپایی ضد علیه ملت ایران و ضد علیه نظام جمهوری اسلامی ایران همه جانبه حمایت می کند و همچنان نیز ادامه می دهد.

 • 11

  عملکرد و رفتار دولت حسن روحانی ازابتدا در کشور اهانت و خیانت بوده است.
  دولت حسن روحانی در این مدت 8 سال به همراه ظریف، عراقچی، مسئولین، مدیران و مسئولان و در سایه سکوت نمایندگان مجلس، در سراسر کشور کاری کرده است متاسفانه مشکلات مردم و کشور 100 سال دیگر هم حل نخواهد شد و حل نمی شود.

 • 7


  ازسال 1394 تاکنون برجام نشان داد که نباید با آمریکا و سه کشور اروپایی مذاکره کرد
  مذاکره ایران با آمریکا، کشورهای اروپایی و... در باره صلح آمیز هسته ای از ابتدا غلط و اشتباه بوده است و مقصر اصلی دولت حسن روحانی به همراه ظریف و عراقچی بوده است چون به خاطر که آمریکا و متحدانش از سال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن درجه یک هستند و همچنان نیز ادامه می دهند.
  چون به خاطر که آمریکا و متحدانش از سال 1357 تاکنون با نظام جمهوری اسلامی دشمن درجه یک هستند و همچنان نیز ادامه می دهند.

 • 6

  مذاکره و همکاری با عربستان سعودی، دفاع و حمایت از تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی سعودی ها جنایتکار است.
  و این در حالی است که کشورهای حاشیه خلیج فارس به همراه آمریکا، کشورهای اروپایی و اسرائیل از شهریور ماه سال 1359 تاکنون عامل اصلی جنگ، بی ثابتی، ناامنی، پیدایش و رشد تروریسم در سراسر منطقه خاورمیانه بودند و هنوز هستند.

 • 6

  جنایات ائتلاف سعودی در یمن، لکه ننگ است
  جنایات ائتلاف متجاوز در یمن، از نظر جامعه بشری، لکه ننگ است...همه مردم می‌گویند که تجاوز به یمن، یک جنگ فاجعه‌بار است که به کمترین معیار انسانی و ارزشها و اخلاق همخوانی ندارد.
  آمریکا جنایتکار به همراه اروپا و اسرائیل از سال 1394 تاکنون شریک جرم تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی ائتلاف متجاوز رژیم سعودی در جنگ یمن بوده است.

 • 6

  دستگاه دیپلماسی ناتوان و عاجز کشورمان باید مدارک و مستندات متقن جنایات منافقین در ترور 18 هزار شهید را به تمام سازمان‌ها و کشورهای مطرح دنیا ارسال کند تا دنیا را به تحویل باقیمانده این آدم‌کش‌ها به ایران ترغیب کند و این جانیان به سزای ننگین خود برسند.
  دولت ناتوان و عاجز باید شکایت‌های خانواده‌های بیش از 18 هزار شهید ترور توسط منافقین داعشی‌صفت را در مجامع حقوقی بین‌المللی پیگیری بکند، نه مذاکرات وین وبرجام و خواستار مجازات باقی ماندگان این گروهک خیانتکار بشود.

 • الاهوازی
  3

  شما توی سوریه درمقابل ارتش آزاد سوریه دست به دامان روسیه وافغانی وعراقی وهمه ی تروریستها داعش شدید. هیچ قدرتی هم ندارید فقط بلوف میزنید

  نظرات شما -
  • ناشناس
   5

   یه چیزی هست به اسم " غیرت "
   شیعه برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) خون که هیچی، جان ش را هم می‌دهد.
   قلوب شیعیان به هم متصل است،
   مهم نیست شیعه ایرانی باشی یا شیعه عراقی یا شیعه افغانی
   💥
   ضمناً ارتش آزاد، سگ ترکیه ست، هرچی ترکیه بگه، میگه چشم
   اگه ترکیه به سگ ش بگه بیا قره باغ با ارمنستان بجنگ، اون هم میگه چشم.

  • 0

   ارتش آزاد یه مترسکه
   پشت این مترسک، ترکیه، قطر، عربستان نزولی، عمارات، آمریکا، اسرائیل، اروپا و... هستن.
   برو فیلم مداوای نیروهای تروریست ارتش آزاد را در بیمارستان های اسرائیل دانلود کن و ببین.

  • ناشناس
   0

   آقای الاهوازی
   ارتش آزاد مزدور ترکیه است،
   نشون به اون نشون که ترکیه در جنگ قره باغ نیروهای تروریست ارتش آزاد را به عنوان مزدور برای کمک به جمهوری باکو علیه ارمنستان به اینجا (قفقاز) آورد.

 • آمریکا و کشورهای اروپایی و با کمک مالی کشورهای عربی تسلیحات صدام را در جنگ تحمیلی هشت ساله تامین می کردند.
  4

  آمریکا و کشورهای اروپایی و با کمک مالی کشورهای عربی تسلیحات صدام را در جنگ تحمیلی هشت ساله تامین می کردند.

 • ناشناس
  5

  هفت سال است که عربستان جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر درسایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک به کمک غرب جنایتکار شمار ه یک مردم غیرنظامی، بی‌دفاع و مظلوم یمن را می‌کشد و هیچ‌ صدایی از آمریکا جنایتکار شماره یک و کشورهای غربی جنایتکار شماره یک بلند نمی‌شود. حال که ارتش یمن موفق شده با تعدادی پهپاد پالایشگاه عربستان را به آتش بکشد آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک به تقلا افتاده‌اند و سر و صدا و گریه و لابه راه‌ انداخته‌اند.

 • 5

  تجاوز هوایی رژیم کودک کش صهیونیستی به خاک سوریه ازسال 2011 تاکنون جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است و هم ناقض قوانین بین الملل است ولی متاسفانه سران نجس وحشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت اسرائیل جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2011 تاکنون درک نمی کنند، نمی دانند و نمی فهمند متاسفانه سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک ازسال 2011 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی رژیم صهیونیستی نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند؟

 • 7

  ۱۰ هزار نظامی سودانی با دریافت دلار نجس سعودی ها در یمن با سلاح های ساخت آمریکا آدم می کشد، دونالد ترامپ نجس و حشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت رئیس جمهور آمریکا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده مدعیان حقوق بشر جنایتکار شماره یک ایران را تحریم می کند شرم آور است.

  تسلیحات ساخت آمریکا دست تروریست‌ها
  تروریست ها ازسال 2011 تاکنون سوری ها با سلاحهای ساخت آمریکا می کشند، دونالد ترامپ نجس و حشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت رئیس جمهور آمریکا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده مدعیان حقوق بشر جنایتکار شماره یک، ایران را تحریم می کند شرم آور است.

 • 7


  اسناد پشتیبانی، کمک و حمایت همه جانبه آمریکا، انگلیس، فرانسه وآلمان ازتجاوز صدام درمدت هشت ساله جنگ تحمیلی را دراختیارداریم.

 • 5

  آمریکا جنایتکار شماره یک باید نیروهای تروریست خود را از افغانستان، عراق، سوریه و منطقه خارج کند!
  مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به علت جنایات جنگی درافغانستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن و منطقه خاورمیانه باید دردادگاه لاهه محاکمه شود.

 • ناشناس
  2

  قمپوز در نکن! اگر صدام حسین هم زنده بود و الآن در عراق در رأس قدرت می بود از لحاظ تولید و خرید تجهیزات پیشرفته نظامی دست کمی از ما نداشت.

 • عارف سمائی
  1

  این جنگ اگر نبود تو بی سواد فرمانده هوافضا نبودی

 • هببف
  1

  به جای استعفا داره چرت میگه فرق ایران با ژاپن

 • ۴قق
  0

  این پرستو هم خوب حمایت میکنه

 • ناشناس
  0

  خدایا مارا از شر دیوانگان نجات بده

 • زمان
  0

  چرا جنگ عربستان ويمن در هشت روز تمام نشد عربستاني همه چيز دارند!!

 • مجید
  0

  یعنی امروز ایران را با 40 سال قبل عراق می فرمایید یا با 1400 عراق ؟

 • ناشناس
  0

  کشف کردی خوب معلومه تعدادزیادی سلاح سالم داشتیم به اضافه سلاحهای الان عراق غلط میکرد حتی فکر بکنه

 • ناشناس
  0

  البته اگر عراق همان تسلیحات سال ۵۹ را می‌داشت! همین تحلیل های غلط رو‌ میکنید که عده ای هوای ابرقدرتی رو برداشته!!!!

 • شهرام. ر
  0

  هشت روز طول میکشید تا جام زهر رو نوش کنید.

 • ناشناس
  0

  اگر امروز جنگ بین ایران و آمریکا شروع شود، احتمالا ظرف کمتر از نصف روز، ایران هم از درون، و هم از برون متلاشی و شکست میخورد، چون اولا پشتوانه مردمی وجود ندارد، ثانیا منابع مالی برای اداره جنگ وجود ندارد، ثالثا با زدن مراکز اقتصادی شبیه مراکز مخابراتی، پالایشگاه ها و نیروگاه ها و .... همه چیز فلج خواهد شد. البته شاید موشکهای ایران هم،بعضی خرابی‌ها را بوجود آورد، ولی باعث پیروزی نخواهد شد. کمی عاقلانه فکر کنیم و تصمیم بگیریم. هر چند کمی دیر شده است و دشمنان ما روز به روز قویتر و ما ضعیفتر شده ایم.

 • حسن
  1

  این آقا همش دنبال جنگ هست. انگار از صلح بدش میاد. شاید به همین دلیل هواپیمای اکراینی را زد

 • ناشناس
  0

  اگر امروز دلار هزار تومان بود، هیچکسی جرات نمی‌کرد به ایران حمله کند چون پشتوانه مردمی صد در صد بود، و دست خدا با ما بود. ولی الان حمایت مردمی وجود ندارد و احتمالا خداوند به خاطر غارتگری و دروغگویی مسئولین، ما را به حال خود رها کرده است.

 • ناشناس
  0

  ابوال وقاحت

 • رزمنده دیروز و مهاجر امروز
  0

  جناب حاجی زاده هر چه کمتر و گزیده تر سخن بگوید به مصلحت خودشان و کشور است

 • ناشناس
  0

  کارت خرید نان را کی می دهید به مردم گرسنه

 • حمید رضا
  0

  شما هنوز بعد از ۳۳ سال از پایان جنگ هنوز نتوانستید خسارت جنگ ۸ ساله را از دولت عراق بگیرید هر موقع این خسارت میلیارد دلاری را گرفتید بعد سردارهای کیلویی سپاه افاضه بفرمایند شما ها که درجه ها و عناوین تان همه کیلویی و غیرقانونی هست

 • ناشناس
  0

  خود گویی وخود خندی

 • ناشناس
  0

  به به لشگر مفتخواران سایبری .

 • 2

  هنوز بعد از ۳۳ سال از پایان جنگ هنوز نتوانستید خسارت جنگ ۸ ساله را از دولت عراق بگیرید به خاطر ناتوانی، کوتاهی، اهانت و خیانت و سکوت دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس به ویژه نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد بوده است، نه سپاه

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   مگه همه اینارا سپاه تعیین نمیکند ؟

 • 3


  وقتی که دولت خیانتکار حسن روحانی در مذاکره از جنایت های آمریکا و متحدانش در جنگ تحمیلی هشت ساله وغیره سکوت کرد و هیچ اقدامی و اعتراضی نکرده است.

 • 3

  دولت حسن روحانی به همراه ظریف، عراقچی وغیره در مذاکره، توافق هسته ای، برجام و مذاکرات وین نه تنها از حق وحقوق مردم و کشور دفاع و حمایت نکرده است، بلکه از جنایت های آمریکا و متحدانش دفاع، حمایت و استقبال کرده است.

 • ناشناس
  1

  داعش از سال 1389 تاکنون با هدایت، مدیریت، نظارت، کمک و حمایت آمریکا، اروپا، ترکیه و اسرائیل و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات و درسایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان دست به اقدامات تروریستی می زند و همچنان نیز ادامه می دهد.
  ولی متاسفانه حسن روحانی در سال 1392 به سراغ مذاکره، گفت وگو، ملاقات، دیدار و همکاری با حامیان اصلی داعش رفته است چرا؟

 • 1


  دولت ناتوان و عاجز باید برای افراد خاص جامعه ایثارگری فکری بکند
  با توجه به شرایط خاص اینگونه افراد(جانبازان و معلولان) برای ادامه زندگی طبیعی و رسیدگی به مشکلات درمانی به ناچار باید از وسیله شخصی برای تردد استفاده کنند و امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای آنها فراهم نیست.

 • 1

  دولت با سهمیه بندی بنزین متاسفانه گرفتاری های بسیار زیادی برای کشور ایجاد کرده است و اگر تدبیر مقام معظم رهبری نبود الان مشخص نبود که این وضعیت به چه سرانجامی ختم می‌شد. اما با این وجود این دلیل نمی شود دولت از مسئولیت هایی که بر عهده دارد شانه خالی کند.

 • 1

  به نظر من دولت باید در مقابل مشکلات ایجاد شده ‏ بایستد و اشکالات و ابهامات مرتبط با موضوع سهمیه بندی بنزین را به مرور زمان برطرف کند.

 • ناشناس
  0

  ما به عنوان نماینده ایثارگر مجلس در مورد نحوه و اعلام سهمیه بندی بنزین از سوی دولت حرف‌های بسیار زیادی داریم اما بنابر همان مصلحتی که وجود دارد می‌خواهیم به جزئیات موضوع بپردازیم. طرح سهمیه بندی بنزین توسط دولت، با همان استدلال هایی که در ابتدای دولت دهم آن را مورد انتقاد قرار دادند، دوباره در دولت یازدهم انجام گرفت!
  شرایط حاضر نیز برخی با استفاده از سهمیه بنزین و فروش آن موجب ایجاد فساد در کشور می شوند.
  متاسفانه فساد مترتب بر عملکرد آقایان (دولت) است و من از این موضوع تعجب می‌کنم که سران سه قوه وقتی این تصمیم را گرفتند مبتنی بر چه استدلالی بوده است؟ ما به عنوان نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی که از کف جامعه خبر داریم اعلام می‌کنیم که مردم شرایط موجود را نمی پسندند و ناراضی هستند و می گویند که دو نرخی شدن بنزین موجب فساد است.
  دولت حداقل به جای سهمیه بندی بنزین قیمت آن را با یک شیب ملایم تعدیل و در نهایت قیمت را تک نرخی می کرد تا شرایط فعلی جامعه اینگونه متلاطم نشود. امیدواریم که در ادامه اقدامات دولت راه حلی پیدا شود که مشکلات موجود مردم نسبت به قبل از سهمیه بندی کمتر شود.

 • 0

  یک نفر مقام مسئول از دولت و مجلس پاسخ بدهد این دو قوه در کشور چه کاره هستند. چرا تاکنون به مشکلات کارمندان و کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی هیچ کاری نمی کنند و سکوت کرده اند.
  دفاع از مظلومان

 • 0

  آیا این عدالت است
  عیدی شاغلین 6 تا 8 میلیون تومان/ ولی عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی یک میلیون و 500 هزار تومان شرم آور است.

 • داروغه ناتینگهام
  0

  لابد در عرض هشت روز تمام هواپیماهای مسافربری داخلی و خارجی ، بیمارستانها و مدارس را با موشک میزدید تا دشمن بفهمد شما که به کودکان هم وطن خود رحم نمی کنید وای بحال دشمن

 • 1


  اگر 45 روز سابقه حضور در جبهه دارید بخوانید
  سلام من سابقه 27 ماه جبهه دارم تا به هیچ تسهیلاتی به من ندادند هیچ کارت ایثاری هم صادر نکردند

 • 1

  با سلام
  برای بنده در شرکت مخابرات استان تهران 183 روز به اینجانب سختی کار تعلق گرفته که در شعبه 13 تهران سال 94 مراحل اداری آن انجام شده و تایید شده است ولی در زمان بازنشستگی، بیمه تامین اجتماعی، 183 روز سختی کار را برای من منظور نکرده است، لطفا رسیدگی شود.
  بنده اشتباه کرده ام بازنشسته شده ام به خاطر که از موقع بازنشسته شده ام فقط به دنبال حق و حقوق پایمال و ضایع خودم در شرکت مخابرات منطقه تهران و شعبه 13 سازمان تامین اجتماعی تهران هستم
  قانون برای شکایت و اعتراض کردن وجود دارد، اما متاسفانه عمل و اجرا نمی شود چرا؟
  بازنشسته اسفند ماه سال 1395

 • ناشناس
  0

  مذاکره ایران با آمریکا و کشورهای اروپایی فقط به خاطر سرپوش گذاشتن جنایت های آمریکا و متحدانش درجنگ تحمیلی هشت ساله و جنایت های دیگر آمریکا و متحدانش بود.

 • ناشناس
  0

  سوال بنده این است که صدام با حمایت مستقیم آمریکا، کشورهای اروپایی و کشورهای عربی در جنگ تحمیلی هشت ساله با انواع سلاح های ممنوعه، بمب های ممنوعه و سلاح شیمیایی ساخت آمریکا و کشورهای اروپایی و با کمک مالی کشورهای عربی ایرانی ها قتل عام کرده است پس چرا ایران از سال 1392 تاکنون با غربی ها و کشورهای عربی وغیره همه جانبه مذاکره و همکاری می کند و همچنان نیز ادامه می دهد چرا؟

 • حاج طوسی
  0

  فقط از موشک و جنگ حرفی میزنی.جنگ عراق و ایران برای امثال تو یک نعمت بود. تو شیفته دیده شدن هستی.هر روز به طریقی خودتو نشان می دهی.از خانواده سرنشینان هواپیمای اکراین خجالت بکش.

 • ناشناس
  1


  روحانی در مذاکره، توافق هسته‌ای، برجام و مذاکرات وین قرار بود ایران را گلستان کند ولی متاسفانه ایران را به جنگ اقتصادی و جنگ روانی تبدیل کرده است.

 • ناشناس
  1

  هیچ کس به دنبال جنگ نیست
  آمریکا جنایتکار هم حق دخالت و مداخله در امور داخلی کشورها را ندارد.
  باید با آمریکا برخورد کرد.

 • 2


  ایران متاسفانه هنوز هم از برجام روحانی و سه کشور اروپایی عبرت نگرفته است چرا؟

 • 2


  حمله شیمیایی به ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله کار صدام، آمریکا، غرب و با کمک مالی کشورهای عربی بود.

 • 1

  50 درصد آمریکا و متحدانش به همراه سازمان های بین المللی عامل اصلی قتل عام مسلمانان بودند و هنوز هم هستند و 50 درصد هم به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت کشورهای اسلامی بودند و هنوز هم هستند.

 • ناشناس
  0


  آمریکایی ها و کشورهای اروپایی و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات به دنبال جنگ داخلی در افغانستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن وغیره بودند و هنوز هم هستند.

 • ناشناس
  1

  سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه هشت نفر دیگر با مداد جمعه ( 13 دی 1398) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
  ولی متاسفانه از دی ماه سال 1398 تاکنون ایران، عراق و سازمان های بین المللی هیچ اقدامی اساسی نکردند چرا؟

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  چهل و سه سال لاف و حرافی و دروغ و اغفال مردم خود و دنیا...
  این داستانها و توهمات زیاد باقی نمی مان و دوام نداره...

 • ناشناس
  0

  مثل قیمت مرغ که قرار نیست 80 تومان شود و 65 ببر خیرش را ببینی ؟!!!