جلیلی، خواستار پیگیری تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار همکاری سه قوه برای بررسی فرجام تحقق تخصیص ۵۷ میلیارد دلار ارز با قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان در چند سال گذشته و برخورد قانونی و قضایی با گیرندگان متخلف این منابع شد.

سعید جلیلی روز چهارشنبه در جلسه بررسی تبعات «ارز ترجیحی» و دغدغه دولت جدید درباره آن که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اختصاص بیش از ۵۷ میلیارد دلار ارز با قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان در چند سال گذشته، خواستار همکاری سه قوه برای بررسی فرجام تحقق این تخصیص و همچنین برخورد قانونی و قضایی با گیرندگان متخلف این منابع شد.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی که دولت نیازمند منابع مالی برای کمک به معیشت مردم است، بازپس‌گیری ارزی که به مصرف صحیح نرسیده است و توزیع آن بین آحاد مردم، یکی از موثرترین اقداماتی است که باید با دقت پیگیری شود.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ضمن یادآوری راهکارهای ارائه شده به مجلس دهم و یازدهم در زمینه توزیع کالاهای هدف، روش توزیع مویرگی کالاهای اساسی در همه واحدهای تجاری (مانند سوپرمارکت‌ها و قصابی‌ها و ...) با استفاده از ظرفیت تلفن‌های همراه و کارت بانکی متصل به یارانه را روشی ساده و با کمترین انحراف برای رساندن منفعت مدنظر دولت به شهروندان برشمرد.

جلیلی گفت: با ایجاد این ساختار، علاوه بر جلوگیری از هدررفتن منابع ارزی، می‌توان بستر اجرای «طرح سبد مطلوب غذایی ایرانیان» را نیز اجرا کرد.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 9
 • شیخ طوطی
  0

  مهر پیشونی جان! الکی ریاکاری نکن ! پشت جای اون مهره داغ کلی دلار خوابیده

 • ناشناس
  0

  شما تشریف بیار در دولت سیزدهم مسؤول رسیدگی به تخلفات ارزی احتمالی در دولت بشو! ما از پذیرش مسؤولیت توسط شما استقبال می کنیم.

 • فریبرز
  0

  شما ارزشی ها فقط دستور میدهید و انتقاد میکنید ،اما در عمل هیچ
  در مورد وبسایت جدید خبرفوری،به نظر من تم قبلی بهتر بود الان هم تم خیلی ناهمگونه هم تبایغات بسیار زیاد شده

 • رضا
  0

  اگر قرار بر پی گیری تخلفات باشد ابتدا باید تخلفات امثال تو را پی گیری کرد .

 • راوی
  0

  من فکر میکنم سایت خبر فوری پنجاه در صد از مخاطبین دائم خودش رو به علت مزاحمت اگهیها در دسترسی به مطالب از دست داده اینو میشه از تعداد کامنتها هم حدس زد حد اقل برای اگهیهای متحرک فکری بکنید ...

 • منزجر
  0

  اونها همه شعار انتخاباتی بود و در حقیقت تغییر یا مبارزه با فساد و مسببین وضع موجود به بهانه های مختلف به دست فراموشی سپرده شده البته مردم که فراموش نخواهند کرد...

 • ناشناس
  0

  ما هم خواستار رسیدگی به ده ها میلیارد دلار پول است که به دولت سوریه دادید هستیم .

 • حسین
  1

  پیشگیری بهتر از درمان است !حالا که چی ؟ اونموقع چ غلطی میکردید؟

 • هم رزم
  0

  اقای جلیلی دورا ن حرف تمام شده برویدوارددولت سیزدهم شوید عمل کیددلارشد29 هزارتومان تورم گرانی بیکاری معیشت مردم رافکرکنید می خواهی بگوئی هستی مردحرفی عمل نداری از طرفی این حرفها به شما ربطی ندارد مربوط سه قوه اجرائی قضائی ومجلس است شما بهتراست به همان دانشگاه امام صادق ع بروید