در جلسه هیات دولت

رئیسی: به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود

رئیس جمهور تصریح کرد: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود.

سید ابراهیم رئیسی صبح روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تشکر از خدمات بسیجیان به همه بخش های کشور گفت: بسیج در مسکن سازی، اقتصاد مقاومتی و فضای مجازی اقدامات خوبی انجام داده است و می تواند برای همه بخش ها گره گشا باشد.

رئیس جمهور با اشاره به فعالیت بسیج در طرح غربالگری شهید سلیمانی اظهار داشت: نقش بسیج بسیار اثرگذار است و بسیجیان نیروهای مخلص و کارآمد هستند و استفاده از این ظرفیت می تواند کارها را دقیقتر و سریع کند. امروز بسیجی بودن و داشتن روحیه بسیجی از شاخص های مهم تحرک و پویایی در دولت است.

رئیسی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و موفقیت دولت در تامین واکسن و واکسیناسیون عمومی بیان داشت: پس ازموضوع کرونا مسأله اصلی دولت معیشت مردم است، وزرا نیز اقدامات انجام شده خود در این زمینه را برای مردم تبیین کنند.

رئیسی در مورد مشکلات آب در استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری گفت: باید مصوباتی که در این مورد انجام شده، پیگیری و نتیجه به مردم گفته شود. مسأله تامین آب شرب و کشاورزی مردم مهم است.

رئیس جمهور ضمن تشکر از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس های مدارس بصورت حضوری، بیان داشت: والدین دانش آموزان هم از برگزاری توامان کلاس ها به صورت حضوری و غیر حضوری راضی هستند.

رئیسی با اشاره به موضوع حقوق‌های غیر متعارف تصریح کرد: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق های چند ده میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.

رئیس جمهور در همین زمینه از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست هر چه سریعتر و قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: شاید طبق قانون دستگاه هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت های دولتی قابل تحمل نیست.

رئیسی با تاکید بر اهمیت یک صدایی در دولت گفت: سند تحول دولت در ۳۷ مسأله اصلی کشور تدوین شده که بزودی اعلام خواهد شد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • 0

  بازم گفت باید ... نباید...

 • سخن
  0

  افرادیکه با حقوق های نجومی به دست اندازی و غارت بیت المال تخصص دارند اگر تخصص دیگری هم دارند چرا در بازار و شرکت های ازاد و خصپصی حرفی برای گفتن ندارند از زمان سید خندان بامدرک مهندسی برق بیکارم و راستگویی و پرهیز از چاپلوسی جرمی نابخشودنی هست که تعهد نام گذاشته اندو تخصص هیچ جایگاهی ندارد.

 • ارتباطات زیر ساخت
  0

  در شرکت ما حتی کارشناسان جدید الاستخدام شیفتی نزدیک به 15 میلیون حقوق میگیرند، مگر میتوانید حقوقها را کاهش دهید

 • ناشناس
  0

  تا وقتی وزرا از منبع مستقلی حقوق نگیرند برای خودشان هم که شده حقوق کارکنان وزارتخانه شان را کاهش نمیدهند

 • ناشناس
  0

  اونوقت کی سنگتونا به سینه بزنه ؟

 • سامان بیگ
  0

  ایندفعه رو هم بخاطر گل روی شما به حقوق نجومی بگیران خاتمه میدهم ولی جناب آقای رئیس جمهور این مسائلی که شما بر اهمیتشان تاکید میکنید یا می فرمائید مشکلات اینچنینی باید ،تکرار میکنم باید رفع شود کی باید رفع کنه؟؟!خب جنابعالی باید رفع کنید مردم میگویند باید حل شود.یعنی جنابعالی باید حل کنید نه اینکه شما هم بفرمائید باید مشکل حل شود .خب حل کن مشکلات را بردار .معضلات را حل کن