سخنگوی سپاه :مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد

سردار شریف با اشاره به قدرت بازدارندگی و اقتدار دفاعی امروز ایران اسلامی گفت: نیروهای مسلح با تمام توان از استقلال ، امنیت ومنافع ملی کشور و جریان راهبردی انرژی دفاع خواهند کرد و جای نگرانی وجود ندارد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف  امروز (سه‌شنبه) در صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت که در محوطه وزارت نفت برگزار شد، گفت: همان‌طور که آگاه هستیم بخش عمده‌ای از بودجه این کشور از صنعت نفت تأمین می‌شود و این صنعت نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کشور دارد. از این رو این صنعت از دید آمریکایی‌ها پنهان نماند و از همان آغاز جنگ تحمیلی تلاش کردند صادرات نفت ایران را از کار بیندازند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  با تمام توان از  استقلال ، امنیت ومنافع ملی کشور و جریان راهبردی انرژی دفاع می‌کنند، افزود: مهم  تلاش و همت مردانه شما زیر سایه این امنیت پایدار برای خدمت به کشور و آینده مردمان آن  است.

سخنگوی سپاه در ادامه تصریح کرد: درود خدا بر شما که در اوج تحریم‌های دشمن در حدود بیش از ۱۰۰ سال که ما از نعمت نفت برخوردار هستیم، توانستید پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا راه‌اندازی کنید و کشور را از واردات بنزین نجات دهید.

سردار شریف همچنین عنوان کرد: در سخت‌ترین تحریم‌ها هر وقت آمریکایی‌ها خواستند مشکلی ایجاد کنند بیان می‌کردند جلو واردات بنزین به ایران را خواهیم گرفت. در این مسیر تلاش بسیاری هم انجام دادند، اما رفتار و همت بسیجی شما کارکنان صنعت نفت سبب شد با ساخت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به جرگه صادرکنندگان بنزین بپیوندیم.

سخنگوی سپاه  با بیان اینکه  به توفیقات زیادی در حوزه گاز دست یافته ایم، گفت: قبل از انقلاب تنها به چهار استان ما آن هم در گوشه‌ای از آن گازرسانی شده بود، اما امروز بالغ بر ۹۴ درصد مردم این سرزمین از نعمت گاز برخوردارند.

وی  اقدام کارکنان صنعت نفت در خنثی‌سازی حمله سایبری دشمن به سامانه هوشمند سوخت را کاری بزرگ توصیف و تصریح کرد: دشمن برای این موضوع طراحی عظیمی انجام داده بود، پشت صحنه آن صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آنها بودند و قرار بود این موضوع را به چالشی برای نظام مبدل کنند که توطئه آنان ناکام ماند.

سردار شریف در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر قدرت بازدارندگی و اقتدار دفاعی امروز کشور و اشاره به شکل‌گیری این ظرفیت از دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: همانگونه که فرمانده مقتدر نیروی دریایی سپاه هم اخیراً  اشاره کرد ما از همان زمان جنگ تحمیلی در مواجهه با قدرت استکباری آمریکایی‌ها در خلیج فارس با شجاعت و قاطعیت عمل کرده ایم و در مقابل  ۹ شهید گرانقدری که در این رویارویی در سال های ۶۶ و ۶۷  تقدیم دفاع از استقلال ، امنیت و منافع ملی کشور  کرده ایم ، خود آنها بخوبی آگاه هستند که چه  تلفات سخت و مهلکی را تاکنون متحمل شده‌اند .

سردارشریف با تاکید بر اینکه مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد ، گفت: در حوزه امنیت و دفاع کشور ،با همت و مجاهدت فرزندان ایران اسلامی در نیروهای مسلح و تدابیر رهبر معظم انقلاب  با سربلندی  اعلام می‌کنیم که از ملت شریف ایران  و منافع ملی با قدرت دفاع می‌کنیم.

وی صادرات نفت ایران  به نقاط مختلف از جمله سوریه و لبنان در زیر تیغ دشمنان را شکست مفتضحانه دیگری برای آمریکایی‌ها عنوان و تاکید کرد: این مهم در سایه اقتدار نظامی و شهامت و شجاعت فرزندان ایران اسلامی رقم خورده است و هر چند دشمنان با عملیات روانی و رسانه‌ای تلاش می‌کنند آبروی از دست رفته خود را به‌دست آورند، اما موفقیتی نداشته‌اند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • د.م.خ.
  0

  از بس فیلم کمدی و طنز دیدیم خودمون یک پا هنرپیشه شدیم.پس چی را داری زور میزنی باز کنی مشکل مردم اقتصادی دنبال چی یا کی کجا میگردی .

 • بابک
  0

  سخنگوی سپاه: مشکل لاینحلی وجود ندارد . اینکه مردم در فقر و بدبختی هستند به ما ربطی ندارد ما کار خودمان میکنیم و بشدت مشغول هستیم .؟؟؟؟!!؟

 • ناشناس
  0

  کار هر کس نیست خرمن کوفتن گاو نر می خواهد و مرد کهن

 • سرباز کوروش
  0

  فقط یه مشکل حل نشده مونده، اونم تا چند وقت دیگه با حکم اوس کریم حل میشه،،،

 • ناشناس
  0

  یکی برا این متوهم معنی مشکل و لاینحل را بگه

 • ناشناس
  0

  43 سال از انقلاب گذشته یعنی حدود نیم قرن!!!!!! اگر اون رژیم بود انتظار داشتید بعد 43 سال وضعیت گاز همون وضعیت سال 57 باشه و ما تنها 4 استان برخوردار از نعمت گاز داشته باشیم!! جنستون عالیه

 • علی
  0

  ایشون مجموعه ای که سخن گوش هستن رو میفرمایند مشکلی خدارو شکر ندارند هم پول هست هم رابطه هست هم همه جا نفوذ و اشنا هست هم وام هست هم کار هست هم امکانات شمارو نگفتن که سریع کامنت میگذارید

 • حاج طوسی
  0

  تو خودت مشکلی

 • هادی
  0

  جناب شریف شما که در سخنرانی ماشاله خوب حرف می زنید اگر در کشور موضوع لا ینحلی وجود ندارد اگر دروغ نمی گویید همین وضع اقتصاد فلج وبی ارزشی پول ملی واختلاسهای چند صد هزار میلیاردی بعضی اقایان ومشکل ازدواج جوانان واشتغال وخیلی چیزهای دیگر را اگر واقعا راست می گویید درست کنید خوب با شعار دادن مشکل مردم حل نمی شود این حرفها تاریخ مصرفش گذشته جناب یک چیزی بگویید که مردم به شما نخندن

 • ایران
  0

  سردار شما در ایران زندگی میکنی؟! اه و ناله مردم را از بیکاری و فقر و تبعیض ووو نمی بینی؟؟؟!! لاینحل در نظر شما شکم سیران چیست؟؟؟؟