سفیر یمن در ایران:

جنگ یمن، ریشه فرهنگی و تمدنی دارد/ متجاوزان باید غرامت پرداخت کنند

سفیر یمن در ایران، با بیان اینکه خواسته های مردم یمن در برابر متجاوزان به حق است، تاکید کرد: همه متجاوزان باید هرچه زودتر سرزمین یمن را ترک کنند.

صبح روز سه‌شنبه «ابراهیم محمد دیلمی» در دومین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین که با موضوع «یمن؛ محور تحول و خودباوری جهان اسلام » در سالن اجلاس سران در  تهران برگزار شده بود با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم گفت: جنگ یمن، جنگ مظلومان در برابر مستکبران است و ما شاهد مقاومت همه جانبه مردم یمن در برابر مستکبران هستیم.

سفیر یمن در تهران با بیان اینکه خیزش اسلامی مردم یمن در برابر متجاوزان و مستکبران ریشه های فرهنگی و تمدنی دارد و با گرامیداشت یاد شهید «الحوثی» تصریح کرد: شهید الحوثی بر مقابله با  طرح های صهیونیستی و آمریکایی که تاکید داشتند و می گفتند که باید جهان اسلام برای مبارزه با این طرح های استعماری و استکباری متحد شود و با اتکا به خداوند در این مسیر حرکت کند.

 وی افزود: ایشان تأکید داشتند که در این راستا باید مسلمانان اختلافات و درگیری ها را کنار بگذارند و در برابر طرح‌های استکباری صهیونیستی و آمریکایی با یکدیگر متحد شود چرا که آمریکا و رژیم صهیونیستی می خواهند بر جهان اسلام تسلط پیدا کنند و باید مسلمانان در این ارتباط با یکدیگر متحد شوند تا این طرح های استکباری با شکست روبرو شود.

ابراهیم محمد دیلمی در بخشی دیگر از صحبت های خود، اظهار کرد: روز گذشته تظاهراتی با حضور مردم یمن در شهر« صنعا » برگزار شد و در این تظاهرات مردم یمن بار دیگر بر مبارزه با طرح های آمریکایی و صهیونیستی تاکید کردند.

وی خاطرنشان کرد: تجاوزی که به یمن صورت گرفته‌است، یک جنگ آمریکایی، صهیونیستی و سعودی است و مردم یمن در این تظاهرات تاکید کردند که به پایداری خود در برابر متجاوزان ادامه می‌دهند .

دیلمی تاکید کرد: جنگی که در حال حاضر در یمن در جریان است فقط یک جنگ نظامی نیست بلکه جنگی در سطوح مختلف است و مردم یمن در سطوح مختلف فرهنگی، تمدنی، نظامی و دیگر سطوح در حال مبارزه با متجاوزان هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مقاومت مردم یمن در برابر متجاوزاند به الگویی برای جهان اسلام برای مقابله با طرح های استعماری آمریکا و صهیونیست‌ها تبدیل شده است، تصریح کرد: متجاوزان، یمن را ضعیف تصور می کردند و  فکر می کردند که می توانند به راحتی در آن پیروز شوند ولی اکنون یمن به مکانی برای مقابله با طرح های صهیونیستی و آمریکایی تبدیل شده و مقاومت در این منطقه ادامه دارد تا پیروزی نهایی محقق شود.

این مقام یمنی تاکید کرد: خواسته های مردم یمن در برابر متجاوزان به حق است، همه متجاوزان باید این سرزمین را ترک کنند و خواسته دیگر مردم  یمن پرداخت غرامت عادلانه از سوی متجاوزان به مردم یمن به خاطر تحمیل این جنگ چند ساله است.

سفیر یمن در تهران همچنین از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن تشکر  و قدردانی کرد .

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • سامان بیگ
    0

    با اون قسمت از غرامت دادن متجاوز موافقم .بسیار وعده خوبی است .از تجربیات خودتون در مورد اخذ غرامت جنگ از عراق بهشون یاد بدید تا یمنی ها هم مثل ما کامروا شوند