وزیر کشور از طرح جدید اداره کشور خبر داد

اختیارات بیشتری به استانداران سراسر کشور واگذار خواهد شد و مطابق فرایند پیش بینی شده در بودجه ۱۴۰۱ صندوق توسعه ملی در استان ها شکل خواهد گرفت.

 احمد وحیدی وزیر کشور  در جلسه شورای معاونین وزارت کشور، گفت: باید کشور را استاندار محور اداره کنیم نه وزارتخانه محور و برای این منظور بخشی از اختیارات وزارتخانه ها به استانداران تفویض می شود و وزارتخانه ها بیشتر نقش حمایتی و نظارتی خواهند داشت.

اختیارات به استان‌هاتفویض شود / تعامل با نمایندگان افزایش یابد

وی اضافه کرد: در بودجه ۱۴۰۱، بودجه استانی با محوریت اختیار عمل بیشتر استانداران در نظر گرفته شده و این پیشنهاد به ایت الله رئیسی رئیس جمهوری محترم کشور ارائه شده است.

وزیر کشور درخصوص اعطای اختیارات بیشتر به استانداران هم گفت: برای تحقق این امر مصوبه ای به هیات دولت ارائه خواهیم کرد.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی در کشور بر ضرورت تعامل نزدیک تر و بیشتر با نمایندگان ملت تاکید کرد و گفت: باید ارتباطات گسترده ای با نمایندگان ملت داشته باشیم و در این خصوص معاونین وزارتخانه ها ارتباطات بیشتری با نمایندگان برقرار می کنند.

وی همچنین از استانداران خواست تعامل ، همکاری و همراهی بیشتری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

وزیر کشور در پایان با بیان اینکه وزارت کشور، وزارتخانه مادر و انقلابی است؛ گفت: کارکنان این وزارتخانه اعم از استانداران، فرمانداران با روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و تحرک عمل بالا باید اهتمام بیشتری در در انجام ماموریت های محوله داشته باشند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  این چرندیات چیست ؟ آدم های با سواد ابتدایی وقتی در رأس قرار بگیرند بهتر از این طرح نخواهند داد .
  آقایان کمر همت را بستند به نابودی کامل ایران .

 • محمد.،،
  0

  استاندار ونماینده ها هم بیکفایت وفاسدی هستندمثل شماها همتون یکجماعت بیوجدان وبیکفایت ووقیح هستیدکه زندگی ودردمردم برایتان ذره ای اهمیت ندارد ایینقدربزدل وترسوهستیدکه جراُت پذیرفتن واعتراف بمشکلات راندارید شماهااگه برگردید به امیدروزی که شرتان ازسرما مردم کم شود

 • ناشناس
  0

  البته که امکان پذیره! انتصابات استانی هم با مسئولیت استانداران باشد و چند نفر سردار رو به مدیرکلی ادارات مخابرات و‌ بهداشت و .... بگذارند تا در استانها مدیران حرف همدیگر رو خوب خوب متوجه باشند، چطوره؟

 • سرباز کوروش
  0

  سفره جدید، در دسترس جماعت نو کیسه،،،،، داماد ها، برادر زنها، اقوام دهک یک تا ده، قول گرفته های قدیمی و جدید، دوستان و مشارکت کنندگان در روضه‌خوانی مادر بچه ها و باقی منصوبین و مدعوین و مسببین اوضاع کنونی، آماده چپاول بیشتر باشید، بتازونید که وقت تنگ است.....

 • ناشناس
  0

  مجوز شلیک هم دارند ؟