واعظی: صحبت های حقانیان مسئله ای تمام شده است

رییس دفتر رییس جمهور موضوع توهین وحید حقانیان به اسحاق جهانگیری را موضوعی تمام شده دانست.

به گزارش سایت خبر فوری به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در حاشیه مراسم ختم پدر سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سئوالی در رابطه با انتظارات رهبری در مورد زلزله زدگان غرب کشور گفت: از همان زمان که این اتفاق افتاد شخص رییس جمهور و دولت تمام توان خود را در امداد رسانی به زلزله زدگان و خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده گذاشته و تلاش کردند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: تلاش خود در این زمینه را افزایش داده و تلاش خواهیم کرد رضایت زلزله زدگان و رضایت رهبری فراهم شود تا بتوانیم به وظیفه ملی و دینی خود عمل کنیم.

واعظی همچنین با اشاره به مذاکرات سوچی، سفر سران به روسیه را مهم خواند وخاطرنشان کرد: این مذاکرات بسیار مهم و مقدمه گام های موثر در حل بحران سوریه است.


رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: این سفر، سفر بسیار مهمی است که نتیجه ۱۱ ماه مذاکرات نمایندگان سه کشور است و بسیار موفق بوده است و خوشبختانه توانستند آرامش را در سوریه ایجاد کنند.

وی افزود: مذاکرات آستانه، به اجماع این عملیات میدانی ختم شد که سوریه باید سامان یابد و مذاکرات سوچی بسیار با اهمیت بوده و مقدمه ای برای گام‌های موثر است.


واعظی همچنین در رابطه با پاکسازی بوکمال تاکید کرد: کار بسیار بزگی انجام شد. باتوجه به اینکه داعش مورد حمایت کشورهای مختلف به ویژه برخی کشورهای عربی از جمله عربستان قرار گرفت. این کشورها بنا داشتند در سوریه به دنبال ایجاد حکومتی و اسرائیل دوم در این کشور بودند.هدف اصلی آنها ایران شیعی بود.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به سخنان سردار سلیمانی و قول وی در خصوص سرنگونی کامل داعش کفت: این که ما امروز شاهد پاک شدن آخرین لکه‌های داعش در سوریه و عراق هستیم نشان دهنده قوت و عزت سپاه ما، نظام و رهبری است و همه دولت به دنبال این هستند که به کشورهای اسلامی که از ما طلب یاری دارند کمک کنیم.

واعظی همچنین در پاسخ به سئوالی در رابطه با استفاده وزرا و معاونان بازنشسته وزیران در شهرداری تهران و مجاز بودن شهرداری و دولت به این کار خاطرنشان کرد: باید مطلع شوم که اگر براساس قانون در گذشته هیئت دولت این ها را هم طراز مقامات تصویب کرده، براساس آنچه مجلس تصویب کرده است می‌توانند این کار را بکنند در غیر این صورت این امکان وجود ندارد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد سخنان وحید حقانیان گفت: ایشان اعلام کرد در یک محفل خصوصی با دوستانشان صحبت کردند و فکر نمی کردند این صحبت‌ها جایی ضبط و پخش شود.

رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد: انسان در خلوت و مکان های عمومی دوگانه (به دو صورت متفاوت )صحبت می‌کند. به هر حال نمی خواهم بگویم دوگانه صحبت می‌کنیم. ولی به هر حال در محافل خصوصی خودمانی‌تر صحبت می‌کنیم. آقای حقانیان این ادب را از خود نشان دادند که به محض این که سخنانش منتشر شد در ویدئویی دیگر اعلام کرد که این گفت و گوها به صورت خصوصی انجام شده و به هیچ وجه قصد توهین کردن نداشته است.


وی با تاکید بر لزوم رعایت ادب و احترام گذاشتن به یکدیگر اظهار کرد: به نظر من این مساله تمام شده است و بهتر است که دنبال آن را نگیریم.


رئیس دفتر رئیس جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی درباره ایجاد معاونت رسانه‌ای ریاست جمهوری گفت: این معاونت قرار نبود هیچ وقت ایجاد شود.


وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص مهمترین محورهای مذاکرات سوچی روسیه افزود: این سفر بسیار مهم قرار است روز چهارشنبه انجام شود و این نتیجه 11 ماه مذاکره نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه در آستانه است. این مذاکرات بسیار موفق بود و در این مذاکرات سه کشور توانستند هم آرامش را در سوریه به وجود آورند و هم نحوه مبارزه با داعش در این مذاکرات هماهنگ شد.


واعظی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اتمام عملیات میدانی ، سوریه باید سامان یابد.


وی در ارتباط با پیشنهاد ایران در مذاکرات سوچی خاطرنشان کرد: ما به دنبال تصمیم گیری مردم سوریه در آینده خودشان هستیم.

28

شبکه‌های اجتماعی