دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور:

هروقت سلبریتی‌ها را در ون گشت ارشاد نشاندند، بدحجاب‌ها می‌فهمند مسئله جدی است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به عزم جدی دشمن در دو قطبی کردن جامعه و شکستن حریم عفاف و حجاب به مسئولان هشدار دارد که اگر به وظایف خود برای تأمین قانون و اجرای آن به منظور بازگشت عفاف و حجاب به روند قانونی و شرعی عمل نکنند کشور با مشکل مواجه خواهد شد و همیشه باید شاهد تنش‌های اجتماعی بین مردم باشیم.

سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی با اشاره به عزم جدی دشمن در دو قطبی کردن جامعه و شکستن حریم عفاف و حجاب به مسئولان هشدار دارد که اگر به وظایف خود برای تأمین قانون و اجرای آن به منظور بازگشت عفاف و حجاب به روند قانونی و شرعی عمل نکنند کشور با مشکل مواجه خواهد شد و همیشه باید شاهد تنش های اجتماعی بین مردم باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ وی با طرح این سوال مهم که چرا باید هزینه ترک فعل مسئولان را مردم اعم از باحجاب و بدحجاب بدهند، تأکید کرد: فلسفه وجودی قانون برای ایجاد نظم اجتماعی و رفع منازعات و اعمال سلایق است و امروز مقصر اصلی این اتفاقات و منازعات بین مردم و ایجاد تنش در سطح جامعه، مسئولانی هستند که مشکل خلاهای قانونی و عدم اجرای قوانین موجود را تدبیر نمی کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: مسئولانی که به خاطر هیاهوهای فضای مجازی از تصمیم گیری منطقی بازمانده اند و به وظایف شرعی و قانونی خود در حوزه حجاب عمل نمی کنند و منتظرند کار خود به خود حل شود و یا بعد از ایجاد بحران جدی میدان داری کنند.

هاشمی گلپایگانی پیش بینی کرد که مسئله عفاف و حجاب زمینه بسیار مساعدی برای موج سواری جریان های سیاسی غرب گرا خواهد شد و افزود: در فضای بلاتکلیفی و بی برنامگی و فرصت سوزی، این جریانات می توانند از این فضا برای انتخابات مجلس سوءاستفاده و فرصت طلبی نمایند و نمایندگانی که فعال عمل نکردند را به انفعال بکشند.

وی، تصویب طرح عفاف و حجاب پیشنهادی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را برای کشور به خصوص در این برهه راهگشا و ضروری دانست.

او با بیان اینکه حرف اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، مطالبه‌گری جدی از مسئولان در حوزه عفاف و حجاب است، افزود: برنامه‌ها و طرح‌های ستاد برای جلوگیری از وقوع تنش‌های اجتماعی و تبدیل جرم به تخلف است؛ عده‌ای از مسئولان نباید سعی کنند با برون فکنی، حرف های تکراری ۳۰ سال قبل را مطرح کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: امروز دشمن با تمام قوا در این عرصه به میدان آمده و بعصی از آقایان فقط مشغول رهنمود دادن و اول و دوم کردن هستند اینان نباید با وقت حادثه، خود را تبری و ترک فعل‌ها را توجیه کنند که مقصر اصلی اند.

در بحث حجاب و عفاف مصونیت مسئولان پذیرفتنی نیست

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه در بحث حجاب و عفاف مصونیت مسئولان پذیرفتنی نیست، تصریح کرد: باید از پلیس که یک تنه برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی وارد میدان شده تشکر کرد ولی گشت ارشاد زمانی ارتقاء پیدا خواهد کرد که در بحث ترویج عفاف و حجاب به سراغ مجموعه های دولتی بروند و اگر فرزند بدحجاب مقامی را سوار گشت ارشاد کردند یا سلبریتی های بدحجاب مدعو وزارت ارشاد را در ون نشاندند این یعنی ارتقاء گشت ارشاد و اقتدار پلیس؛ در این‌صورت بد حجاب ها می فهمند مسئله جدی است و مراعات خواهند کرد.

وی به خلاء‌های قانونی در مقوله عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: اگر می‌خواهیم طرح عفاف و حجاب به سرنوشت طرح صیانت دچار نشود، پیشنهاد ستاد این است که این طرح با تبیین کامل، دو سال به صورت آزمایشی اجرا و ارزیابی شود و طی این مدت ستاد آمادگی کامل دارد که مسائل این حوزه مهم را قانون‌مند نماید.

مسئول این جریان مخرب و مروج عشق‌های مثلثی، وزارت ارشاد و صدا و سیما هستند که مجوز تولید و پخش این گونه فیلم و سریال ها را صادر می نمایند و باید با ساخت فیلم‌ و سریال‌های فاخر و جذاب جبران مافات شود

گشت ارشاد پلیس به گشت ارشاد حجاب و عفاف مسئولان تبدیل شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تاکید کرد: گشت ارشاد پلیس باید به گشت ارشاد مسئولان در بحث حجاب و عفاف تبدیل و برای مسئولانی که در حوزه حجاب و عفاف کم کاری کرده‌اند، راه‌اندازی شود.

هاشمی گلپایگانی در همین ارتباط به انتقاد از عملکرد نهاد‌های فرهنگی در مطالبه‌گری عفاف و حجاب پرداخت و با طرح این سوال که چرا به حداقل وظیفه خود که جهاد تبیین است عمل نمی کنند؟! گفت: در پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران یعنی دینامیت و گشت ارشاد 3 جایگاه آمر به معروف و ناهی از منکر تخریب شده است و وزارت ارشاد نمی تواند با انداختن تقصیرات به گردن دولت قبل از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد باید وظایف حاکمیتی خود را بپذیرد، گفت: ما از رییس جمهور محترم می خواهیم شعار گشت ارشاد مسئولان را در حوزه سینما در وزارت ارشاد محقق کند و مجلس در این خصوص پاسدار قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که خود تصویب کرده است، باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه فیلم ها و سریال های خانگی امروز کیان خانواده ها را تهدید می کنند، افزود: مسئول این جریان مخرب و مروج عشق‌های مثلثی، وزارت ارشاد و صدا و سیما هستند که مجوز تولید و پخش این گونه فیلم و سریال ها را صادر می نمایند و باید با ساخت فیلم‌ و سریال‌های فاخر و جذاب جبران مافات شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در تولید فیلم‌ها و سریال‌ها نقش کارشناسان مذهبی می‌بایست واقعی باشد، تصریح کرد: درج نام یک حجت الاسلام در فیلم و سریال های مروج عشق های مثلثی به تمسخر گرفتن کارشناسی مذهبی است.

وی با استقبال از پیشنهاد مدیران سازمان صدا و سیما برای نقادی برنامه‌های مختلف این رسانه توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: این موضوع در دیدار مدیران ستاد با قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فرهنگی و دیگر مقامات این سازمان مطرح شده و در زمینه تولید محتوا با موضوع امر به معروف و نهی از منکر قول‌های جدی داده‌اند و امیدوارم در جنبه ایجابی در مناسبت‌های مختلف همچنین ایام محرم شاهد نمایش فیلم‌های فاخر و موثر باشیم.

هشدار درباره ترک فعل در حوزه قانون‌گذاری نگهداری سگ و گربه

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به یکی از معضلات اجتماعی، ترک فعل مجلس در حوزه قانون‌گذاری نگهداری سگ و گربه را غیرقابل قبول دانست.

هاشمی گلپایگانی تصریح کرد: در کشورهای غربی مانند استرالیا، قوانین سفت و سختی برای نگهداری و بیرون آوردن سگ وجود دارد؛ سگ شناسنامه دارد و مالیات برای نگهداریش اخذ می شود ولی در این فرهنگ غلط غربی متاسفانه از همه کشورهای غربی، غرب زده تریم.

وی افزود: عده ای خیلی راحت حتی با سگ های خطرناک در سطح شهر تردد می کنند در حالی که هیچ حیوان درنده ای به اندازه سگ در جهان از انسان ها کشتار نکرده است .

این مقام مسئول، فقدان قانون درباره سگ گردانی را موجب به خطر افتادن جان افراد به خصوص کودکان و تنش بین مردم برشمرد و افزود: کار به درگیری ساکنان مجتمع های مسکونی کشیده شده و این بی قانونی، نگرانی هایی را در جامعه بوجود آورده است.

گرسنگی کودکان کار؛ 2 تن غذای رایگان برای سگ‌ها!

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به موضوع عجیبی در همین ارتباط اشاره کرد و گفت: در حالی که کشورهای غربی برای نگهداری سگ مالیات می گیرند در ایران بنا به گزارش‌های واصله روزانه 2 تن غذای رایگان توسط شهرداری تهران در ۵ مرکز نگهداری سگ ها توزیع و پول های کلانی خرج عقیم کردن سگ ها می شود در حالی که در همین شهر، کودکان گرسنه کار و افراد نیازمند بسیاری، برای بدست آوردن یک لقمه نان به سختی در مضیقه هستند.

وی تأکید کرد: نباید در پروازهای دخلی اجازه جابه جایی سگ و گربه را بدهند و خروج سگ از کشور را فعلاً آزاد و ورود آن را ممنوع اعلام کنند.

منبع: آفتاب‌‌نیوز
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 38
 • ایرانی آباد و آزاد
  5

  طالبان ایران که هیچ منطقی ندارند!!!!

  نظرات شما -
  • داروغه ناتینگهام
   1

   خدایت شفا دهاد ای دبیر دبیرخانه زن‌ستیز خانه

 • ناشناس
  2

  چقد تحقیق کردی تو ؟؟ برادر عزیز هیچگاه مردم بخاطر حجاب در مقابل هم نبوده و نیستند آنها که در اتوبوس و مترو و خیابان به با ملت درگیر میشوند همکاران شما هستند

 • ناشناس
  5

  با خواست اکثریت مخالفت نکنید شما خادم مردمین مردمم نمیخوان حجاب اجباری

 • ناشناس
  25

  خیلی خوب عالی

 • ناشناس
  16

  کارشناسها چرا بیکارید سریع نظر بدین سوژه خوبیه

  نظرات شما -
  • 0

   خب همه که مثل تو نباید یه عمر سر از تو اخور در نیارند .وصیت میکنم تو هم کمی سر ازتوبره دربیار دور وبرتا نگاه کن یه چیزی حالیت بشه .

 • ناشناس
  6

  شما یک مملکتو ویران کردید حالا نگران غذا دادن به سگها هستید شما پول و سرمایه ایرانو به عربهای مفت خور دادید ما خودمان افتادیم به گدایی

 • ناشناس
  6

  هر وقت آخوندها را از توی کشور جمع کردید باور میکنیم که قرن مفتخورها به پایان رسیده و دیگر خبری از اختلاس و خیانت به این میهن نخواهد بود.

  نظرات شما -
  • 0

   این کاربایدباهمت خودمان انجام شودولی افسوس که سکوت وبیتفاوتی مان مانع بزرگ است

 • یکی از مردم
  3

  هروقت بچه های خودتون هم از استخرهای مختلط توی لواسان عکسهاشون پخش نشد 4 صبح با دوست دخترهاشون توی ماشین ولگردی نکردن و... برید پی بچه های مردم

 • هفت لنگ بختیاری
  1

  جرات این کارو ندارید.سلبریتی ها در انتخابات کمکتان میکنند

 • ثروت بربادرفته
  1

  هر وقت شما پایتان را از حلقوم ملت و دستتان را از جیب ملت برداشتید تازه اول عدالتخواهی است

 • سیاد
  4

  حجاب دغدغه این ملت نیست چرا افکار ملت را منحرف کردید . خانواده یزید و معاویه و عمروعاص و شمر هم با حجاب بودند البته مریم رجوی و خانوده آخوندها یادم رفت

 • ناشناس
  2

  امر به معروف و گشت ارشادی که تنها برای جوانان و نوجوانان شمشیر میکشد همون بهتر که تعطیل بشه و شماها هم دنبال یه شغل بروید که بدرد جامعه بخورد

 • ناشناس
  2

  کسی جرات دست زدن به سلبریتی ها را ندارد

 • مسعود
  0

  ای وای بر مملکتی که تو این شرایط بحرانی اقتصاد ممکلت ، میلیارد ها تومن بودجه به این سازمان امر به معروف و کارمندای بیسوادش میدن که بیان اینجوری حال یه جامعه رو بهم بریزن .
  اونوقت یه کارمند باسوادش مثل معلم ، پزشک و... که به سختی داره میره تو مناطق محروم ساعت ها کار میکنه با رفت و امد های بسیار ، اینقدر حقوقش کمه و وقتی به وضعیتش معترضه، عین سگ وامونده باهاش برخورد میکنن . مملکت اسلامی که همین ساده ترین مفاهیم عدالت رو هم رعایت نمیکنه ، حرف از اسلام نزنه . اسلام رو خراب نکنید . من وقتی میبینم اینقدر پیگیر حجاب هستین اگر ذره ای پیگیر ایجاد عدالت در سایر ارگان های کشور بودین به والله الان وضعمون این نبود . این نشان دهنده اینه که کسانی در دایره تصمیم گیری قرار گرفته اند که دنبال منافع خودشون هستن نه مردم . سالهاست که حرکات پوپولیستی شما مردم رو به ستوه آورده . به خداوندی خدا سوگند میخورم که اگر امام زمان ظهور کنه یک یک شما در دامن پر مهر حکومت مهدی موعود قرار نخواهید گرفت . رفتار و کردار شما با مضامین حکومت مهدی موعود در تضاد است . شما با این حجم از وقاحت ، اینده خوبی ندارید و بترسید از روزی که در پیشگاه خدا نسبت به رفتارهایتان و حرف هایتان پاسخگو باشید . من برای تصمیم گیران و سیاست گزاران ایران اینده ی خوبی نمیبینم و فقط میتوانم بگویم خداوند خودش این مردم رو حفظ کنه که بخاطر اسلام ، شهید تحویل این جامعه دادند اما امروز ذره ای طعم عدالت را نمیچشند .
  خدا ازتون نگذره انشالله ...

 • ناشناس
  0

  تنهاراه این است که آخوندها گورشان راازمملکت داری گم کنندبرگردندبه قبل ۵۷

 • ناشناس
  1

  از ۸ میلیارد جمعیت جهان تنها ملت ایران و افغانستان هستند که گیر یک مشت عقب مانده فکری و ذهنی افتاده اند...هر کس در ایران به حجاب اجباری معتقد باشد هیچ فرقی با آخوندها ندارد

 • علی
  0

  راست میگویی امر به معرف را بدون دست به بودجه مملکت درراه خدا انجام دهید نه با ۱۴۰ میلیارد درصورتی که مرومی هستند نان شب ندارند چرا قانون را سرته اجرا میکنید هرجا دوست دارید قانون را ندیده میگیرید هرجا دوست ندارید قنون بی ارزش و قابل اجرا نیست کجا اسلام گفته باید بازور و خلاف شرع شرعی را اثباط کتید که تفسیرش بنفع خودتان باشد اسلام تفسیر به رای اسلام طالبانی هست بادروغ گفتن خیلی جاها و تهمتهایی که به مسلمانان میزنید مشکلی ندارید جایز گیدانید و دین را به روز تفسیر میکنید و جاهایی که باب میلتان نباشد تفسیر ایات و فرامین الهی خودعه میدانید

  نظرات شما -
  • 2

   اثبات

 • ناشناس
  0

  منکرات اصلی یعنی دزدی ، اختلاس ، چپاول بیت المال ، رانت ، اشغال شغل توسط خانواده مسولین ، اشغال صندلی دانشگاه با سهمیه که هم جرم ، هم گناه وهم منکر است و عاملان عمده شان حجاب کامل و ظاهر اسلامی دارند را درست نکنید فقط دروغ گفته اید و این اسلام به درد خودتان میخورد

 • من
  0

  خیلی حرف زدی، بیا پایین

 • ناشناس
  7

  خجالت بكشيد اين فضاي مجازي رو از دست نوجونا جمع كنيد سينماي خودتون از همه بدتره خودتون الگو درست ميكنيد برا جونها چه توقعي دارين

  نظرات شما -
  • به ناشناس
   0

   جناب ناشناس خودت خجالت بکش بسیجی مزدور

 • ناشناس
  0

  سلبریتی ها خودشون عامرین و بانیان امر به معروف و گشت ارشادند تو میتونی تو ون گشت ارشاد حبس شون کنید ؟؟ حرف های گنده نزن بیکار میشی ها

 • رضا
  0

  حجاب مسئله شخصی است اینها که نمیتوانند نان مردم را تامین کنند جهت انحراف افکار عمومی شوک درمانی میکنند ولی با قرار دادن ماموران خودشان بعنوان مامور در برخورد با بی حجابی باید فکر کنند که ذهن های تنبیه گر فقط سمت آنها نیست اینسو هم هستند افراد خشن که امکان حمله به این افراد دارند

  نظرات شما -
  • A-M
   4

   حجاب وقتی شخصی است که تو خونت باشی کسی با هات کار نداره ولی وقتی تو جامعه اومدی باید حجاب کنی زیرا دیگه شخصی نیست و مفسده های فراوان دارد که چشم برزخی هم نمی خواهد

  • 6

   همه اسناد و اشیاء گرانبهای خود را تو گاو صندوق نگهداری می کنند عفت اشخاص همان گوهر گرانبهای اوست که باید از چشم نامحرم دور بماند.
   برخی بی حجابی را تمدن می انگارند اگر بی حجابی تمدن است حیوانات متمدنترند.
   حجاب باعث حفظ حریم خانواده می شود زن و شوهری که حجاب و عفت ندارند دائم به هم بد بین هستند رد نکنید که دارید خودتون رو فریب می دهید.
   کلام آخر دختر و پسر گلم بد ترین مردان به دنبال پاکترین دختران هستند مردانی که تو را با وجود بی حجابی می پسندند دروغگویانی بیش نیستند فریبشان را نخورید که عفت و آبرویتان را به لذتی زود گذر به فنا می دهید
   قریب به اتفاق دختران و پسران سرزمینمان ایران عزیز ذاتا عفیف و پاکند فریب قلیل کسانی را نخورید که چیزی برای گفتن و عرضه ندارند و با برهنگی خود را می خواهند نشان دهند و فریاد بزنند که ما را هم ببینید

 • حجاب
  0

  زمان شاه هم این مردم بودند وحجاب دار .اخوند ها همه را بی حجاب کردند .پس مشکل شما هستید

 • A-M
  7

  همه اسناد و اشیاء گرانبهای خود را تو گاو صندوق نگهداری می کنند عفت اشخاص همان گوهر گرانبهای اوست که باید از چشم نامحرم دور بماند.
  برخی بی حجابی را تمدن می انگارند اگر بی حجابی تمدن است حیوانات متمدنترند.
  حجاب باعث حفظ حریم خانواده می شود زن و شوهری که حجاب و عفت ندارند دائم به هم بد بین هستند رد نکنید که دارید خودتون رو فریب می دهید.
  کلام آخر دختر و پسر گلم بد ترین مردان به دنبال پاکترین دختران هستند مردانی که تو را با وجود بی حجابی می پسندند دروغگویانی بیش نیستند فریبشان را نخورید که عفت و آبرویتان را به لذتی زود گذر به فنا می دهید
  قریب به اتفاق دختران و پسران سرزمینمان ایران عزیز ذاتا عفیف و پاکند فریب قلیل کسانی را نخورید که چیزی برای گفتن و عرضه ندارند و با برهنگی خود را می خواهند نشان دهند و فریاد بزنند که ما را هم ببینید

 • ناشناس
  0

  این یارو شغلش اینه . یه شغل بدرد نخور . بایدم این حرفارو بزنه ، چون اگر این حرفارو نزنه حقوقش نمیدن . این حرفارو میزنه که پولی گیرش بیاد . خاک تو اون سرت از این راه درامد کسب نکنی .

 • انسان حریص
  0

  این کلمه را طلا بگیرید از حضرت علی ع نقل شده است که انسان را از هرچیز که منع کنید به آن حریص میشوند مثل بچه ای که بگی به این وسیله دست نزن برعکس میره دست میزنه قبل از انقلاب میگفتن بی حجاب باشید برعکس همه میخواستن با حجاب باشند و حتی بازور چادر آنها را میگرفتن الان میگی بابا حجاب داشته باش برعکس میخوان بد حجاب باشند

 • یارب نظر تو برنگردد
  0

  به نظر من باید به افرادی که بد حجاب میگردند بگیم بیشتر بدحجاب باش به خدا اثر محجبه بودنش بیشتره چون انسان رو به هرچیزی منع کنی به آن حریصه و میخواد برعکیش رو گوش بده خیلی عذر میخوام گشت ارشاد هم باید به اون بد حجابها بگه فردا ببینمت باید از این بیشتر بد حجاب باشی بهتان قول میدهم فردا بهتر از امروز حجابش رو حفظ میکند مثل بچه ای که لج میکنه میگی به این وسیله دست نزن برعکس دست میزنه

 • 1

  تا الان زمان روحانی کلی گشت ارشاد بگیر و ببند و ... داشت صدای هیچکی در نمیومد حالا که به رییسی رسیده از الکی دارن بوق کرنا میکنند آی اینا گشت ارشاد رو راه انداختن نکته مهم ((هرچیزی رو به اینها برعکس بگید گوش میکنند بگید حجاب نداشته باش میخوان حجاب داشته باشند بگید حجاب داشته باش میگن میخوایم بی حجاب باشیم))

 • ناشناس
  1

  خدا شاهده به همین ماه محرم قسم میخورم که یک ماه نشده بنده همه بد حجابها رو با حجاب میکنم قول میدهم میدونید چیکار میکنم
  کلی گشت ارشاد میگذارم که برعکس عمل کنه یعنی افراد بد حجاب رو میگم فردا که از این مسیر رد شدی از این بیشتر باید بدحجاب باشی واگر نه بازداشت میشی فردا مطمئن باش و یقین بدون بد حجابیش که بیشتر نمیشه حجابشم بیشتر حفظ میکنه ما همه از نسل حضرت آدم و حوا هستیم خداوند گفت از این میوه نخورید اما ماجراجویی کردند که خدا چرا میگه این میوه رو نخوریم .....حالا داستان ما هم همینه

 • میوه ممنوعه
  1

  یادش بخیر حضرت آدم و حوا خداوند همانند گشت ارشاد به آنها گفت از این میوه ممنوعه نخورید اما گفتن خدا برای چی میگه کنجکاو شدن و از بهشت رانده شدن حالا این بنده خداها هم میگی حجابت رو حفظ کن کنجکاو میشن چرا میگن حجابت رو حفظ کن بله باید دستورات برعکس بشه تا همه اجرا کنن به

 • 2

  میخواهید خانم های بد حجاب رو هم حسرت در دلشان بیاندازید نگاه نکنید چون اون خانم بد حجاب باخودش فکر میکنه میگه من چی دیگه کم گذاشتم به من نگاه نکرد اما نگاهش کنی به خیال خود امتیاز جمع میکنه و به او بگویی که فردا بیشتر بد حجاب باش مطمئن باش برعکسش را عمل میکند و با حجاب میشود