علی‌اف با تبریک به پزشکیان او را به آذربایجان دعوت کرد

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان با ارسال پیامی به مسعود پزشکیان پیروزی او را در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک گفت.

علی‌اف با تبریک به پزشکیان او را به آذربایجان دعوت کرد

 «الهام علی‌اف»، رئیس‌جمهور آذربایجان در پیام خود آورده است: جناب آقای پزشکیان، انتخاب جنابعالی را به‌عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تبریک می‌گویم.

در ادامه این پیام آمده است: ما اهمیت زیادی برای روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران که بر پایه‌های محکمی مانند ریشه‌های مشترک مذهبی و فرهنگی، دوستی و برادری بنا شده است، قائل هستیم. ما خرسندیم که همکاری ۲ جانبه سودمند ما در دهه‌های گذشته به‌طور پویا در تمامی زمینه‌ها، به‌ویژه در زمینه‌های اقتصادی، حمل و نقل، انرژی و بشردوستانه توسعه یافته، به سطح فعلی ارتقا یافته و محتوای جدیدی به دست آورده است.

علی‌اف افزود: امروز توافقات حاصل شده در جهت توسعه آتی روابط جمهوری آذربایجان و ایران بر اساس احترام متقابل و حسن همجواری، پروژه‌های مشترک در حال اجرا در خدمت رفاه کشورهای ما، توسعه پایدار و امنیت منطقه در کل است. من اطمینان دارم که با تلاش مشترک به تقویت بیشتر روابط دوستانه سنتی آذربایجان و ایران در جهت منافع ملت ها و کشورهای خود و گسترش همکاری های متقابل سودمند دست خواهیم یافت.

وی همچنین از رئیس جمهور منتخب ایران دعوت کرد تا برای تبادل نظر در مورد چشم‌انداز توسعه همکاری‌های دوجانبه به جمهوری آذربایجان سفر کند.

رئیس‌جمهور آذربایجان در پایان خاطر نشان کرد: اینجانب بهترین آرزوهای خود را خدمت جنابعالی اعلام می‌کنم و آرزوی موفقیت در فعالیت‌های مسئولانه آینده‌ را در راه سعادت ملت دوست و برادر ایران دارم.

 

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • رییس جمهور
  1

  فقط سفر نرو
  اگر میری تنها برو
  به باکو هم نرو

 • س
  1

  لطفا به استان خودمختار آذربایجان نرید. از سرنوشت آقای رییسی عبرت بگیرید

 • ترک
  0

  انتخاب پزشکیان باعث دوستی باکو و ترکیه می شود

 • محمد
  1

  بهترین تبریک تا الان جمهوری اذربایجان با برنامه پیشرفت و توسعه که داره به دستاوردهای زیادی رسیده به جای حیف و میل کردن بیت المال ۸۰ میلیون ایرانی دست دوستی همسایه های خوب رو رد نکنیم به امید عزت مردم ایران که سال ها در تلاش برای کم کردن فرهنگ غنی ایرانی هستند.

 • علی
  0

  بهترین سیاست تعامل با دنیاست.به امید رابط خوب با همسایگان ودنیا.با دشمنان هم با حفظ منافع گفتگو کنید.

 • ناشناس
  0

  اخ اخ باز این سر و کله اش پیدا شد . ‌ تو را خدا دست بردار هنوز چهلم رییسی عزیز تموم نشده

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد