روزنامه جمهوری اسلامی:

طالبان مشغول پاکسازی قومی و شیعه‌کشی است؛ ایران هم سکوت می‌کند

هفته گذشته در جریان یک انفجار در یکی از مساجد شیعیان استان هرات افغانستان هفت نفر از نمازگزاران که یکی از آنها زن بود به شهادت رسیدند. خبر این جنایت توسط رسانه‌های دولتی و رسمی کشورمان بدون آنکه حساسیتی نسبت به آن نشان داده شود منتشر شد و مسئولان جمهوری اسلامی نیز از کنار آن گذشتند.

 طالبان مشغول پاکسازی قومی و شیعه‌کشی است؛ ایران هم سکوت می‌کند

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این روش متأسفانه در زمینه به شهادت رسیدن مردم بی‌گناه افغانستان در دوره جدید سلطه گروه تروریستی-تکفیری طالبان به یک رویه تبدیل شده و به نظر می‌رسد در قالب یک قرارداد نانوشته بنا بر اینست که مسئولان ایرانی در برابر مسلمان‌کشی در افغانستان سکوت کنند. براساس همین قرارداد نانوشته است که به صورت متناوب افراد و جمع‌هائی از مخالفان سلطه طالبان اعم از سنی و شیعه به شکل‌های مختلف توسط عناصری که در ظاهر مشخص نیست چه کسانی هستند جان خود را از دست می‌دهند و این جنایات که روشن است کار طالبان است در میان سکوت مرموز و حساب‌شده به فراموشی سپرده می‌شوند.

درباره این وقایع هولناک، نکات قابل تأملی وجود دارند که لازم است مورد توجه قرار گیرند. تأمل مسئولین ارشد نظام جمهوری اسلامی در این نکات می‌تواند مانع وقوع حوادثی شود که آینده کشورمان را تهدید می‌کنند.

یک نکته اینست که تقریباً هر هفته یک حادثه تروریستی در افغانستان رخ می‌دهد که در اثر آن چندین نفر جان خود را از دست می‌دهند. با توجه به اینکه قربانیان این جنایات معمولاً از میان اهالی استان هرات و مناطق هزاره‌جات و شیعیان و همینطور ناراضیان اهل سنت و مخالفین سلطه طالبان هستند، کاملاً روشن است که گروه طالبان درصدد پاکسازی قومی، تصفیه مذهبی و ریشه‌کن ساختن مخالفین خود برآمده و این تصمیم را با قاطعیت اجرا می‌کند. این جنایت، با تمام موازین اسلامی، انسانی و بین‌المللی در تضاد است و سران طالبان باید به خاطر آن محاکمه و مجازات شوند.

نکته دوم اینست که برخلاف ادعای حاکمیت خودخوانده، طالبان با داعش تقسیم کار کرده‌اند و برای اینکه جنایات به نام حاکمیت ثبت نشود و به وجهه بین‌المللی آن لطمه نزند، آنها را به گردن داعش می‌اندازند و داعش نیز آنها را به گردن می‌گیرد. این واقعیت را تمام گروه‌های جهادی افغانستان بارها اعلام کرده‌اند و روشن‌ترین دلیل صحت آن اینست که حکومت خودخوانده طالبان هرگز هیچکس را به عنوان عامل این جنایات معرفی و مجازات نمی‌کنند. رسوائی بزرگ جدیدی که گریبانگیر طالبان شده اینست که امیرخان متقی وزیر خارجه این گروه تروریستی هفته گذشته مدعی شد اصولاً داعش در افغانستان حضور ندارد و در همان حال حکومت خودخوانده طالبان جنایت‌های داخل افغانستان را به گردن داعش می‌اندازد!

نکته سوم اینست که حکومت خودخوانده طالبان ادعا می‌کند افغانستان در امنیت کامل قرار دارد و این ادعا را در بوق و کرنا می‌کند و از امتیازات خود می‌داند ولی برخلاف این ادعا مرتباً اخبار انفجار و ترور از نقاط مختلف این کشور به گوش می‌رسد. شورای امنیت سازمان ملل نیز در گزارش خود از وضعیت فعلی افغانستان تحت سلطه طالبان اعلام کرد 20 گروه تروریستی در این کشور حضور دارند بطوری که آن را به کانون تروریسم منطقه تبدیل کرده‌اند. تأمل‌برانگیزترین واقعیت اینست که گروه طالبان امکانات را برای حضور این گروه‌های تروریستی فراهم ساخته و آنها را برای برنامه‌های آینده خود در منطقه آماده می‌کند.

چهارمین نکته به ایران مربوط است که چند سؤال مهم را در خود دارد.

یک سؤال اینست که اگر وظیفه نظام جمهوری اسلامی اینست که در برابر کشتار مسلمانان ساکت نباشد کمااینکه به این وظیفه اسلامی به درستی در مورد فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها عمل می‌کند، چرا در قبال کشتار مردم مسلمان افغانستان چنین احساس مسئولیتی ندارد؟ سؤال دیگر اینست که میان گروه تروریستی-تکفیری طالبان که حتی شورای امنیت سازمان ملل نیز افغانستان تحت سلطه آن را یک کانون خطر برای منطقه می‌داند چه فرقی با رژیم صهیونیستی وجود دارد که مسئولین ما معتقد به مدارا با این گروه تروریستی هستند؟ سؤال سوم اینکه چرا طالبان، داعش، القاعده و سایر گروه‌های تروریستی تکفیری از ابتدای تأسیسشان تاکنون حتی یک گلوله به سوی رژیم صهیونیستی شلیک نکرده‌اند و چرا با اینکه در وابسته بودن طالبان به صهیونیسم بین‌الملل تردیدی وجود ندارد، جمهوری اسلامی ایران با این گروه نرد عشق می‌بازد؟

و پنجمین نکته اینکه مردم ایران مدتهاست که خطر نفوذ عناصر وابسته به طالبان را در نقاط مختلف ایران احساس می‌کنند. این احساس خطر تاکنون به شکل‌های مختلف از طریق رسانه‌ها و افراد صاحب‌نظر به مسئولین گوشزد شده و حتی در موارد زیادی ارتکاب جنایت در ایران توسط نفوذی‌های طالبان به اثبات رسیده است، با اینحال معلوم نیست چرا مسئولان حاضر نیستند به طالبان از گل نازک‌تر بگویند و این به یک معما تبدیل شده است. اکنون سؤال مهم اینست که بالأخره معمای طالبان چه وقت حل خواهد شد؟

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • ناشناس
  0

  فقط مسلمانان فلسطین!!!!

 • ناشناس
  0

  طالبان شیعه کشی میکنه.!!!!
  چین مسلمان کشی میکنه!!!!
  ایران هیچی نمیگه.
  اما نگران نباشید .. مسئله اصلی فلسطینه .
  حتی از ایران مهم‌تر.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   هرجا که پای سود ولایی و بخور بخور مومنانه در پیش باشه، اعتراضی هم در کار نخواهد بود.

 • ناشناس
  0

  ایران مگه میتونه چیزی بگه،،،حق آبه خودشو نمیتونه بگیره،،،،،به غیر ما مردم ایران که لیاقتمون بیش از این هم نیست. اینها به کی میتونن حرفی بزنن

 • حائری
  1

  متاسفانه طالبان کثیف شیعه ها را می گشد مردم اهل سنت آنها در ناز ونعمت در حال زندگی در ایران هستند وجمعیت آنها روز به روز بیشتر می شوند تبیعیض تا کجا ؟

 • ناشناس
  2

  طالبان دشمن ایران هست شاید بخاطر چند صباحی حکومت اینو به زبان نیاره چون از قدرت ایران میترسه ولی ذاتا با شیعه دشمن هست . نسبت به شیعه کینه و عداوت داره خیلی نژاد پرست هستن فقط قوم پشمک رو قبول دارن زنده باد جمهوری اسلامی زنده باد سپاه با این شوشو های ترسو مدارا نکنید لت و پارشان کنید

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   انگار دوباره هوس دبه زرد کردی؟

 • ناشناس
  1

  جمعیت سنی های تندرو در ایران رو به افزایش هست این یک خطر هست یک مشکل پنهان یک آتش زیر خاکستر هست اینا تفکر طالبانی دارن یه روزی داستان میشن خیلی بی رحم و بی وجدان هستن شما نگاه کنید اینقد ما این افعانی ها کار دادیم مسکن دادیم ولی هیچ کدامشان حاضر نیستن یه ایرانی رو با خودشون سر کار ببرن من به جناب آقای شریعتمداری عزیز میگم میدونم دلسوز امنیت و آسایش مردم هست این تبعه بیگانه که هیچ سنخیتی با فرهنگ ما ایرانی ها ندارن رو بیرون کنید فقط همزبان هستن هم فرهنگ نیستن اینا خطرناک هستن

 • ناشناس
  0

  دولت ما از جنس طالبان است و چاقو دسته خودش را نمی برد ،،،

 • ناشناس
  0

  خوب برادران مسلمان دارن برادران مسلمان ترشان را به حکم خدا میکشن!!!مگر اجرای حکم خدا عیبی دارد!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  0

  طالبان حکومت کفار هست

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها