وزارت بهداشت: مدارس و ادارات تعطیل شوند

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت از پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی مدارس و ادارات در صورت ادامه روند آلودگی هوا خبر داد.

عباس شاهسونی با بیان اینکه وزارت بهداشت از ظهر روز گذشته درخواستی را برای تشکیل کمیته اضطرار داده بود افزود: متاسفانه این جلسه امروز صبح تشکیل شد و در نهایت با توجه به بالا بودن غلظت آلاینده‌های هوا دیر هنگام اعلام شد که مدارس تعطیل شوند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر شاخص فعلی هوای پایتخت در محدوده خیلی ناسالم است افزود: عصر امروز سازمان هواشناسی وضعیت هوای پایتخت را بررسی خواهد کرد اما پیش بینی ما این است که روند آلودگی هوا ادامه داشته باشد و از همین رو وزارت بهداشت پیشنهاد می‌دهد در صورت ادامه روند آلودگی هوا فردا مدارس و ادارات تعطیل شوند.

شاهسونی با بیان اینکه در جلسه امروز تصمیمی برای تعطیلی مدارس یا سایر مراکز در روزهای آتی گرفته نشده است گفت: مبتلایان به بیماری‌های ریوی، قلبی، سالمندان و کودکان از منزل خارج نشوند و فعالیت‌های خود را به حداقل برسانند.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • ناشناس
  2

  دیگه با این وضعیت همه مشکل ریوی پیدا کردن

 • ناشناس
  1

  استاندار تهران و رئیس کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران متأسفانه بر خلاف نظر وزارت بهداشت در تعطیلی شهر تهران اهمال و سهل انگاری می کند! نوبت قبل هم ایشان مانع تعطیلی شهر تهران شد!

 • نصیر آبایی
  3

  تعطیل که بشه، حداقل از سلامت بچه هامون خیالمون راحته. ولی این دلیل نمیشه که دولت ملتهایی که از گردوغبار در رنج و عذاب هستند، یکبار برای همیشه با مسبب آن که بی شک دولت اردوغان با سدهایی که ساخت میباشد، تکلیف آن را روشن کنند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   توهم زدیم باز. گرد و خاک تهران چه ربطی به آرژانتین داره؟؟؟

 • ناشناس
  0

  با افزایش ده درصدی حقوق ، نه تنها ادارات رو بخاطر الودگی هوا تعطیل نمی کنند بلکه بقصد تعدیل نیروهای کارمند ! با هروسیله و ابزاری میخوان ازدستشون خلاص بشند و همفکراشونو تو ادارات جایگزین کنند

 • محمد
  11

  تعطیل برای چه؟!! راهی برای پیدا کردن مشکل الودگی پیدا کنید بجای ریختن پول تو جیب عربهای مفتخور فیلتر اگزوز وارد کنید ببینید چه‌ می شود

 • ناشناس
  0

  چرا مدارس و دانشگاه های در معرض الودگی ریز گردها نشد چرا تبعبض قابل می شوند ای کاش ریز گرد ها به پایتخت برید تا فکری برای ان بکنید چندین سال خوزستان و استان های همجوار در معرض این پدیده است هیچ کاری نمی کنید از غصب خداوند متعال بترسید

 • ناشناس
  0

  آنچیزی که برای دولت مهم نیست سلامتی مردم

 • ناشناس
  0

  خدا را شکر وضعیت آلایندگی های کمتر از ۲/۵ و ۱۰ میکرون هوای استان تهران امروز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ نسبت به دیروز بهتر است و وضعیت هوا را از حالت بسیار ناسالم برای همه گروهها خارج کرده است. عدد شاخص آلایندگی هوای تهران در موقع ارسال این پیام ۱۱۳ است که نسبت به دیروز کاهش چشمگیری پیدا کرده است البته عدد شاخص آلایندگی در برخی شهرستان های استان تهران مانند اسلام شهر، قرچک، پیشوا، دماوند و پردیس بالاتر از شهر تهران است!

 • علی عشقی
  0

  مامملکت بدبختی هستیم یکسره دنبال تعطیلی ونرفتن هاهستیم واقعا چه بشه اخرش

 • گل
  0

  دانشگاهها چی؟