ماجرای جالب «پیکاسوی رکاب زن»

اجرای جالب پیکاسوی رکاب زن و نقاشی چندصد کیلومتری اش را در مطلب زیر بخوانید.

یک دوچرخه سوار به نام آنتونی هویت اخیرا یک مسیر ۷۵ مایلی (۱۲۰ کیلومتر) را در لندن رکاب زده تا با کمک نقشه مسیریاب، تصویر یک مرد سبیل دار را به صورت پرتره مجازی ترسیم کند.
شکل سبیل از دوچرخه آقای هویت الهام گرفته شده از سنت سالانه موومبر (Movember) است که در آن مردان در حالی که ریش‌های خود را می‌گذارند، برای این هدف سرمایه و کمک خیریه جمع آوری می‌کنند. آنتونی که به «پیکاسوی رکاب زن» مشهور شده، قبلا مسیری شبیه به چهره بابانوئل را در غرب بریتانیا و سر یک گوزن را در لندن رکاب زده بود.
آخرین پروژه او جمع آوری پول برای موسسه خیریه «موومبر» (movember) است که هر سال در ماه نوامبر برای توجه بخشی به سلامت روان مردان کارزاری را پیگیری می‌کند. کمپین جمع آوری کمک‌های مالی یک ماهه این خیریه بر افزایش آگاهی و بودجه برای سلامت روان مردان و پیشگیری از خودکشی، سرطان پروستات متمرکز است.
این مرد ۵۳ ساله گفت: اگر بتوانم آگاهی و مقداری پول نقد برای بنیاد خیریه «موومبر» (Movember) که چنین کاری انجام می‌دهد افزایش دهم، فوق العاده است. «من در طول سال‌ها اندک مشکلاتی با سلامت روانی‌ام داشته‌ام و باید بگویم که به عنوان یک جوان معمولی، باز کردن آن‌ها و گفتگو در موردشان آسان نیست.»
نقشه دوچرخه سواری
آقای هویت گفت: «این کار سخت‌تر از آن چیزی بود که فکر می‌کردم. برنامه ریزی کل کار حدود سه ماه طول کشید.
در آن روز، اوضاع به دلیل بسته شدن چند جاده بغرنج شد، بنابراین مجبور شدم مسیر را مجددا از مبدا اصلاح کنم.» او نزدیک به هشت و نیم ساعت در پایتخت بریتانیا رکاب زد تا صورت این مرد را با کمک اپلیکِیشن استراوا ترسیم کند.
آنتونی هویت ۵۳ ساله امیدوار است که مبلغ ۳۹۲۵ پوند جمع آوری کند.
یک پوند به ازای هر مردی که در سال ۲۰۲۰ خودکشی کرده است.
منبع: تابناک جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید