دختری که ۱۰ سال فقط ناگت مرغ می خورد

جسیکا تامپسون ۱۱ ساله اهل سوئیندونِ انگلیس است، او ۱۸ ماهه بود که دیگر به هیچ غذایی جز ناگت مرغ لب نزد، حالا و بعد از یک دهه خوردن تنها ناگت مرغ، جسیکا بر فوبیای غذا که دچارش بود، غلبه کرده است. مادرش، جولیا کین، ۴۹ ساله و گرافیست اصلا نمی‌داند ترس و اضطراب دخترش نسبت به غذا چطور آغاز شد.

مادرش، جولیا کین، ۴۹ ساله و گرافیست اصلا نمی‌داند ترس و اضطراب دخترش نسبت به غذا چطور آغاز شد. اما پس از این که برای درمان این وضعیت از متخصصین کمک گرفت، تشخیص آن‌ها «اختلال اجتناب/ محدودیت غذا» (AFRID) بود.

اشخاصی که به اختلال «اجتناب/ محدودیت غذا» مبتلا هستند، نسبت به بافت، بو و ظاهر برخی غذا‌ها فوبیا پیدا کرده و در نتیجه از امتحان آن‌ها خودداری می‌کنند.

دختربچه‌ای که به دلیل فوبیای غذا ۱۰ سال فقط ناگت مرغ خورده بود، سرانجام درمان شد

حالا و پس از تنها چند هفته کار با متخصص هیپنوتیزم درمانی اش، جسیکا می‌تواند از یک وعده‌ی غذایی کامل که شامل انواع و اقسام میوه و سبزیجات نیز هست لذت ببرد.

جولیا، مادر جسیکا می‌گوید: «او در کودکی غذای کودک می‌خورد و کم کم شروع کرده بود غذا‌های دیگر را هم امتحان کردن، اما یک دفعه دست نگه داشت و از آن به بعد فقط ناگت مرغ می‌خورد. برای وعده‌های غذایی اش، سه چهار تا ناگت می‌خورد با کمی سیب زمینی سرخ کرده. در ظرف غذایش اغلب فقط یک تکه نان خالی می‌گذاشت.»

دختربچه‌ای که به دلیل فوبیای غذا ۱۰ سال فقط ناگت مرغ خورده بود، سرانجام درمان شد

او ادامه می‌دهد: «هیچ وقت نمی‌توانستیم با هم از شام کریسمس لذت ببریم، چون جسیکا حتی یک بار هم غذایی را امتحان نمی‌کرد. مردم می‌گفتند “بزرگ که بشود درست می‌شود” یا “اگر تسلیم خواسته اش نشوی، گرسنه که بشود هر چیزی را که بهش بدهی می‌خورد. ”، اما قضیه این بود که جسیکا حقیقتاً ترجیح می‌داد از گرسنگی بمیرد تا این که غذا‌های دیگر را بخورد. ما می‌دانستیم که موضوع فراتر از صرفاً بدغذایی است، اما هرگز فکر نمی‌کردیم او یک دهه فقط ناگت مرغ بخورد.»

در طول این سال‌ها تشخیص پزشکان محلی در مورد جسیکا «ایرادگیر» بود و در تمام این مدت جسیکا غذا‌هایی با رنگ بژ مثل ناگت، نان خالی و سیب زمینی سرخ کرده را می‌خورد.

دختربچه‌ای که به دلیل فوبیای غذا ۱۰ سال فقط ناگت مرغ خورده بود، سرانجام درمان شد

جولیا نهایتا با یک متخصص هیپنوتیزم درمانی با نام دیوید کیلمری تماس گرفت و تشخیص او «اختلال اجتناب/ محدودیت غذا» بود. پس از تنها ۳ هفته تحت درمان بودن و گوش کردن به موسیقی‌های تمدد اعصاب پیش از خوردن غذا و استفاده از نمودار پیشرفت، حالا جسیکا می‌تواند همراه خانواده اش وعده‌های غذایی کاملی را بخورد.

منبع: روزیاتو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید