چاقی در زیباترین کشور دنیا، جان می‌گیرد

سنگینی این تابوت‌ ها و جنازه درون آن منجر شد تا حاملان این تابوت‌ها از شش نفر به هشت نفر افزوده شوند و به نظر می‌رسد رفته رفته تعداد این افراد رو به فزونی است.

روزنامه nrc طی پژوهش جدیدی به یافته‌های جدیدی در مورد اجساد هلندی‌ها دست یافت و متوجه شد که اکثر فوت‌شدگان از چاقی زیادی رنج می‌برند و همین عامل شده تا سازندگان تابوت‌ها و افرادی که با این جنازه‌ها سر و کار دارند با مشکلات عدیده‌ای ازقبیل ساخت تابوت‌های بزرگ و حجیم و اجاق های بزرگتر برای سوزاندن اجساد و زمان مضاعف برای سوزاندن آنان مواجه شوند.

براساس گزارش روزنامه the times انگلیسی آمارهای رسمی سلامت عنوان میکنند که نیمی از هلندی‌ها از اضافه وزن رنج می‌برند به طوری که ۳۵ درصد جمعیت چاقی متوسط و ۱۵درصد چاقی افراطی دارند.

در سال‌های اخیر سازندگان تابوت‌ها به حجم تابوت‌های ساخته شده افزودند و در حقیقت میتوان گفت این تابوت‌ها برای یک مرد متوسط هلندی متناسب است.

در سال ۱۹۲۵ به دلیل تقاضای زیاد مردم، چند اینچ به عرض این تابوت‌ها اضافه شد.

چاقی در زیباترین کشور دنیا، جان می‌گیرد

سنگینی این تابوت‌ها و جنازه درون آن منجر شد تا حاملان این تابوت‌ها از شش نفر به هشت نفر افزوده شوند و به نظر می‌رسد رفته رفته تعداد این افراد رو به فزونی است. افزایش حاملان تابوت و موارد دیگر، هزینه‌ی جنازه‌ها را بیشتر کرده و عمدتا این هزینه‌ها را به ۱۱۵ دلار رسانده است.

حتی در برخی از شهر ها مدیران امور متوفیان پس از به وجود آمدن چندین مشکل، پیش از هر چیز از خانواده متوفیان درمورد وزن تابوت ها پرس وجو می کنند. در نتیجه این اضافه وزن منجر به استفاده از اجاق‌های بزرگتر برای سوزاندن شده است و سوزاندن افراد چاق هم مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد؛ در حقیقت هرجنازه ۱۵ دقیقه برای سوختن زمان نیاز دارد.

بسیاری از هلندی‌هایی که از چاقی افراطی رنج می برند از ترس ابتلا به بیماری کووید، با عمل‌های جراحی دست به کوچک کردن معده خود زده‌اند.

تعداد افرادی که این عمل را انجام می دهند از هفت هزار به ۸۰۵۰ تن در سپتامبر ۲۰۲۰ رسیده است.

منبع: تابناک جوان

68

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید