طرز تهیه کیک ساده کاکائویی

کیک ساده کاکائویی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید این کیک را داخل قالب های مختلف تهیه کنید و برای مناسبت های مختلف بپزید. برای جدا کردن کیک از قالب اجازه دهید تا کیک کاملا خنک شود و بعد از قالب جدا کنید و حتما قالب مورد نظر را کمی چرب کنید و یا از روغن جدا کننده استفاده کنید که ترکیب کره، روغن مایع، جامد می باشد.

شما می توانید برای تزیین این کیک از گاناش شکلاتی یا انواع سس های آماده با میوه های مختلف استفاده کنید و با فر و یا بدون فر این کیک را تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه کیک ساده کاکائویی با فر و بدون فر

تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۱ پیمانه
وانیل ۱/۲ قاشق چای خوری
روغن مایع ۱/۲ پیمانه
پودر کاکائو ۲ قاشق غذا خوری
ماست ۳/۴ پیمانه
آرد سفید ۱ و ۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه کیک ساده کاکائویی ترد و خوشمزه برای مهمانی با ماست

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس به کمک پیمانه یا یک لیوان اندازه گیری مواد را اندازه کنید. فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. برای پخت بدون فر می توانید از دو روش استفاده کنید، می توانید مواد را داخل قابلمه گرم شده بریزید و یا می توانید مواد را داخل قالب بریزید و کف قابلمه یک رینگ مانند قالب دونات یا الک قرار دهید و قالب را روی آن بگذارید.

 

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه تخم مرغ ها را داخل کاسه شکسته و به همراه وانیل و شکر هم بزنید تا کرمی رنگ شود و حتما بین هم زدن دورگیری کنید و بعد روغن مایع را اضافه کنید و بعد پودر کاکائو را اضافه کنید و مواد را هم بزنید. در ادامه ماست را افزوده و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

 

مرحله سوم: تهیه مایه کیک ساده کاکائویی

آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود. قالب مورد را چرب و آردپاشی کنید و مایه کیک را داخل قالب یا قابلمه بریزید و سه بار سه بار به سطح بکوبید.

 
 

مرحله چهارم: پخت کیک ساده کاکائویی

قالب مورد نظر را داخل فر از قبل گرم شده قرار دهید و برای ۴۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید. برای پخت بدون فر نیز باید شعله پخش کن را برای ۱۵ دقیقه گرم کنید و قابلمه را با دمکنی روی شعله پخش کن قرار دهید و بگذارید تا کیک پخته شود و حتما تا قبل ۳۵ دقیقه درب قابلمه را باز نکنید. کیک را از قالب خارج کنید و با گاناش شکلاتی تزیین کنید.

منبع: پارسی دی
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید