انواع مدل نرده راه پله

نرده های راه پله به جهت ایجاد یک تکیه گاه نصب می شوند تا دست پایدار بماند و از سقوط افراد پیشگیری می کنند. این نوع نرده ها در پله های برقی، راه پله ساختمان ها به منظور بالا و پایین رفتن آسان تر افراد به کار گرفته می شوند.

نرده راه پله یک المان ضروری برای افرادی است که در ساختمان خود پله دارند، این مورد نه تنها از سقوط افراد جلوگیری می کند بلکه به شدت برای دکوراسیون داخلی نیز حائز اهمیت می باشد. در صورتی که نوع نرده و متریال مورد نیاز را برای ساخت آن درست انتخاب کنید به طور قطع جذابیت خاصی به خانه شما خواهد داد. 

نرده های راه پله نه تنها یک عنصر اساسی برای تکمیل نمای راه پله است بلکه یک المان ضروری برای فعال کردن و زیبایی ساختمان نیز محسوب می شود. 

نرده راه پله,نرده راه پله فلزی

نرده راه پله فلزی خاص

چرا باید از نرده راه پله استفاده کنیم؟

امروزه با افزایش جمعیت و ساخت و سازهای آپارتمانی همچنین خانه ویلایی که به شکل دوبلکس ساخته می شوند، باید اتصالاتی وجود داشته باشد تا طبقات را به همدیگر وصل کند و این موضوع یک امر ضروری است. 

از طرفی در برخی از خانه ها راه پله به شکل بدون نرده طراحی می شوند، اما باید برای حفظ امنیت و حفاظت از افراد نصب نرده را یک موضوع تا حدودی اجباری دانست.

اگر در ذهن خود دو راه پله را در نظر داشته باشید که یکی نرده دارد و دیگری بدون نرده است. مسلما پله های نرده دارد بیشتر به مذاق شما خوش می آیند، نیاز به این موضوع در صورتی که در منزل کودک دارید تشدید خواهد شد. 

طراحی راه پله و نرده های آن را به دست معماران و طراحان بسپارید تا با توجه به دکوراسیون داخلی منزل شما بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند. 

شکل و جنس نرده های راه پله باید با سایر اجاز کاملا هماهنگی داشته باشد و با متریال های به کار رفته در دکوراسیون ست باشد. در غیر این صورت یک ناهماهنگی در ساختمان ایجاد می شود که از لحاظ بصری مشکل ایجاد می کند. 

از متریال های مختلفی برای ساختن نرده های پله استفاده می شود، چوب، شیشه، استیل و... از نمونه های این متریال هستند که هرکدام از آنها مزایا و معایبی را به همراه دارند. 

نرده در کدام مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد؟

نرده و مخصوصا نرده های راه پله جزئی از دکوراسیون داخلی و خارجی هر مکانی که قصد داریم از آن استفاده کنیم، محسوب می شود. در اکثر مواقع باتوجه به مکانی که در نظر داریم از نوع خاصی استفاده می شود. برای انتخاب هرکدام از این موارد می توان هدف حفاظتی و زیبایی را مدنظر قرار داد. اصل زیبایی را معمولا برای نرده هایی در نظر می گیرند که داخل خانه قرار دارند.

از نوع ساده تر با شکلی متفاوت برای افزایش امنیت روی دیوارها استفاده می شود، این مورد در داخل شهرها یا خیابان ها به عنوان یک وسیله جدا کننده نیز درنظر گرفته می شود. در این صورت شکل هندسی و ارتفاع متفاوتی دارند. برخی از این حفاظ ها در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین قرار می گیرند و برخی کاملا روی زمین هستند. در صورتی که راه پله های مدنظر شما رد فضای آزاد قرار دارند باید جنس آنها را به گونه انتخاب کنید که تحت تاثیر آب و هوا قرار نگیرند، به همین دلیل از نرده هایی استفاده می شوند که استحکام، مقاومت و زیبایی را داشته باشند.

انواع نرده های راه پله:

نرده چوبی راه پله:

چوب یک متریال طبیعی است که از درختان جنگلی تهیه می شوند، در صنعت معماری و ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده از خصوصیات ویژه ای برخوردار است و به کار گرفتن آن در فضای خانه جذابیت و زیبایی ایجاد خواهد کرد. در صورتی که شما طرفدار روستیک هستید حتما از چوب به عنوان یک عنصر اصلی در فضای خانه استفاده کرده اید؛ در نتیجه از ظرافت و حال خوب ناشی از آن کاملا آگاهید. 

چوب ها کاربردهای گوناگونی دارند و به عنوان یک اصل دکوراتیو در نظر گرفته می شود، این موضوع امروزه بسیار رونق پیدا کرده است، یکی از نمونه های استفاده از چوب در نرده های راه پله است که با توجه به سلیقه فرد و فضای مورد نظر طراحی می شوند. 

نرده راه پله,نرده راه پله چوبی حلقوی

نرده راه پله چوبی حلقوی

نرده راه پله,نرده راه پله چوبی

نرده راه پله چوبی با طراحی خاص

نرده استیل راه پله:

استیل ماده ای بسیار مقاوم است در نتیجه برای ساختن نرده های راه پله انتخابی ایده آل خواهد بود. هدفی که برای نصب نرده در نظر می گیرند ایجاد یک محافظ در برابر سقوط است، استیل با داشتن خاصیت استحکام و دوام بالا برای این هدف بسیار مناسب خواهد بود. 

نرده های استیل مانند نوع چوبی آن نیاز چندانی به مراقبت ندارند زیرا سطح آن با اکسید کرومی پوشانده شده، در نتیجه از خوردگی یا زنگ زدگی دور است. نرده های استیل راه می توان به صورت ترکیبی با شیشه اجرا کرد. 

در طراحی دکوراسیون خانه های مدرن از نرده های استیل استفاده می شود که جلوه ای بی نظیر به فضا می بخشد. مقاومت بالای نرده های استیل در برابر انبساط، انقباض، رطوبت، تابش نور آفتاب، خط و خش از خصوصیات عالی این ماده محسوب می شود، علاوه بر این موضوع با گذشت زمان تغییر رنگ نمی دهد و همچنان جلای خود را حفظ خواهد کرد. برای راه پله های بیمارستان ها گزینه مناسبی هستند زیرا آلودگی را به خود جذب نمی کنند.

نرده راه پله,نرده راه پله اسیتل

نرده راه پله با جنس استیل

نرده راه پله,نرده راه پله استیل خاص

نرده راه پله استیل با طراحی خاص

نرده شیشه ای راه پله:

یکی از متریال های دکوراتیو برای طراحی ساختمان شیشه است، زیرا می تواند شفافیت خاصی به فضا ببخشد. این متریال توانایی عبور نور از خود را دارد به همین دلیل روشنایی زیادی را برای مکان مورد نظر ایجاد می کند. 

شاید شما هم نرده هایی از جنس شیشه را دیده باشید، در ابتدا ممکن است تعجب برانگیز باشد اما زیبا و خاص است. شیشه خاصیت شکنندگی را هم دارد و در برابر ضربه به راحتی می شکند اما باید اشاره کرد که انواع مختلفی از آن در بازار وجود دارد که برای راه پله استفاده می شوند. 

شیشه های نشکن مقاومت بسیاری در برابر تغییرات آب و هوایی و ضربه دارند، به همین دلیل به راحتی نمی شکنند و امنیت را برای ساکنان فراهم خواهند کرد. از جمله شیشه های مناسب برای ساخت نرده راه پله شیشه سکوریت و شیشه لمینت هستند، زیرا در برابر فشار و ضربه مقاوم می باشند.

نرده راه پله,نرده راه پله شیشه ای

نرده راه پله شیشه ای

نرده راه پله,نرده راه پله شیشه و استیل

نرده راه پله ترکیب شیشه و استیل
منبع: سرپوش
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید