ایده برای سفره آرایی

همیشه طرح و مدل ظروف در سفره خیلی به چشم می‌آید، پس شما سعی کنید بهترین و زیباترین ظرف‌های خود را برای مهمانی‌ها استفاده نمایید. تزئین و طراحی سفره اگر با اصول و قواعد خاص آن انجام شود می‌تواند مانند طعم غذا مهم و ضروری باشد.

امروزه در کنار داشتن یک دستپخت خوب، هنر سفره‌ آرایی یا زیباسازی سفره از هنرهای یک خانم کدبانو محسوب می‌شود. شما می‌توانید با در دست داشتن حداقل تجهیزات و امکانات بهترین و مجلل‌ترین سفره‌ها را داشته باشید. هنر سفره آرایی یعنی بتوانید شکل میو‌ه‌ها، سبزیجات و غذاها را طوری تغییر دهید و تزئین کنید که دیدن آ‌ن‌ها، اشتها برای خوردن را دو چندان نماید. تزئین میز غذا و سفره در اکثر مهمانی‌ها و مجالس مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش به حساب می‌آید. تزئین غذا و سفره آرایی این حس را به مهمانان منتقل می‌کند که آن‌ها برای ما مهم هستند و همچنین هنر و سلیقه میزبان را نشان می‌دهد.

ایده و تزئین سفره و میز سرو ناهار برای مجالس و مهمانی

همیشه طرح  و مدل ظروف در سفره خیلی به چشم می‌آید، پس شما سعی کنید بهترین و زیباترین ظرف‌های خود را برای مهمانی‌ها استفاده نمایید. تزئین و طراحی سفره اگر با اصول و قواعد خاص آن انجام شود می‌تواند مانند طعم غذا مهم و ضروری باشد. تمام دقت خود را به کار ببرید تا رنگ‌ها و شکل‌ها را برای هماهنگی و مطابقت با هم در کنار هم بچینید. غذا و دسر و پیش غذاهایی را آماده نمایید که ترکیب رنگ جذابی را با هم بسازند. نکته بسیار مهم دیگر این است که قبل از چیدن غذا ابتدا روی میز را با ایده‌های خلاقانه تزئین کرده و سپس غذا اصلی را روی میز قرار بدهید.   

ایده برای سفره آرایی

چگونه سفر شام و ناهار را خلاقانه تزئین کنیم؟

برای چیدن یک سفره بی‌نظیر و ایده‌آل در قدم اول باید محل قرارگیری غذاها و ظرف‌ها را مشخص کنید. سپس می‌توانید از روش قرینه استفاده کرده و تمام وسایل مهم و ضروری را در دو طرف سفره به صورت یکسان و قرینه قرار بدهید. انجام این کار تزئین سفره ناهار و شام شما را زیباتر و منظم‌تر خواهد کرد. حتماً از بهترین ظرف‌ها برای سفره آرایی بهره بگیرید و سعی نمایید در کنار هر بشقاب از یک دستمال سفره تزئین شده هم غافل نشوید.

ایده برای سفره آرایی

ایده برای سفره آرایی

ایده سفره آرایی برای تشویق کودکان به غذا خوردن

بیشتر کودکان از خوردن غذا اجتناب می‌کنند و در هر وعده غذایی به بهانه‌های مختلف خود را نسبت به غذا خوردن بی‌رقبت نشان می‌دهند. مادران همیشه این دغدغه را دارند که چگونه می‌توانند فرزند خود را مشتاق به خوردن ناهار و شام نمایند. ایده سفره آرایی یکی از بهترین گزینه‌هایی است که مسلماً روی کودکان تاثیر خواهد گذاشت. شما قادر خواهید بود با سلیقه‌ و با صبر و حوصله غذای فرزند خود را با مواد خوراکی به اشکال کودکانه در آورید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های خوراکی را نیز برای جذاب‌تر کردن مورد استفاده قرار دهید.

ایده برای سفره آرایی

ایده برای سفره آرایی

ایده برای سفره آرایی

چگونه سفره برای مهمان به بهترین وجه تزئین کنیم؟ 

شما با داشتن اندکی سلیقه و صبر و حوصله می‌توانید یک میز شگفت‌انگیز را برای مهمانان خود ارائه دهید. تزئینات و سفره آرایی لذت چشیدن دستپخت شما را چندین برابر خواهند کرد و اشتها و ذوق خوردن غذاهای سرو شده برای مهمانان بیشتر می‌شوند. برای میزها یا سفره‌هایی که به شکل مستطیل هستند، شما می‌توانید با قرار دادن گل در وسط عرض‌های مستطیل آن را زیباتر کنید. برای سفره‌های مربع شکل محل قرارگیری گل‌ها را در گوشه‌ها انتخاب نموده و سعی نمایید بلندی شاخه‌ها بیشتر از 20 سانتی‌متر نباشند.

برای سفره آرایی میز مربع شکل اول بشقاب‌های اصلی و پلوخوری را روی میز به فاصله‌های مساوی قرار دهید. سپس به ازای هر بشقاب، یک بشقاب سوپ‌ خوری و یک جفت قاشق و چنگال بگذارید. همچنین بشقاب‌های سالاد را به تعداد افراد در یک گوشه میز و دستمال سفره را در گوشه دیگر میز بچینید. لیوان‌ها را نیز در کنار هر یک از بشقاب‌ها قرار داده و دستمال را تا کرده و داخل لیوان‌ها جای بدهید. برای رمانتیک‌تر کردن محیط و سفره می‌توانید از شمع‌های زیبا نیز استفاده نمایید.

ایده برای سفره آرایی

جمع بندی

شاید متوجه این نکته شده باشید که در وهله اول طعم و مزه غذا هائز اهمیت است. سپس، آن چیزی که فرد را برای خوردن غذا تشویق کرده و اشتهای او را باز می‌کند تزئینات و سفره آرایی سفره خواهند بود. برخورداری از دستپخت خوب و در کنار آن داشتن سلیقه و حوصله برای آماده کردن سفره و میز باکیفیت، هنر یک خانم کدبانو را نشان می‌دهد. تحقیقات روانشناسی ثابت کرده‌اند که نشستن سر سفره‌های رنگین و مرتب با دیزاین متفاوت روح را آرام و استرس و اضطراب را کم خواهند کرد. همچنین میل به خوردن غذای بیشتر در انسان فعال می‌گردد و در نتیجه شما لذت بیشتری از غذا خوردن و زندگی می‌برید.

منبع: رویداد 24
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید