خانه زیبا با کاغذ دیواری مناسب

تا به امروز رنگ‌آمیزی‌های زیبا در خانه افراد باسلیقه به چشم می‌خورد، دیوار‌هایی که هر کدام رنگ جدا و هرکدام به نسبت مکان و دکوراسیون روی دیوار‌ها خورده می‌شد. و حالا کاغذ‌های دیواری کم‌کم جایگزین رنگ‌آمیزی می‌شود.

چرا کاغذ دیواری

یک دلیل عمده جایگزینی کاغذ دیواری با رنگ آمیزی، تنوعی است که در طرح و رنگ کاغذ دیواری وجود دارد و نمی‌توان آن طرح‌ها را به راحتی با رنگ آمیزی ایجاد کرد دلیل دیگر آن این است که تمیز کردن دیوار‌ها راحت تراست (البته اگر از انواع مرغوب استفاده شود) و دیگر اینکه پوشاندن عیوب دیوار‌ها با کاغذ دیواری ممکن‌تر می‌باشد.

کاغذ دیواری خوب

یک کاغذ دیواری خوب به راحتی چسبانده می‌شود، قابل شست و شو و تمیز کردن است، به مرور زمان دچار چروک و کشیدگی نمی‌شود، کاملاً بدون بو و ضد حساسیت است، در مقابل خط و خش مقاومتر است، طرح و رنگ آن در مقابل نور آفتاب و گرما از بین نمی‌رود و در کنار شوفاژ، گاز و بخاری دچار سوختگی و دوده نمی‌شود.

طرح و رنگ مناسب

برای انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب ابتدا باید به طرح و رنگ آن فکر کنیم، که کدام طرح و رنگ مناسب کدامیک از دیوار‌ها می‌باشد. اینکه کجا نیاز به رنگ روشن، کجا نیاز به رنگ شاد و کجا نیاز به طرح‌های ساده‌تر و ... دارد. شما می‌توانید نسبت به دکوراسیون منزلتان و نسبت به سلیقه خود این انتخاب را انجام دهید. استفاده از کاغذ دیواری‌ها در منزل هیچ محدودیتی ندارد شما می‌توانید کل دیوار‌ها را یکدست و یا هر دیوار را یک رنگ انتخاب کنید، می‌توانید فقط یک دیوار خاص را کاغذ کنید مثلاً دیوار پشت تلویزیون را یا دیوار پشت مبلمانتان را، اصلاً می‌شود نصف دیوارهارا کاغذ کرد و یا دو نیمه دیوار را به دو رنگ متفاوت کاغذ کاری کرد.

برای نمونه اگر فرش و مبلمان منزلتان به رنگ قرمز می‌باشد انتخاب رنگ آبی برای دیوار‌ها تخریب کننده می‌شود. بنابر این رنگ و طرحی را انتخاب نمایید که با سبک منزل و زندگیتان هماهنگی داشته باشد. برای اتاق خواب کودکتان کاغذی را انتخاب کنید که با سرویس خواب همخوانی داشته باشد. همچنین اتاق خواب والدین نیز باید با سرویس خواب آن‌ها هماهنگی داشته باشد. اگر در خانه از میز ناهارخوری، میز ال‌سی‌دی یا بوفه و استند استفاده می‌کنید حتماً رنگ و طرح را متناسب با آن‌ها انتخاب کنید. رنگ‌های طلایی و کرم فضای شاد، گرم و صمیمی را به شما می‌دهد و رنگ‌های آبی روشن آرامش را در محیط به عمل می‌آورد که در اتاق‌های خواب کاربرد زیادی دارد. استفاده از از رنگ‌های سبز و زیتونی که نماد طبیعت می‌باشند محیط را جذاب‌تر می‌کنند و رنگ‌های قرمز و شاه توتی را در مکان‌های مهیج بکار می‌برند. اگر سالن کم نور و کوچکی دارید بهتر است از کاغذ دیواری‌های روشن با طرح ملایم و خلوت استفاده کنید البته باید در نظر داشته باشید که اگر رنگ کاغذ دیواری‌های مورد استفاده‌تان متناسب با رنگ کفپوش‌ها و دکوراسیون انتخاب شود فضای منزل بسیار دلنشین‌تر به نظر می‌رسد. اگر سقف منزلتان کوتاه است می‌توانید برای بلند‌تر نشان دادن آن از طرح‌های عمودی استفاده کنید. مسلماً می‌توانید در مورد طرح‌ها و رنگ‌های مختلف از فروشنده‌های کمک بخواهید.

کاغذ دیواری باکلاس

بعد از تعیین شدن طرح و رنگ مناسب دیوار‌ها و اتاق‌ها بهتر است در مورد جنس آن‌ها تحقیق کنیم. مرغوب‌ترین جنس انتخابی کاغذ‌های دیواری ضد آب بودن و تمیز شدن راحت آن با یک دستمال مرطوب است. اکثر کاغذ‌های موجود در بازار ضد آب می‌باشند و فرق آن‌ها در بیشتر و کمتر به کار بردن پارچه یا پی وی سی در ساخت آن می‌باشد. مرغوب‌تر نوع جنس کاغذ دیواری‌ها کاغذی ازست که دارای پوشش وینیل می‌باشد. این نوع کاغذ دیواری‌ها، هم ضد آب بوده و هم دوام بیشتری دارد. البته کاغذ‌های دارای وینیل دو نوع می‌باشند نوع اول که دارای لایه وینیل در پشت کاغذ است که راحتتر از دیوار جدا می‌شود و نوع دوم که دارای پوشش وینیل در سطح آن می‌باشد که مسلماً نوع دوم عمر بیشتری دارد.

کاغذ دیواری و دکوراسیون

اندازه‌های کاغذ دیواری‌ها رولی خریداری می‌شوند و در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند، رول‌ها دارای طول و عرض متفاوت هستند، طول رول‌ها عمدتاً ۴ متر و 5/11 سانتی‌مترند که عرض آن‌ها در برخی نمونه‌ها ۵۲ و در برخی 5/68 سانتی‌متر می‌باشد و انواع عریض‌تر استفاده بیشتری دارد. در هنگام سفارش و خرید رول‌های انتخاب شده بهتر است برای وجود مشکلات احتمالی یک رول اضافه‌تر خریداری نمایید.

زیر سازی مناسب برای دیوار‌های گچی بهترین زیرسازی را برای کاغذ دیواری‌ها به وجود می‌آورند.

منبع: زندگی آنلاین

24

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید