بلیت هواپیما غیرقانونی گران شد

مدیر کل بازرسی و نظارت بر خدمات سازمان حمایت گفت: یک شرکت هواپیمایی به علت گران فروشی بلیط پروازها، ۱۰ میلیارد تومان جریمه شد.

جواد احمدی افزود: در گزارشاتی که چند روز گذشته به ما رسیده است بعضی از شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت را بدون مجوز افزایش دادند.

وی با بیان اینکه قبلا هم تذکرات لازم به شرکت‌های هواپیمایی داده شده بود، گفت: با شرکت‌های هواپیمایی، انجمن شرکت هواپیمایی و سازمان هواپیمایی مکاتبه کردیم که تاکنون پاسخی به مکاتبات ما داده نشده و فرآیند قانونی افزایش قیمت باید طی شود. هنوز مجوز قانونی صادر نشده بنابراین اگر افزایشی صورت گیرد غیرقانونی است و اگر این روند ادامه یابد برخورد لازم صورت می‌گیرد.

مدیرکل بازرسی و نظارت برخدمات سازمان حمایت گفت: اگر در هرمسیری گران فروشی کنند از ضوابط قانونی تخلف کردند چنانچه تبعیتی از هشدار‌ها صورت نگیرد، برخورد می‌شود.

وی افزود: با توجه به رصد‌های صورت گرفته بیشتر شرکت‌های هواپیمایی افزایش غیر قانونی نرخ بلیت داشتند حکمی روی میز من از یک شرکت هواپیمایی است که 10 میلیارد تومان جریمه شده است.

احمدی گفت: سازمان حمایت نقش نظارتی دارد اگر تبعیتی صورت نگیرد به سازمان تعزیرات معرفی می‌شوند و میزان بازدارندگی و تاثیر گذاری به آرا داده شده مربوط می‌شود.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • علی
  0

  قانون کجا بود تو کشور ما رئیسی نیست که باید اسمش رو بگذاریم ترمیناتور . کلا داره نابود میکنه کشور و مردم رو . همین شما به عنوان رسانه تا حالا از این دولت خبری زدی که اثری از رضایت مردم از فقط یک کار این دولت بیسواد نابودگر رو داشته باشه .بودجه سال اینده رو که بروید یررسی کنید از همین الان چهل درصد تورم روی دست ملت گذاشتن با بستن بودجه 40 درصد بیشتر از سال قبل و صد و بیست درصد مالیات مردم رو بیشتر از سال گذشته محاسبه کردن یعنی دو برابر پارسال نیت کردن مالیات از مردم بگیرن تو این وضع با این اوضاع و احوال درامدی مردم . قیمت های دارو را به بهانه قاچاق نشدن افزایش ولی بودجه بخش دارو و درمان و اموزش و پرورش را کاهش داده اند بودجه صدا و سیمای مفت خور بدون بیننده رو بیش از دو برابر و سپاه و بسیج را هم افزایش دو برابری داده اند . اینارو گفتم که بگم قیمت بلیط هواپیما برای مردم متوسط به پایین کشور بی معنیه قشری که تو عمرشون هواپیما سوار نشدن شاید هم نشوند هیچوقت ولی تاکسی اینترنتی را استفاده میکردند وقتی مناسب بود قیمتهای اسنپ و تپسی رو کدوم قانون پیگیری میکنه متوسط قیمت سفرهای کوتاه اسنپ شده حدود 60 تا 70 هزار تومان چرا این رو بررسی نمیکنید . کشور رو به گورستان ارزوهای مردم و جوونا تبدیل کردند .

 • مصطفی
  0

  سلام
  بعد این جریمه چه تاثیری به حال مردم و کسانیکه بلیط خریدندداره ؟