مقصر پنهان مرگ های کرونایی چیست؟

در یک مطالعه جدید از موسسه قلب‌وعروق آمریکا، متخصصان ارتباط بین سبک زندگی ناسالم و مرگ‌ومیر ناشی از کووید- ۱۹ را شناسایی کرده‌اند. محققان دریافتند که خطر بالاتر ابتلا به عفونت شدید کووید- ۱۹ با چاقی، کم تحرکی، دیابت و استعمال دخانیات مرتبط است.

به نقل از ارث، میزان مرگ‌ومیر در ایالات‌متحده به دلیل همه‌گیری بیماری کروناویروس از یک میلیون مرگ ثبت‌شده فراتر رفت.

محققان نوشتند که ارتباط قانع‌کننده‌ای بین رفتارهای سبک زندگی ناسالم و پیامدهای ضعیف‌تر مرتبط با عفونت کووید- ۱۹  توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان داده شده است.

ایالات‌متحده در حال تجربه نه تنها یک بیماری همه‌گیر، بلکه یک سندرم، به ویژه رفتارهای سبک زندگی ناسالم و بیماری‌های مزمن است. این سندرم تقریباً به‌طور قابل‌توجهی به بیش از یک میلیون مرگ‌ومیر که ایالات‌متحده در طول این همه‌گیری تجربه کرده، کمک کرده است.

دکتر کارل لاوی، نویسنده ارشد این مطالعه افزود که کارشناسان مدت‌هاست از ارتباط بین افزایش نرخ مرگ‌ومیر و سبک زندگی ناسالم آگاه هستند و دریافتند کسانی که زندگی کم تحرک با عادات غذایی نامناسب و چندین بیماری مزمن دارند، همیشه بیشتر در معرض پیامدهای منفی سلامت قرار دارند.

نویسندگان مطالعه اظهار کردند که تنها راه مبارزه با سندرمی که در حال تجربه آن هستیم، ترویج سبک زندگی سالم و رفع نیازهای بهداشتی، به ویژه در جوامع محروم است که به‌طور نامتناسبی تحت تأثیر پیامدهای ضعیف مربوط به شرایط مزمن و بیماری کووید- ۱۹ قرار گرفته‌اند.

این مطالعه در مجله Medicine منتشر شده است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید