ساخت ربات انسان نمای تسلا مبتنی بر هوش مصنوعی

شرکت تسلا قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی، یک ربات انسان نما برای خودرو‌های خودران طراحی کند.

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا اعلام کرد، شرکت او قصد دارد یک ربات انسان نما مبتنی بر هوش مصنوعی برای وسایل نقلیه خودران بسازد. به گفته او، تسلا یکی از بزرگترین شرکت‌های طراح ربات است که می‌تواند برای راحتی مشتریان این محصول را تولید کند. 

بن ولف، رئیس و مدیرعامل شرکت رباتیک Sarcos Robotics، گفت: من فکر می‌کنم مدیرعامل اجرایی تسلا، درمورد ساخت ربات‌ها تحقیق کرده و بسیار آگاه است.

سارکوس به خوبی از چالش‌هایی که تسلا ممکن است با آن روبرو شود آگاه است؛ زیرا سارکوس برای مدتی در دهه ۱۹۹۰ روی ایجاد ربات‌های انسان‌نما کار می‌کرد.

ولف می گوید: "هوشمندی و الگوریتم‌هایی که برای ایجاد یک ربات انسان‌نما لازم بود، هنوز وجود نداشت؛ اما او افزود که ایجاد نوع رباتی که تسلا درباره آن صحبت کرد، چالش‌های دیگری نیز وجود دارد.

ربات تسلا

در چند سال گذشته، شرکت Sarcos روی توسعه اسکلت‌های بیرونی رباتیک، مانند Guardian XO، و ربات‌هایی که می‌توانند توسط کاربران انسانی کنترل شوند، تمرکز کرده است.

ولف گفت: تسلا در مورد یک ربات انسان نما صحبت می‌کند که با هوش مصنوعی کار می‌کند. اسکلت بیرونی ما در واقع یک ربات انسان نما است که توسط هوش انسانی کار می‌کند.

سارکوس، هفته گذشته رباتی را ساخت که از راه دور توسط یک اپراتور انسانی کنترل می‌شود. در آینده بلندمدت، این شرکت قصد دارد یک برنامه هوش مصنوعی داشته باشد که بتواند ربات‌های خود  را بپوشاند تا انسان‌ها از قابلیت‌های کنترل خلاص شوند. 

ایلان ماسک

در حالی که ولف با ماسک موافق است که برخی از شباهت‌های اساسی بین وسایل نقلیه خودران و انواع دیگر سیستم‌های رباتیک وجود دارد، و برخی از فناوری‌ها را می‌توان حمل کرد، ربات‌های انسان‌نمای خود ناوبری با مقداری هوش مصنوعی متغیر‌های بسیار بیشتری نسبت به وسایل نقلیه خودران دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید