دستگیری عاملان قتل پدر

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عاملان قتل در شهرک غرب خبر داد.

دستگیری عاملان قتل پدر

 سردار  علی ولیپور گودرزی اظهار کرد:  تابستان سال 1403، مرگ مشکوک مرد میانسالی در غرب تهران از سوی همسایه‌ها به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، گزارش داده شد.

وی عنوان کرد: با اعلام این خبر، تیمی از مجرب‌ترین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ  عنوان کرد:  تیم جنایی به ‌محض اینکه وارد خانه شدند جسد مرد میانسالی را مشاهده کردند که براثر ضربات مهلک چاقو به قتل رسیده بود.

وی گفت:  بررسی‌های اولیه هم نشان می‌داد؛ مقتول که فردی بسیار ثروتمند بوده، تنها زندگی می‌کرده است و آثار سرقت اموال با ارزش از جمله  ارز، لوازم گرانقیمت و خودروهای خارجی در پارکینگ در خانه مورد نظر مشهود است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که مقتول با پسر خود به‌خاطر مسائل خانوادگی اختلافات شدیدی داشته است، در ادامه با کشف این سرنخ مهم، پسر این مرد ثروتمند  خیلی زود هدف تحقیق قرار گرفت اما اظهارات ضد و نقیضی را به زبان آورد که همین کافی بود تا توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ بازداشت شود.

بیشتر بدانید: اعدام مرد همسرکش در زندان مرکزی تبریز/ می خواست به میهمانی برود او را کشتم

وی  افزود: در ادامه مشخص شد پسر جوان به‌خاطر اختلاف‌های خانوادگی اکثر اوقات خارج از تهران زندگی می کرده  ولی چند روز قبل به‌قصد ملاقات با پدرش به تهران آمده است، این درحالی بود که متهم در جریان تحقیقات مقدماتی منکر دیدار با پدرش شده بود که اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی نیز نشان می‌داد پسر جوان ساعت 23 شب حادثه در حوالی خانه موردنظر حضور داشته است.

سردار گودرزی متذکر شد:  پسر جوان که در جریان تحقیقات منکر دیدار با پدر خود بود و پس از مواجهه با مدارک و شواهد موجود به ارتکاب جنایتی هولناک با همدستی دوست صمیمی خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران ابراز داشت:  متهم ماجرا را این‌طور توضیح داد، با پدرم بسیار اختلاف داشتم و تصمیم گرفتم با کمک دوستم او را به قتل برسانم، شب حادثه با اجرای نقشه قبلی وارد خانه‌اش در شهرک غرب شدیم، ابتدا او را هدف ضربات چاقو قرار دادیم و در ادامه با کمربند خفه‌اش کردیم، پس از ارتکاب جنایت برای صحنه‌سازی و گمراهی مسیر پرونده با سرقت مقدار زیادی ارز و خودرو پا به فرار گذاشتیم، قصد داشتم کشور را برای همیشه ترک کنم اما توسط پلیس دستگیر شدم.

وی افزود: به‌دنبال اطلاعاتی که در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت خیلی زود همدست فراری متهم نیز شناسایی و  در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد:  با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفتند.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    اخبار سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد