پایان شیادی 2 تبهکار حرفه ای در مترو تهران

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت سرهنگ علی قاسم پور از دستگیری دو متهم در مترو تهران خبر داد.

پایان شیادی 2 تبهکار حرفه ای در مترو تهران

سرهنگ علی قاسم پور اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ماموران پلیس در مترو در دو عملیات جداگانه موفق به دستگیری یک نفر سارق جیب بر حرفه ای و یک نفر کلاهبرداد حرفه ای با 60 هزار دلار شدند.

 سرهنگ علی قاسم پور رئیس  پلیس پیشگیری  پایتخت عنوان کرد: افسران زبده پلیس مترو، متهم اول را در هنگام جیب بری از یکی از شهروندان مشاهده و شناسایی و او را غافلگیر و حین سرقت  دستگیر  نمودند و چهار دستگاه تلفن همراه مسروقه که به تازگی سرقت نموده بود در بازرسی از وی کشف شد و هر چهار نفر مالباخته شناسایی شدند.

وی افزود: متهم دوم در ایستگاه مترو با رفتار های مشکوک توجه پلیس را به خود جلب کرد که با نزدیک شدن پلیس به متهم جهت بررسی، با رویت ماموران قصد متواری شدن را داشت که با هوشیاری و درایت ماموران بلافاصله دستگیر شد.

سرهنگ قاسم پور افزود: در بازرسی از متهم دوم از کیف او تعداد 600 قطعه اسکناس 100 دلاری تقلبی (60 هزار دلار) کشف شد که متهم اعتراف کرد قصد کلاهبرداری و فروش دلار های تقلبی را در بازار آزاد به افراد کم تجربه و نا آشنا در شناخت ارز خارجی را داشته که با هوشیاری ماموران غافلگیر و دستگیر شد.

سرهنگ قاسم پور در پایان خاطر نشان کرد: متهمان 30 و 32 ساله دارای سابقه کیفری بودند که برای هر دو نفر پرونده تشکیل و به مرجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت به شهروندان توصیه نمود: از خرید و فروش ارز در بازار آزاد و مراکز غیر رسمی و افراد ناشناس خودداری نموده و همچنین شهروندان در هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس در ازدحام جمعیت نسبت به اطراف خود هوشیار و مراقب لوازم قیمتی خود باشند که افراد سودجو و فرصت طلب از غفلت آن ها سو استفاده نکنند.

منبع: رکنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها