کشف 21 هزار جلد کتاب زیرزمینی از چاپخانه

مأموران پلیس امنیت پایتخت از یک چاپخانه در شهرری ۲۱ هزار جلد کتاب که در آن از عنوان جعلی خلیج عربی استفاده شده بود، کشف کردند.

سرهنگ پیام کاویانی، رئیس پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در این باره گفت: مدتی قبل همکاران من در پلیس اطلاعات تهران بزرگ از طریق منابع خبری از فعالیت زیرزمینی یک چاپخانه در محدوده شهرری با خبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی با بیان اینکه در تحقیقات بعدی مأموران پلیس اطلاعات تهران بزرگ مشخص شد که در این چاپخانه کتاب‌های کمک‌آموزشی به زبان عربی و با درج عنوان مجعول خلیج عربی چاپ شده است، گفت: هماهنگی برای انجام عملیات با مقام قضایی انجام شده و مأموران با حضور در محل این چاپخانه تعداد ۲۱ هزار جلد کتاب کمک‌آموزشی به زبان عربی را که در آن از عبارت مجعول خلیج عربی استفاده شده بود، کشف و ضبط کردند.
کاویانی با بیان اینکه در این عملیات پنج نفر دستگیر شدند، گفت: چاپخانه نیز با حکم قضایی پلمب شد.

افراد دستگیر شده نیز تحت بازجویی قرار گرفته که در جریان آن به جرم خود اقرار کردند. همچنین گفتند که قصد داشتند این کتاب‌ها را به کشور عراق ارسال کنند.

رئیس پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه همکاران من موفق شدند کل این شبکه را از مبدأ یعنی جایی که طراحی و چاپ شده و همچنین شبکه انتقال به عراق را شناسایی کنند، گفت: این کتاب‌ها اولین محموله‌ای بود که قصد انتقال آن به عراق را داشتند که خوشبختانه با هوشیاری مأموران مورد شناسایی قرار گرفت.

منبع: ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    کل درامد کشوررا صرف اعراب میکنید اشکال ندارد؟