انهدام باند شاهدان دروغین در دادگستری گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری اعضا و انهدام باند شاهدان دروغین در دادگاه‌های استان گلستان خبر داد.

با هوشیاری حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان یک گروه گسترده سازمان یافته از شاهدان دروغین در گنبدکاووس شناسایی و متلاشی شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اعضای اصلی این گروه ۵ نفرند که ۴ نفر دستگیر شده اند و یک نفر تحت تعقیب است.

حیدر آسیابی افزود: این افراد یک گروه ۸۰ نفره را سازماندهی کرده بودند که با حضور در دادگاه ها و دادسراهای سراسر استان ، در ازای دریافت پول به نفع یکی از طرفین دعوی، شهادت دروغ می‌دادند.

وی گفت: این باند سازمان یافته زمانی لو رفت که کارشناسان حفاظت و اطلاعات استان در رصد راهروی دادگستری و محوطه بیرونی دادگستری گنبدکاووس به رفت و آمد چند نفر که به عنوان شاهد در یکی از پرونده‌ها حاضر شده بودند، مشکوک شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: بررسی های بیشتر ، کارشناسان حفاظت استان را به این گروه سازماندهی شده رساند که بسته به نوع پرونده ها تا ۱۲۰ میلیون تومان پول می گرفتند و شهادت دروغ می‌دادند.

آسیابی تاکید کرد: یکی از سردسته های این گروه هم با این ادعا که در دادگستری نفوذ دارد ، پول بیشتری از طرفین پرونده می گرفت.

وی ادامه داد: پرونده متهمان در شعبه سوم بازپرسی دادسرای گنبد در حال رسیدگیست.

آسیابی در ادامه از اقدامات ویژه حفاظت و اطلاعات دادگستری استان برای برخورد با کاچاق کن ها و شاهدان دروغ هم در استان خبر داد و گفت: برای تسهیل در شناسایی این متخلفان، نیروهای ویژه حفاظت و اطلاعات در همه حوزه های قضایی استان مستقر می شوند.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • داریوش
    0

    چیز عجیبی نیست تو شیراز حتی به راحتی مثل آب خوردن طرف شاهد دروغ پولی می آره .جالب تر از آن که طرف برادر یا قوم خویش میاره به عنوان شاهد.دادسرا یا دادگاه به این چیزا توجه نمی کنه.با همین چیزا برای برادر من و اهالی یه محل یه شخصی بالغ بر چند تا پرونده درست کرده .به خاطر بی عدالتی وسواد کم قضات این شخص کارشو جلو برده .پول چیزای دیگری رو از با حقه ازمردم گرفته.می گویید گلستان اینجوری .