جزئیات تازه از مرگ شیلر رسولی

مرد متجاوز به شلیر رسولی در حین فرار از پشت بام به منزل همسایه دیگر رفته و دو خانم دیگر را نیز به گروگان گرفته بود و خواسته از آنان نیز سوءاستفاده کند.

لیلا آژیر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان با بیان اینکه از روز نخست این حادثه با دستور استاندار در جمع این خانواده داغدیده حاضر و پیگیر پرونده آن هستیم، اظهار کرد: آن مرد متجاوز پس از آنکه  شلیر رسولی  خودش را از پنجره به پایین پرت کرده بود، در حین فرار از پشت بام به منزل همسایه دیگر رفته و دو خانم دیگر را نیز به گروگان گرفته بود و خواسته از آنان نیز سوءاستفاده کند.

وی با اشاره به اینکه دادستان مریوان قول داده که این پرونده را سریع بررسی و تعیین تکلیف کند، گفت: استاندار، رئیس‌کل دادگستری استان و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز پیگیر این موضوع بوده و خواسته همه مسئولان و مردم تسریع در روند بررسی پرونده و اعدام این فرد اراذل و اوباش است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان با اذعان به اینکه خانواده شلیر رسولی وضعیت روحی و روانی خوبی ندارند و فرزندانشان شاهد این ماجرا بودند، تصریح کرد: این خانم بخاطر حفظ آبرو، خود را از پنجره به پایین پرتاپ کرده بود و نباید حقش ضایع شود. همسایه‌ها پس از اطلاع از این حادثه به‌خاطر ترس از گوران قادری، جرأت نکرده بودند جلو بیایند و اجازه ندهند چنین اتفاقی بیفتد چراکه او اسلحه، چاقو و اسپری فلفل داشته است.

وی با بیان اینکه این مرد متجاوز حین فرار سه تیر به سمت مأموران نیروی انتظامی شلیک کرده است، عنوان کرد: هم‌اکنون پرونده قضائی در مریوان در حال بررسی است.

آژیر با ابراز تأسف از اینکه رسانه‌های معاند نظام نیز همانند همیشه دنبال سوءاستفاده و حواشی هستند، ابراز داشت: به مردم این اطمینان را می‌دهیم که همه مسئولان خود پیگیر این پرونده هستند.

"سلام شهیدی"، همسر شلیر رسولی نیز به جزئیاتی از این حادثه پرداخته و با بیان اینکه این رخداد، مصیبتی بزرگ و ناراحت‌کننده نه تنها برای خانواده خودم، بلکه تمام کردستانی‌هاست گفت: از 2 روز قبل از این واقعه با برادر خانمم برای کارگری ساختمانی و تأمین خرج و مخارج زندگی به عراق رفته بودم. صبح همان روزی که همسرم خود را از پنجره خانه همسایه‌مان به پایین پرت کرده بود، از ماجرا با خبر شدم و دنیا روی سرم خراب شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چطور این اتفاق برای همسرتان رخ داد؟ افزود: من و همسرم اهل روستای چشمیدر سروآباد هستیم اما در مریوان زندگی می‌کنیم، همسایه روبه‌رویی ما مردی به اسم گوران بود. او و همسرش در خانه‌ای 3 طبقه زندگی می‌کردند و ما هم در یک خانه یک طبقه ویلایی، شب حادثه ساعت 1:30 دقیقه بامداد آن مرد زنگ خانه‌ام را می‌زند و به همسرم گفته بود بیائید به زن باردارم که در حال مرگ است، کمک کنید تا به بیمارستان برسانیم.

شلیر نمی‌رود و می‌گوید بچه‌هایم خواب هستند نمی‌توانم، اما پس از سه بار زنگ زدن و گریه و التماس کردن زیاد، می‌گوید اگر باور ندارید بچه‌هایت را هم با خودت بیاور.

شهیدی ادامه داد: همسرم با بچه‌هایم به قصد کمک به همسر گوران به خانه روبه‌رویی می‌رود که پس از ورود شلیر به خانه، آن مرد بچه‌هایم را به بیرون هول می‌‌دهد و درِ خانه را می‌بندد و پسرم پس از آن شروع به کوبیدن درب می‌کند.

شلیر بی‌خبر از آن‌که آن مرد قصد تعرض دارد می‌پرسد که خانمت کجاست که او در را قفل کرده بود و همسرم از ترس جان و آبرو، به سمت پنجره رفته و آن را باز کرده و با سر و صدا درخواست کمک و سپس خود را از پنجره به داخل کوچه پرت می‌کند.

وی با بیان اینکه پسرم همچنان داخل کوچه شاهد و به در می‌کوبد تا شاید بتواند آن را باز کند، مدعی شد: پس از سر و صدا همسایه‌ها به داخل کوچه می‌آیند. چند دقیقه پس از حادثه آمبولانس می‌آید و او را به بیمارستان می‌برند که متأسفانه پس از یک هفته به دلیل ضربه مغزی، فوت کرد.

وی با تأکید بر اینکه گوران باید به اشد مجازات برسد، تصریح کرد: درخواست نه تنها من و خانواده‌ام، بلکه همه مردم اعدام این مرد متجاوز است.

شهیدی در پاسخ به این سؤال که آیا مسئولان سراغی از شما گرفته‌اند؟ گفت: به‌جز سردار حسینی فرمانده سپاه کردستان، مشاور استاندار و نماینده معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان، هیچ کسی از مسئولان شهرستانی سراغی از ما نگرفته‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که درباره گوران بگویید، چقدر او را می‌شناسید؟ ابراز داشت: همسایه روبه‌رویی ماست اما اراذل و اوباش و پرونده و سابقه دار است.

چاقوکش و اسلحه دارد. روز بعد از این حادثه مردم مریوان که از این ماجرا عصبانی شده بودند به خانه گوران حمله کردند و شیشه همان پنجره‌ای که همسرم از آنجا سقوط کرد را شکستند و می‌خواستند خانه را آتش بزنند، اما ما اجازه ندادیم و همه‌چیز را به قانون سپرده‌ایم.

همسر این بانو با بیان اینکه گوران توسط پلیس و اکنون در زندان مریوان است، تأکید کرد: ضمن قدردانی و دلجویی از همه مردم شریف استان به ویژه همشهریانم در مریوان، از مسئولان قضایی کردستان انتظار داریم که هر چه سریع‌تر این پرونده را بررسی کرده و آن مرد به اشد مجازات برسد و اجازه ندهند حقمان ضایع شود.

منبع: رکنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 8
 • ناشناس
  15

  حجاب کافی نداره
  اگه این خانم کرد به خاطر حفظ حیا کشته نمیشد ممکن بود بخاطر بی حجابی! کشته بشه

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   برو به جای این چرندیات به فکر خانواده ات باش
   بیشتر منفعت داره برات....

 • ناشناس
  1

  این زن پاکدامن و نجیب و وفادار، سزاوار ستایش است نه بعضی‌ها....

 • ناشناس
  7

  چرا وضعیت اقتصاد ایران تا این حد گند هست که شوهر این مرحومه برای کارگری به کردستان عراق میره و بالای سر زن و بچش نیست که چنین اتفاقی بیفته، مسئولان و حاکمان ۶ کلاس سواد دار ما کی میخواهند از رو بروند

 • ناشناس
  1

  خانم لیلا آژیر خفه شو

 • کوروش اقدمی
  0

  کاملا معلومه که اکثر اونایی که برای خبر فوری نوکری میکنن و پیام میزارن همون از خدا بیخبران و پیردخترها و پیر پسرهای آلبانی نشین هستن
  میگید نه برید خبر خانم امینی رو بخونین که چجور دارن خودشونو جرررر میدن

 • ...
  0

  خبر مرگ خانم رسولی به داغی خبر مرگ و نقشه شوم مهسا امینی و دوستان از کشور گریختشون نیست.مهسا امینی یه ندا اقا سلطان دومه .اون هم مثل ندا اقا سلطان فکر میکرد فقط قراره یه نقش کوتاه بازی کنه و بعد پولشو بگیره ،ولی نمی دونست همدستاش نقشه قتلشو کشیدن و مُردش بدردشون میخوره نه زندش.

 • ...
  0

  وقتی میبینی چه کسایی دارن سنگ مهسا امینی رو به سینه میزنن میفهمی که چقدر حق باهاش بوده.
  .ربع پهلوی
  .جلاد مریم رجوی
  .علی کریمی
  .اسحاق جهانگیری
  .اصغر فرهادی
  .اسرائیل به فارسی
  و ...

  توهین بی شرمانه مادرش به حضرت فاطمه هم بماند.