هشدار سیل در تهران برای امروز و فردا/ نه کوه بروید نه کنار رودخانه

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به رشد قابل ملاحظه ابرهای همرفتی و فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید در مناطق شمالی به ویژه ارتفاعات استان تهران خبر داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از رشد قابل ملاحظه ابرهای همرفتی و فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید، در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ از چهارشنبه تا پنجشنبه ( ۱۲ و ۱۳ مردادماه) در مناطق شمالی به‌ویژه ارتفاعات استان تهران خبرداد.

بر اثر این مخاطره جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی بعضی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، رخداد صاعقه، احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید لحظه‌ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی، اختلال در آمد و شد به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی امکان شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنایع و بخش‌های مختلف کشاورزی و وزش باد شدید در نواحی جنوبی و غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش آسیب‌ها و خسارات، خودداری از تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد، مستحکم سازی سازه‌های موقت مانند پوشش گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و آمادگی دستگاه‌های اجرایی مانند نیروهای امدادی، راهداری، شهرداری، وزارت نیرو و غیره جهت مقابله با بحران را توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود.

هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

منبع: عصر ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • ناشناس
  0

  خدا لعنت کند مسئولانی را که احازه ساخت چند طبقه روی لبه بلندی های فشم و شمشک و دربند سر را داده اند متری خداد تومان میفروشند و کسی جرات نمیکند نزدیک آنها زندگی کند

  نظرات شما -
  • هدا
   0

   سازندگان نیاز به اجازه مسئولان ندارند چون با هم شریک هستند . والا مردم عادی اگر حتی یک چاله نیم متری هم حفر کنند گرفتار مامورین شهرداری ، منافع طبیعی شده و حتی کار به ریاست جمهوری می کشد .

 • ناشناس
  0

  چهار طبقه خانه مدل بُاز بفروش کلاهبردار با باج دادن به شهردارئ بی جواز ساخت و بالا کشید.اینا دست مافیا را از پشت میبندند و دستشان ور یک کاسه است

 • دانیال
  0

  مملکت دزدا زندگی کنی و دزد نباشی فقط اذیت میشی یا باید هر جور شده بری یا باید دزد بشی تو ام نمیشه تو جهنم زندگی کرد و فرشته موند!