شبکه خبری سی‌ان‌ان:

ارتش اسرائیل برای حمله تمام‌عیار به رفح بسیج شده است

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد: به باور دولت واشنگتن، رژیم صهیونیستی آنقدر نیرو در شهر رفح متمرکز کرده که احتمال اجرای یک حمله زمینی تمام‌عیار را در روزهای آتی قوت می‌بخشد.

 ارتش اسرائیل برای حمله تمام‌عیار به رفح بسیج شده است

این رسانه آمریکایی گزارش داد: تعداد سربازانی که اسرائیل در رفح مستقر کرده به مقداری رسیده که این می‌تواند در روزهای آتی حمله تمام‌عیار زمینی خود به این شهر را آغاز کند.

با این حال، باتوجه‌به درخواست «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی برای خودداری از حمله زمینی تمام‌عیار به رفح، سی‌ان‌ان گزارش داد کارشناسان آمریکایی نمی‌دانند آیا این حمله واقعا اتفاق خواهد افتاد یا نه، زیرا این کار به‌نوعی سرکشی در مقابل خواسته آمریکا خواهد بود.

همچنین بر اساس این گزارش، دولت آمریکا نگران این مسئله است که رژیم صهیونیستی هنوز هیچ طرح قابل‌قبولی برای وضعیت غزه پس از جنگ ندارد و در عین حال به دنبال دستیابی به اهداف خود در جنگ است.

یکی از منابع سی‌ان‌ان با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از فلسطینیان خواسته رفح را تخلیه کنند، هشدار داد که این رژیم هنوز زیرساخت‌های لازم برای تامین غذا، نیازهای بهداشتی و سرپناه لازم برای فلسطینیان را تدارک ندیده است.

رژیم صهیونیستی با طرح این ادعا که رهبران حماس در رفح پنهان شده‌اند، حمله به این شهر را گامی اجتناب‌ناپذیر برای دستیابی به اهداف نظامی خود عنوان کرده است.

با این حال، «کرت کمبل» معاون وزارت خارجه آمریکا در روز دوشنبه به صورت علنی گفت بر اساس ارزیابی‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در برابر حماس در غزه به «پیروزی کامل» دست یابد.

جامعه بین‌المللی نیز با حمله به رفح مخالف بوده و نتیجه آن را فاجعه‌ای انسانی برای فلسطینیان ساکن این شهر می‌داند. در هفت ماه گذشته رژیم صهیونیستی بخش اعظم باریکه غزه را تخریب کرده و بیش از یک میلیون فلسطینی در این شهر پناه گرفته‌اند.

63021287اردوگاه آوارگان فلسطینی در رفح

۱۰ پزشک آمریکایی در غزه گیرافتاده‌اند

رژیم صهیونیستی در حالی برای حمله تمام‌عیاربه رفح تدارک می‌بیند که محاصره این شهر و اشغال گذرگاه مرزی رفح با مصر باعث شده چندین پزشک داوطلب از جمله ۱۰ پزشک آمریکایی در بیمارستانی در نزدیکی رفح گرفتار شوند. از سوی دیگر، از آنجا که رژیم صهیونیستی اجازه ارسال کمک‌های دارویی را به غزه نمی‌دهد، این پزشکان نمی‌توانند بیماران خود را مداوا کنند.

به گزارش واشنگتن‌پست، این پزشکان قرار بود روز دوشنبه پس از دو هفته استقرار در بیمارستانی در خان یونس، از گذرگاه رفح وارد مصر شده و غزه را ترک کنند، اما حالا می‌گویند مشخص نیست چه زمانی بتوانند از مرز عبور کنند. رژیم صهیونیستی از هفته گذشته کنترل گذرگاه مرزی رفح را در دست گرفته است، گذرگاهی که در ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه نقش مهمی داشت. این رژیم همچنین در روز دوشنبه یکی از کارکنان سازمان ملل متحد را که با خودروی حامل پرچم این نهاد بین‌المللی در مسیر بیمارستان بود، هدف قرار داد.

«مونیکا جانسستون» پزشک آمریکایی که به صورت داوطلبانه به غزه آمده، به واشنگتن‌پست گفت: «در حال حاضر در غزه گیرافتاده‌ایم. هیچ راه امنی به خارج (از غزه) نیست و هیچ محموله کمکی هم وارد نمی‌شود.»

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • ناشناس
  3

  یه طرفه شده جاده بیا با آخرین سرعت!!!
  تکلیف همه را روشن کن به امید خدا، ،،،

 • رابی
  6

  عزیزان حماس بروند غسل کنند که حوری های منتظرشون هستند.البته حوری های اونجا دوجنسه هستند .😅😁🤣

 • ناشناس
  2

  دست خدا بهمرات

 • ناشناس
  6

  حماس نابود شد . حالا نوبت حزب اللاه لبنانه

 • ناشناس
  4

  چادر هايشان از زلزله زده هاي ايران از هتل هم بالاتر هستند

 • ناشناس
  4

  آره بابا ، بزن این انگلهای مفتخور خاورمیانه را نیست و نابود کن تا خاورمیانه یه نفس راحت بکشه .

 • ناشناس
  1

  حماس باید از سوراخها بیرون بیاید و مردومردانه کشته شوند در را غزه

 • فرخ ولی زاده
  1

  سلام.بهتر است به جای کلمه بسیج از کلمه (آماده و...)استفاده کنید

 • برادر شهید
  1

  فکر نکنم کسی در دنیا مثل بنیامین نتانیاهو مرد باشه بگه میزنم میزند))وقتی د ر تمام دنیا یک رییس جمهور یا یک نخست وزیری تمام نیروهای ارتش خو دش زا برای نابودی اسراییل بکار نمی گیرا خوب معلومه اسراییل پررو میشه دیگه فکر نکنم چند نفری دیگه مونده باشند کلک انها را هم بکن وبعد خلاص حالا سرزمین خودت هست حدلا خدنه میسازی یا تو ان زمین سیر وباقلا میکاری سعی کن یکسال نشده همه شون را بفرستی ان دنیا ((ختی ایران هم با انهمه دبدبه وکبکبه اش چاار تا نیرو نفرستاد این دیگه چه جور دنیاییه والله خودم موندم ومغزم سوت میکشه ای تف به این دنیا که اقای انتو نیو گوترش رییس سازمان ملل متحد باشل اول باید اونو نابود کرد که حقشه حتی یک قدم مثبت واسه ازاد سازی غزه بر نداشت

 • عمار .
  2

  به نام خداوند جان و خرد : جمیع مقاومتهای اسلامی سر تا سر جهان اسلام ناب محمدی ص هم باید بسیج شوند برای حمله و ورود به فلسطین اسلامی اشغال شده توسط رژیم جعلی منحوس خبیث جنایتکار اشغالگر متجاوز تروریستی کودک کش نسل کش مظلوم کش بی دفاع کش بیمار کش اسیر کش صهیونیستی . والسلام و صلوات التماس دعا .

 • سعید
  0

  حذف حماس و امثالهم یعنی حذف بخشی از هزینه های جیب مردممظلوم و رنج کشیده ایران از چاه نفت

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها