شرط برقراری آتش‌بس در غزه از نظر بایدن

رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه علی‌رغم تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، موضع مغرضانه خود را به نفع اشغالگران تکرار کرد.

شرط برقراری آتش‌بس در غزه از نظر بایدن

جو بایدن در جریان یک کارزار انتخاباتی شرایط به دست آمدن یک توافق آتش‌بس بین حماس و صهیونیست‌ها را مطرح کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بایدن در جریان یک رویداد جمع آوری کمک مالی که در خارج از سیاتل در خانه یکی از مدیران سابق مایکروسافت برگزار شد، پس از اجتناب از بحث در مورد این موضوع در سه موقعیت مشابه در روز جمعه، با نادیده گرفتن اینکه اشغالگران باعث شکست در مذاکرات قاهره شده و پیشنهاد اخیر آتش‌بس که مورد تایید حماس بود را نپذیرفتند، گفت: اگر حماس گروگان‌هایی را که در نوار غزه نگه داشته است آزاد کند، فردا آتش‌بس ممکن است.گفت: «اگر حماس گروگان‌ها (اسیران) را آزاد کند، فردا آتش‌بس برقرار خواهد شد.»

او به جمعیتی متشکل از ۱۰۰ نفر گفت: «اسرائیل گفته که این به حماس بستگی دارد اگر این کار را انجام دهد آتش‌بس از فردا آغاز می‌شود.»

بایدن از اشغالگران و نخست وزیر بنیامین نتانیاهو که توافق آتش‌بس را به شکست کشانده، انتقاد نکرد.

رئیس جمهور آمریکا این موضوع را پس از آن مطرح کرد که روز چهارشنبه با ابراز تأسف از کشته شدن غیرنظامیان توسط بمب‌های آمریکایی، به رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورت حمله نیروهایش به شهر رفح در جنوب نوار غزه، ارسال گلوله‌های توپخانه و سایر تسلیحات به این رژیم را متوقف خواهد کرد.

بایدن در یک مصاحبه تلویزیونی با سی ان ان گفته بود: «اگر آنها به رفح حمله کنند، سلاح‌هایی را که برای مقابله با شهرها استفاده می‌شود، در اختیار آنها قرار نمی‌دهم.»

حماس و اشغالگران با وجود دورهای مکرر مذاکرات غیرمستقیم تاکنون نتوانسته‌اند به توافق آتش‌بس دست یابند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • ناشناس
  0

  ای بایدن بی عقل! گروه حماس در حمله ۷ اکتبر برای چی اسرائیلی ها را به گروگان گرفته است؟! به گروگان گرفته تا اسیران فلسطینی را آزاد کند. آنوقت تو انتظار داری با دادن حدود ۳۵ هزار کشته و ۷۸ هزار زخمی و میلیاردها دلار خسارت بدون آزاد کردن اسیران خود، گروگانهای اسرائیلی را آزاد کند؟!!!

 • ناشناس
  0

  آخه این بیگناهان غیر نظامی مگر حق زندگی در کشور شأن را ندارند...آخه چرا آوارگی و .... خدا یا کمکشان بفرما

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها