واکنش جنبش حماس به کشف گور جمعی در خان یونس

جنبش حماس به کشف گور جمعی در مجتمع پزشکی ناصر در خان‌یونس که گفته می‌شود پیکر ده‌ها شهید در آنجا دفن شده است، واکنش نشان داد.

واکنش جنبش حماس به کشف گور جمعی در خان یونس

جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: گور جمعی جدیدی که در مجتمع پزشکی ناصر کشف شد و پیکر ده‌ها شهید با سن‌های مختلف در آن پیدا شد که توسط رژیم اشغالگر به قتل رسیده و با لودرها در زیر محوطه این مجتمع دفن شده بودند، به دیگر گورهای جمعی اضافه می‌شود که در محوطه‌های بیمارستان‌ها پیدا می‌شود. این جنایت مجددا میزان جنایت‌های شنیع ارتش اشغالگر را فاش می‌کند و سوالاتی را درباره سرنوشت هزاران فلسطینی که بعد از عقب نشینی رژیم فاشیست اشغالگر از مناطقی در غزه همچنان مفقود هستند، ایجاد می‌کند.

طبق گزارش شهاب، در بیانیه حماس آمده است: اگر حمایت نامحدود سیاسی و نظامی دولت جو بایدن از این رژیم فاشیست نبود، جنایت‌های هولناک ارتش جنایتکار و عملیات قتل غیرنظامیان بی‌گناه در بیمارستان‌ها، مراکز و پناهگاه‌ها و محله‌های مسکونی ادامه نمی‌یافت.

پیش از این اسماعیل الثوابته، مدیر کل دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه گفت: «رژیم اشغالگر گوری را در داخل دیوارهای مجتمع پزشکی ناصر برای مخفی کردن جنایت‌های خود ایجاد کرده بود. ما پیش‌بینی می‌کنیم که حدود ۷۰۰ شهید در گورهای جمعی در داخل مجتمع ناصر باشند.»

سخنگوی دفاع مدنی در غزه نیز گفت: «بیش از ۱۵۰ شهید و حدود ۵۰۰ مفقود در کشتار خان یونس پس از عقب‌نشینی اشغالگران پیدا شدند. بسیاری از مردم نوار غزه ناپدید شده‌اند و نمی‌دانیم بازداشت شده‌اند یا در زیر زمین دفن شده‌اند.»

وی افزود: «۲۰۰۰ فلسطینی بعد از عقب‌نشینی اسرائیل از مناطق مختلف غزه ناپدید شده‌اند. اشغالگران به صورت برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک اقدام به ربودن ساکنان غزه کرده‌اند. اشغالگران ده‌ها جسد را قبل از عقب‌نشینی از هر منطقه‌ای دفن کرده‌اند. برخی اجساد تبدیل به خاکستر شده‌اند و سازمان‌های بین‌المللی باید نوع سلاح استفاده شده را بررسی کنند.»

از سوی دیگر وزارت بهداشت غزه اعلام کرد تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ به ۳۴ هزار و ۹۷ شهید و ۷۶ هزار و ۹۸۰ مجروح رسیده است. رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت پنج کشتار در نوار غزه مرتکب شد که ۴۸ شهید و ۷۹ زخمی بر جای گذاشته است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها