قدردانی وزیر جنگ اسرائیل از بایدن به خاطر تصویب طرح کمک نظامی به تل آویو در کنگره

در پی تصویب طرح کمک نظامی به اسرائیل در کنگره آمریکا، وزیر جنگ این رژیم یوآو گالانت امروز یکشنبه از حمایت «تزلزل ناپذیر» رئیس‌جمهور جو بایدن از تل‌آویو تشکر کرد.

قدردانی وزیر جنگ اسرائیل از بایدن به خاطر تصویب طرح کمک نظامی به تل آویو در کنگره

«در حالی که اسرائیل با تهدیدهایی در هفت جبهه از جمله ایران مواجه است، ایالات متحده آمریکا در کنار اسرائیل ایستاد». این بخشی از پیام تشکر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خطاب به جو بایدن است که در کانال 12 تلویزیون اسرائیل منتشر شد.

وی تنها چند ساعت پس از آنکه رئیس‌دفتر سیاسی حماس اسماعیل هنیه  گفت که موضع واشنگتن درباره گزینه حمله تل‌آویو به رفح فریبکارانه است و مردم فلسطین در دام تقسیم نقش‌ها میان آمریکا و اسرائیل نمی‌افتند، این اظهارات را به زبان آورد تا مهر تاییدی بر اظهارات هنیه بگذارد. گالانت به صراحت گفت که بابت «حمایت تزلزل‌ناپذیر بایدن» از اسرائیل تشکر می‌کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده، شنبه یکم اردیبهشت با حمایت گسترده هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه با طرح کمک نظامی 26.4 میلیارد دلاری برای اسرائیل موافقت کرد.

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل بنیامین نتانیاهو این اقدام را نشانگر حمایت قوی هر دو حزب اصلی آمریکا از اسرائیل دانست. وزیر خارجه این رژیم یسرائیل کاتز نیز این اقدام را پیامی قوی برای دشمنان اسرائیل دانست و گفت که تصویب این طرح موید «روابط نزدیک و مشارکت راهبردی اسرائیل و آمریکا» است.

انتشار خبر تصویب طرح کمک نظامی میلیارد دلاری آمریکا به رژیم اسرائیلی در کنار علنی شدن قصد ایالات متحده برای تحریم یک گردان از ارتش رژیم صهیونیستی «به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری»، مواضع فریبکارانه واشنگتن در قبال فلسطین را بیش از پیش روشن می‌کند.

وبگاه «آکسیوس» به نقل از سه منبع آمریکایی آگاه گزارش کرده که وزیر خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن ظرف چند روز آینده، تحریم‌هایی را علیه گردان «نیتسح یهودای» اعلام می‌کند تا تنها این گردان از ارتش رژیم اشغالگر از دریافت هرگونه کمک نظامی یا آموزش نظامی ایالات متحده منع شود.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
 • ناشناس
  0

  باید از ایران تشکر کنه !!!
  نه از امریکا .
  از بابت خیلی چیز ها باید از ایران تشکر کنه.
  ملقی شدن قطعنامه‌ها بر علیه اسرائیل!!!!.تصویب کمک امریکا به اسرائیل.!!! توقف اعتراضات جهانی به جنایات اسرائیل.!!! آزادی ارسال سلاح به اسرائیل که به خاطر جنایاتش در غزه ممنوع شده بود!!!!
  از همه مهمتر طرح دو کشوری بود که جهانیان حامی آن بودند و اسرائیل به شدت مخالف بود.
  و پس از حمله ایران به فراموشی سپرده شد.
  از بابت همه اینها باید از ایران تشکر کنند.
  بی شرفها با نقشه کار کردن.
  طبیعی بود که وقتی به سفارت ایران حمله کردند .
  ایران این تجاوز رو بدون پاسخ نمیزاره .
  بعد از آب گل آلود چه نهنگی صید کردند.
  اینا دنیا رو به آشوب کشیدن . چون خودشون رو برتر میدونن. جنایت کارهای بی شرف بچه کش

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها