استقبال وزیر خارجه روسیه از توافق ایران و عربستان

وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان از توافق حاصل شده بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دوجانبه استقبال کرد.

در این تماس تلفنی که دوشنبه شب انجام شد، حسین امیرعبداللهیان و سرگئی لاوروف وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه روسیه در این گفت و گوی تلفنی از توافق حاصل شده بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط فیمابین استقبال کرد.

طرفین در خصوص موافقتنامه جامع همکاری های بلندت مدت آخرین دیدگاه های خود را مورد توجه قرار دادند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه همچنین در خصوص برگزاری نشست چهار جانبه ( ایران، روسیه، ترکیه و سوریه)  به منظور حل مشکلات فیمابین سوریه و ترکیه رایزنی و تبادل نظر کردند.

آخرین تحولات صحنه اوکراین از دیگر موضوعات مورد گفت وگوی دو وزیر امور خارجه بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه تمرکز بر راه حل سیاسی و  گفتگو را مورد تاکید قرار داد .

تحولات مرتبط با همکاری های فنی جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی محور دیگر گفت وگو و تبادل نظر تلفنی بین امیرعبداللهیان و لاوروف بود.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید