آمریکا، بریتانیا و فرانسه در بیانیه‌ای:

ایران هنوز از موقعیتی که برای احیای برجام ایجاد شده، استفاده نکرده است

آمریکا، بریتانیا و فرانسه در بیانیه‌ای اظهار داشتند که ایران هنوز از موقعیتی که برای احیای برجام ایجاد شده، استفاده نکرده است.

به گزارش بی بی سی، آمریکا، بریتانیا و فرانسه در بیانیه‌ای در آغاز دهمین کنفرانس بازنگری ان‌پی‌تی بار دیگر تاکید کرده‌اند که ایران «هرگز نباید سلاح هسته‌ای بسازد».

در این بیانیه ابراز تاسف شده که «با وجود تلاش‌های فشرده دیپلماتیک، ایران هنوز از موقعیتی که برای از سرگیری اجرای کامل برجام ایجاد شده، استفاده نکرده است.»

این سه کشور از جمهوری اسلامی خواسته‌اند که به طور کامل به توافق هسته‌ای و قطعنامه مرتبط با آن در شورای امنیت سازمان ملل برگردد.

آمریکا، بریتانیا و فرانسه همچنین از ایران خواستند که «فورا به سوالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده احتمالی در چارچوب توافق ان‌پی‌تی پاسخ دهد».

پیش از آن جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هم در بیانیه‌ای به مناسبت آغاز کنفرانس بازنگری در ان‌پی‌تی به مذاکرات احیای برجام اشاره کرد و گفت «ما طرحی برای بازگشت کامل و دو جانبه به 'برنامه جامع اقدام مشترک' (برجام) تهیه کرده‌ایم که تضمین می‌کند که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نخواهد کرد.»

منبع: انتخاب
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • نعمت محمدی هستم
    0

    بریتانیایعنی چه مثلآ ن بگید بریتانیا قوی میشید فعلا ن که درمقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درمانده شدید