فرانسه: در صورتی که در وین با ایران توافق حاصل نشود، وارد بحران خواهیم شد

وزیر امور خارجه فرانسه شامگاه جمعه در کنفرانس خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: در صورتی که در وین با ایران توافق حاصل نشود، وارد بحران خواهیم شد.

«ژان ایو لودریان» شامگاه روز جمعه درباره مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین اتریش به اظهار نظر پرداخت.

وی که در کنفرانس خبری مشترک با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صحبت می‌کرد، گفت:‌«اگر روند مذاکرات وین با کُندی کنونی ادامه یابد و ایران همچنان به غنی سازی اورانیوم بپردازد، هیچ چیزی برای مذاکره باقی نمی‌ماند». 

لودریان در ادامه مدعی شد: «برنامه هسته‌ای ایران برای ما اروپایی‌ها با توجه به نزدیکی جغرافیایی، یک تهدید به شمار می‌آید».

وی اضافه کرد: «اگر در وین به توافقی درباره برنامه هسته‌ای ایران دست نیابیم وارد بحران می‌شویم. ما در وین در برابر دو گزینه قرار داریم، بازگشت سریع به توافق با ایران یا اشاعه هسته‌ای».

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  انشالله که نمیشه ببینم این اقایون چه بلای سر ملت در میارند و باید به کره شمالی سلام کنیم

 • ناشناس
  0


  آمریکایی ها و کشورهای اروپایی و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات به دنبال جنگ داخلی در افغانستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن وغیره بودند و هنوز هم هستند.

 • ناشناس
  0

  ‍سخنگوی نُجَباء با حضور در میان معترضان بغداد:
  مردم بحرین به جرم استبداد ستیزی اعدام و تبعید می‌شوند/ سکوت غرب و سازمان ملل در مقابل جنایت‌ها
  الشَمَّری در جمع مردم معترض بغداد تصریح کرد: مردم بحرین به علت بیان حقیقت و استبداد ستیزی؛ اعدام، تبعید و سلب تابعیت می‌شوند.
  مردم بحرین به جرم استبداد ستیزی اعدام و تبعید می‌شوند/ سکوت غرب و سازمان ملل در مقابل جنایت‌ها
  به گزارش بولتن نیوز، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء عصر دیروز جمعه ۲۴ دی‌ماه در جمع معترضان بغدادی به تایید حکم اعدام دو جوان بحرینی از سوی آل‌سعود اظهار داشت: ما امروز درحالی سخنانی از سوی استکبار جهانی در خصوص حقوق بشر می‌شنویم که کشورهای غربی در برابر بزرگ‌ترین جنایت‌های مرتکب شده در حق ملت بحرین و یمن سکوت می‌کنند.

  مهندس «نصر الشَمَّری» با اشاره به کشتار هزاران شهروند بی‌گناه یمنی در سایه سکوت رسانه‌ای استکبار، تصریح کرد: گناه مردم بحرین جز گفتن کلمه حق در برابر استبداد چیست که اینگونه با کشتار، اعدام و تعدی مواجه می‌شوند؟

  وی با اشاره به معیارهای ادعایی غرب در خصوص آزادی حق انتخاب، افزود: چگونه به خاندان‌هایی اجازه داده می‌شود بیش از صد سال بر مردم حکومت کنند؟ خاندان‌هایی که مخالفان و افراد غیرهم‌نظر با خود را بازداشت، اعدام و تبعید کرده و سلب تابعیت می‌کنند.

  سخنگوی نُجَباء با بیان اینکه "سازمان ملل و شورای امنیت در قبال اتفاقات بحرین و یمن کاری از پیش نبرده‌اند"، خاطرنشان ساخت: نباید فریب رسانه‌های غربی را خورد؛ چراکه این رسانه‌ها برای بزک کردن چهره استکبار جهانی ایجاد شده است. همچنین که سازمان ملل و شورای امنیت را باید موسسه‌های آمریکایی - صهیونیستی دانست.

  وی در پايان افزود: اگر همه دنیا جنایت‌ها علیه مردم بحرین و یمن را از یاد ببرند، شيعیان عراق، ایران و لبنان هرگز آن را فراموش نکرده، در کنار برادران خود خواهند ایستاد و صدای رسای آن‌ها خواهند ماند.