رایزنی نمایندگان روسیه و چین درباره مذاکرات «وین»

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با همتای چینی خود، مواضع دو کشور درباره مسئله ازسرگیری مذاکرات آتی وین درباره برجام را هماهنگ کردند.

«میخائیل اولیانوف» با «وانگ کان» نماینده چین در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین درباره نشست آتی «وین» برای احیای برجام دیدار و گفت‌وگو کردند.

اولیانوف در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، درباره دیدار خود با کان نوشت: «امروز با همکار و دوست خوبم سفیر وانگ کان در محل بسیار زیبای جدید نمایندگی دائم چین (در وین) ملاقات کردم. ما مواضع خود را درباره (پیمان امنیتی سه جانبه استرالیا، آمریکا و انگلیس) آکوس و ازسرگیری آتی مذاکرات وین درباره برجام هماهنگ کردیم».

قرار است هشتم آذر ماه در وین مذاکرات ایران و گروه ۴+۱ برگزار شود. جمهوری اسلامی ایران تا یک سال بعد از خروج آمریکا از برجام به تمامی تعهداتش ذیل این توافق عمل کرد تا به کشورهای اروپایی که وعده می‌دادند آثار خروج واشنگتن از توافق را جبران می‌کنند فرصت دهد برای تحقق این وعده تلاش کنند. بعد از گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهران اعلام کرد با توجه به اینکه کشورهای اروپایی به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند در چند گام تعهداتش ذیل برجام را کاهش خواهد داد. کاهش تعهدات ایران ذیل مفاد توافق هسته‌ای برجام صورت می‌گرفت.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید