روایتی تازه از "جاسوس ایران" در خانه وزیر جنگ اسراییل

تحلیلی صهیونیستی اطلاعات تازه‌ای درباره موضوع جاسوسی خدمتکار خانه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ارائه داد که اخیرا ادعا شده از طریق ارتباط با یک گروه هکری وابسته به ایران مشغول جاسوسی از مقامات رژیم صهیونیستی بوده است.

پایگاه صهیونیستی دِبِکا در گزارشی نوشت، عُمری گورن، مردی ۳۷ ساله که اخیرا سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل مدعی شده به نفع یک گروه هکری وابسته به ایران از خانه بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی جاسوسی می کرده است، حداقل از سه سال پیش یعنی از آوریل ۲۰۱۹ در این اقدام دست داشته است.

دبکا نوشت: او آن موقع به عنوان یک خدمتکار در خانه بنی گانتس که رئیس ستاد ارتش بود، کار می کرد. وقتی گانتس تازه به عنوان رهبر حزب اپوزیسیون آبی-سفید وارد سیاست شده بود، گوشی همراهش مورد حمله هکرهای تحت حمایت ایران قرار گرفت. این باعث شد به کنایه بگویند رهبری که نمی‌تواند مراقب گوشی خودش باشد، نباید خیال حفاظت از دولت را در سر بپروراند.

دبکا ادامه داد: حالا گفته می شود این گورن بوده که به هکرها دسترسی به تلفن گانتس را داده بود اما بعد اصلا به او شکی برده نشد. افترای هک شدن از سر و صدا افتاد و تحقیقی که وعده آن داده شده بود، هیچ گاه انجام نگرفت. گورن از آن ماجرا قسر در رفت و ترغیب شد به عنوان یک جاسوس دیجتال کارش را توسعه دهد.

این پایگاه خبری در ادامه می نویسد: شاهدان مورد اعتماد با اطمینان به دبکا گفته‌اند، گورن و همسرش در سال ۲۰۱۵ استخدام شده بودند تا دو بار در هفته به مدت شش ساعت خانه گانتس را تمیز و مرتب کنند. نظافتچی کلید داشت تا وقتی اعضای خانه بیرون بودند، بتواند داخل برود و بدون نظارتی در تمامی اتاق ها کار کند. هیچ کس به آن فکر نکرده بود.

به نوشته این پایگاه خبری، این وضع پس از آن که گانتس نخست وزیر چرخشی به همراه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشین اسراییل بود نیز، ادامه یافت.

این پایگاه خبری در ادامه مطرح می کند: کار گورن به عنوان یک جاسوس پس از انتصاب گانتس به مقام وزارت جنگ، سخت‌تر می شد. در ۲۶ اکتبر، گروه هکری که خود را عصای موسی می نامند، تصاویری از گانتس پخش کردند که این تهدید روی آنها بود: «ما در جریان تمامی تصمیمات شما هستیم و یک روز از جایی نامعلوم به شما ضربه خواهیم زد. ما اسنادی محرمانه را از وزارت جنگ به دست آورده‌ایم، از جمله اطلاعات، نقشه های عملیاتی و داده هایی درباره پتانسیل یگان های نظامی... ما این اطلاعات را منتشر خواهیم کرد تا جنایات شما را نشان دهیم».

دبکا همچنین در این باره مدعی شد: از آن موقع معلوم شد گورن از تلگرام برای بایگانی اطلاعات فوق سری استفاده می کرد که آنها را در ازای دریافت مبلغی برای گروه عصای موسی می‌فرستاد و بعد موارد بایگانی شده را حذف می کرد.  

این پایگاه خبری مدعی شده است: گروه عصای موسی از طریق کارشناسان سایبری به گروه هکری ایرانی سایه سیاه در ارتباط است. در حال حاضر این ایده مطرح است که گورن در واقع فراتر از موضوع جمع آوری اطلاعات محرمانه برای تهران، پیشنهاد کرده بود بدافزاری روی کامپیوتر شخصی وزیر نصب کند تا اطلاعات دزدیده شده را به شکل ثابت و پیوسته‌ به کامپیوتر عوامل اطلاعاتی ایران برساند. بنابراین، جمله «ما از تمامی تصمیم های شما باخبریم»، صرفا لاف زنی توخالی هکرها نبود.

دبکا در آخر نوشت: این خدمتکار پس از سال ها پنهان شدن از انظار سرویس های اطلاعاتی اسراییل و با بهره مندی از اعتماد کسانی که برایشان کار می کرد، دریافته بود زمان بدون نظارت زیادی در اختیار دارد که در خانه وزیر جنگ، صرف پیش برد یک کار جاسوسی پول ساز کند. گانتس نمی‌تواند از راه دادن یک شهروند عادی با سابقه مجرمانه طولانی به خانه‌اش، آن هم با امکان دسترسی به اطلاعات محرمانه حکومتی که در کامپیوتر او موجود بوده، تبرئه شود اما بیشتر از همه، این شین بت است که باید به خاطر پی نبردن به نفوذ این جاسوس در مهم ترین مراکز امنیتی اسراییل پاسخگو باشد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • ناشناس
  3

  اسرائیل با طرح این ماجرا می خواهد دست ایران را رو کند.ایران باید زرنگ باشد و در دام نیفتد.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   باشه کارآگاه پوآرو

 • اسنودن (جاسوس مخفی اسراییل در روسیه)
  2

  جاسوس یا مخبر یا گمنام در همه جا وجود دارد ، در داخل، خارج ، شهر ، روستا ،....، هم نوعان خود را به اندک بهایی می فروشند تا بیشتر از معیشت خود را تامین کنند.برای آنان خانواده ،دوست ،آشنا ،مسلمان ،غیر مسلمان ،...فرق نمی کند .نوع حکومت هم فرق نمی کند ،زیرا با تغییر حکومت ،تغییر می کنند. واکثرشان دروغگو هستند.

 • احمدفسا
  7

  درانجاکه فکرنمیکنیددرکنارشماهستیم سردارسلیمانی

 • ناشناس
  11

  سید مقاومت سید حسن نصرالله فرمود : ... ان أوهن البیوت لبیت العنکبوت ... اللهم انصر نصرالله واخذل عدوالله و عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و احفظ نائب المهدی سیدنا القائد الامام خامنه ای دام ظله الوارف

 • رضا
  0

  سلام خبر فوری عزیز. این واقعا آزاردهنده است که هر صفحه ای رو باز میکنیم، سه تا لینک آگهی قرار دادید و برای اینکه بتونیم مطلب رو مطالعه کنیم، باید آگهی ها رو ببندیم. اگرچه تامین هزینه ها ضروری است، اما احترام به مخاطبان، اولویت دارد.

  نظرات شما -
  • م
   0

   من با گوشی ام، فقط یک دونه تبلیغ میاد، می‌بندم تموم میشه. با لپ‌تاپ سه تا میاد؟

  • محمود
   0

   تبلیغات رو جوری تنظیم کردن که حرکت میکنخ تا نتونی ضربدرش در همون صدم ثانیه ببندی!😎

 • قلی خان
  0

  خبر فوری واقعا خجالت آور است اینگونه که تو پیش میری این توهین به مخاطبین است،شورشو درآوردی با این همه تبلیغات مزخرف اصلا آدم کلافه میشه تا یه خبری را میخونه،بله باید هزینه ها درآورد ولی به چه قیمتی مقداری شرافتمندانه عمل کنید

 • سامان بیگ
  0

  حمله به رژیم صهیونیستی و محو این غده سرطانی از نقشه جهان خواسته همه ایرانیان است