جزئیات عرضه اولیه امروز در بورس

بازار فرابورس امروز چهارشنبه ۲۸ تیر ماه میزبان سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس خواهد بود.

جزئیات عرضه اولیه امروز در بورس

امروز، چهارشنبه ۲۸ تیر ماه، مجموعا ۱۱۰ میلیون سهم معادل ۲ درصد از سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس با نماد «فصبا» عرضه می‌شود. روش این عرضه اولیه ترکیبی بوده و طی دو مرحله صورت می‌گیرد.

 در مرحله اول، ۵۵ میلیون سهم معادل یک درصد از سهام شرکت مذکور  به سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سرمایه‌گذاری) عرضه شده و کشف قیمت انجام می‌شود. حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی  ۲ میلیون سهم و قیمت ارزش‌گذاری حدود ۳۲۰۰ تومان است.

 در مرحله دوم نیز ۵۵ میلیون سهم معادل یک درصد از سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس به قیمت ثابت کشف شده در مرحله اول، به عموم سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود. قیمت عرضه به عموم سرمایه‌گذاران و زمان ثبت سفارش توسط ناظر بازار در روز عرضه اعلام می‌شود. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در این مرحله ۱۵۰ سهم خواهد بود.

نماد معاملاتی فصبا پس از روز عرضه، به منظور طی مراحل افزایش سرمایه متوقف خواهد شد. این افزایش سرمایه از محل صرف سهام و از طریق سلب حق تقدم خواهد بود. تا زمانی که این فرآیند به انتها نرسد، نماد متوقف بوده و امکان خرید و فروش آن وجود نخواهد داشت. در این مرحله افزایش سرمایه شرکت به میزانی خواهد بود که طی آن ۱۸ درصد از سهام شرکت از طریق واگذاری حق تقدم‌های سلب شده به عموم عرضه می‌شود. بنابراین متقاضیان باید آثار ناشی از افزایش سرمایه در میزان مالکیت خود پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد معاملاتی برای این موضوع را مدنظر قرار دهند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها