جدیدترین خبر درباره اصلاح رقم دستمزد ۱۴۰۳ کارگران

ابطال مصوبه افزایش حقوق کارگران جدی شد؟

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق کارگران گفت: در بودجه ۱۴۰۳ افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارگران دیده شده و بقیه مسائل را دولت و مجلس در حال رایزنی هستند تا بتوانند کارهای جدیدی را برای کارگران انجام دهند.

ابطال مصوبه افزایش حقوق کارگران جدی شد؟

علی بابایی کارنامی گفت: نماینده کارگران افزایش ۳۵ درصدی حقوق را امضا نکرده لذا درخواست ابطال مصوبه به دیوان عدالت اداری داده شده است.

وی اظهار کرد: افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارگران مصوبه شورای عالی کار است و با اینکه یک طرفه امضا شده و نمایندگان کارگران آن را امضا نکردند باید ابلاغ شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس ادامه داد: قانون تاکید کرده که برای افزایش حقوق باید نمایندگان کارگران، کارفرما و دولت در جلسه حضور داشته باشند، اما چون نماینده کارگران امضا نکردند می‌گویند اکثریت آن را امضا کردند البته درخواستی به دیوان عدالت اداری داده شده تا این مصوبه ابطال شود و مجلس هم از بعد نظارتی ورود کند، چون قانون فعلی نیم‌بند است و قانون کاملی نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: باید قانون تعیین دستمزد کارگران اصلاح شود، که ما ریسک اصلاح قانون را برای کارگران خیلی مثبت نمی‌دانیم، چون شرایط دولت و مجلس به صورتی نیست که هر اصلاحی به نفع کارگران تمام شود و ممکن است کارگر از اصلاح ضرر بیشتری ببیند.

بابایی کارنامی با بیان اینکه ما در فراکسیون کارگری پیشنهاد دهنده هستیم و دولت‌ها معمولا به نفع کارگران تصمیم نمی‌گیرند، اظهار کرد: راهکار ما این بود که ۳۱ استان کشور هر کدام یک نماینده به مجلس بفرستند و حداقل این بود که در مجلس با گرایش کارگری بایستی ۳۱ نماینده قاطع داشته باشیم. حداقل این بود که از حق استیضاح، طرح‌ها و لوایح انتخاب و کرسی‌ها به نفع کارگران استفاده می‌شد.

وی با بیان اینکه حق مسکن کارگران باید مصوبه دولت را داشته باشد، گفت: باید با دولت یک فهم مشترک داشته باشیم که به نسبت هوای کارگران را داشته باشیم.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  1

  مصوبه مزدی ۱۴۰۳ شورای عالی کار از حیث عدم رعایت تشریفات قانونی و خلاف مقررات قانون کار بودن قابل ابطال در دیوان عدالت اداری است وگرنه از حیث اینکه نمایندگان کارگران مصوبه مزدی را امضاء ننموده اند یا در جلسه شورای عالی کار حضور نداشته اند مشکل قانونی ندارد چونکه تعداد نمایندگان دولت در شورای عالی کار یک نفر بیشتر از نمایندگان کارگران و کارفرمایان است و با همین اکثریت ضعیف اجماع نمایندگان کارفرمایان و دولت مصوبه مزدی در شورای عالی کار به تصویب رسیده است!

 • ناشناس
  0

  خاک توسرتون کنم تومجلس چه غلطی یکنید

 • ناشناس
  0

  بخورید مال کارگر وبازنشسته را انشاالله تو گلوی زن وبچتون گیر کند !!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها