خریداران ارز از بازار فرار کردند

دلار وارد کانال ۵۰ هزار تومان شد

یکی دیگر از دلارفروش‌های سبزه‌میدان با ابراز اینکه "این روزها کمتر کسی حاضر به خرید دلار می‌شود. " گفت: تمام بازار الان فروشنده هستند؛ به‌زور قیمت را بالا نگه‌داشتند، به‌محض پایان معاملات و تسویه‌ها، قیمت‌ها ارزان‌تر می‌شود.

دلار وارد کانال ۵۰ هزار تومان شد

اعلام خبرهای مثبت از گشایش‌های ارزی باعث شده است قیمت ارز در بازار سبزه‌میدان و منوچهری طی دوشنبه، با کاهش بیشتری نسبت به روزهای قبل همراه شود. قیمت دلار که در روزهای قبل در کانال ۶۰ هزار تومان مقاومت می‌کرد از معاملات نخست صبح امروز بار دیگر به کانال ۵۹ هزار تومان بازگشته است.

مشاهدات میدانی تسنیم از بازار سبزه‌میدان نشان می‌دهد که قیمت دلار در این بازار به کانال ۵۸ هزار تومان هم نزدیک شده است؛ دلارفروش‌های حاضر در سبزه‌میدان می‌گویند؛ "قیمت دلار باز هم کاهشی خواهد بود و به قیمت‌های پایین‌تر می‌رسد".

یکی از دلارفروش‌ها با اشاره به افزایش عرضه ارز در بازار و خبرهای مثبت سیاسی می‌گوید: خبرهای جدیدی که از گشایش‌های ارزی و توافقات رسیده باعث شده است دلار ارزان شود و همه فروشنده باشند.

فرد دیگری که دنبال مشتری برای دلارهای نقد خود هست، می‌گوید: دلار خیلی راحت با این فرمان به ۵۲ هزار تومان هم می‌رسد.

او به ما توصیه می‌کند که اگر دلار نقدی داریم همین الان بفروشیم چراکه احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها در روزهای آینده بالاست.

او با اشاره به تعطیلی بازار طلا ادامه داد: اگر بازار طلا باز بود حتماً قیمت دلار بیشتر از این ارزان می‌شد ولی تعطیلی بازار طلا باعث شده است دلال‌ها از فرصت استفاده کنند و جلوی ریزش بیشتر قیمت‌ها را بگیرند.

یکی دیگر از دلارفروش‌های سبزه‌میدان با ابراز اینکه "این روزها کمتر کسی حاضر به خرید دلار می‌شود. " گفت: تمام بازار الان فروشنده هستند؛ به‌زور قیمت را بالا نگه‌داشتند، به‌محض پایان معاملات و تسویه‌ها، قیمت‌ها ارزان‌تر می‌شود.

او با بیان اینکه بازار ارز جای مورد اعتمادی برای سرمایه‌گذاری نیست به خبرنگار ما می‌گوید: اگر تازه‌کارید و برای سرمایه‌گذاری دنبال دلار هستید، اصلاً توصیه نمی‌کنم وارد شوید؛ همین دلال‌هایی که الآن گوشی‌به‌دست درحال معامله هستند سعی دارند زیان‌های قبلی خود را جبران کنند.

محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی امروز خبرهای جدیدی درباره گشایش‌های ارزی اعلام کرد و با اشاره به نتایج استفاده از دیپلماسی اقتصادی و گسترش روابط بانکی و تجاری با کشورهای هم‌پیمان و همسایه تأکید کرده است: با گشایش‌های به‌وجودآمده، دسترسی کشور به منابع ارزی در سال جاری افزایش یافته است و قدرت مدیریت بیشتری نیز بر منابع ارزی زیادی که در خارج از کشور وجود دارد خواهیم داشت، این موضوع البته بر افزایش تسلط بانک مرکزی بر بازار ارز، اثربخش خواهد بود.

مشاهدات میدانی از بازار سبزه‌میدان بیانگر آن است که باوجود بسته بودن بازار طلا، فشار فروش در بازار بالاست و همین امر می‌تواند به کاهش ادامه‌دار قیمت دلار در روزهای آینده کمک بالایی کند. قیمت دلار البته در روزهای قبل در چند نوبت به کانال ۵۹ هزار تومان بازگشته بود ولی مقاومت دلال‌ها باعث شده بود دلار بین کانال ۵۹ تا ۶۰ هزار تومان در رفت‌وآمد باشد، امروز اما وضعیت بازار به‌گفته دلارفروش‌های حاضر در سبزه‌میدان نسبت به روزهای قبل تفاوت جدی دارد و همین باعث شده است ریزش قیمت‌ها در روزهای آتی جدی‌تر شود. هم‌اکنون قیمت دلار بین کانال ۵۹ ـ ۵۸ هزار تومان در نوسان است؛ قیمت سکه نیز به کانال ۴۰ میلیون تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۳.۳ میلیون بازگشته است.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • ناشناس
  0

  چرا وقتی دلار گران می شود. همه چیز گران می شود.
  ولی وقتی شروع به ارزان شدن می کند هیچ ارزانی در کار نیست و بازار هیچ واکنشی نشان نمی دهد؟

 • ناشناس
  0

  این که افتخار نیست هر وقت دلار به ۳۰ تومن رسید میتونن ادعا کنن که دلار را از زمان روحانی ثابت نگه داشتیم

 • ناشناس
  0

  وقتی وارد کانال ۲۰ هزار تومانی شد یعنی اینکه پیشرفتی در اقتصاد و رفاه اجتماعی حاصل شده و دولت و مسئولین وقت در برنامه هایشان موفق عمل کرده اند و الا چرخ اقتصاد این مملکت با جهش قیمت دو برابری و کاهش قیمت جزیی در سبزه میدان نمیچرخد

 • ناشناس
  0

  پس چرا ماشین تراکتور کشاورز روزبه‌روز گران میشه علت چیست

 • ناشناس
  0

  اگر نرخ ارز کاهش نیابد ، افزایش حقوق بی تاثیر خواهد بود و فقر خودنمایی خواهد کرد.

 • نادعلی
  1

  فقط سریع بفروشید میاد ۵۰

 • ناشناس
  0

  خدا کند ارزان شود بخدا خسته شدیم ازاین گرانی‌ها
  هر جا میری میگن به دلار بستگی داره آخه این چه وضعی است خداییش بیشتر مردم غذا به سیری نمیخورند چون توان خریدن هر اقلامی را نداریم و توی زندگی هر چه کار می‌کنیم بازم کم میاریم
  انشاالله به امیدالله شاهدکاهش قیمت دلار و همچی در کشور عزیز ایران باشیم الهی آمین

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها